Aktualizováno 12. 9. 2015 20:26
Výsledky anglické fotbalové Premier League.
Petr Čech udržel v zápase s
Petr Čech udržel v zápase s | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Chelsea mají i po pátém kole anglické ligy na svém kontě jediné vítězství. Na hřišti Evertonu prohráli 1:3, hattrickem o tom rozhodl střídající Steven Naismith.

Obhájci titulu, v jejichž brance místo zraněného Courtoise nastoupil Begovič, získali v pěti zápasech pouhé čtyři body a inkasovali už 12 branek. Arsenal s Petrem Čechem v brance zvítězil 2:0 nad Stoke, Manchester City vyhrál na hřišti Crystal Palace 1:0 a zůstal bodově stoprocentní. Uspěl i Manchester United, který ve šlágru kola porazil Liverpool 3:1 a je o skóre druhý před Arsenalem.

Chelsea zlomil náhradník

V deváté minutě nahradil záložník Evertonu Naismith zraněného Bešiče a toto střídání se ukázalo jako zlomové. Nejprve skóroval v 17. minutě hlavou po povedeném Gallowayově centru, o chvíli později přidal skotský reprezentant druhou trefu, když se prosadil přízemní střelou.

Ještě v prvním poločase střelou z dálky snížil v poslední době kritizovaný záložník Matič, jenž oba ligové góly v dresu londýnského klubu vstřelil právě na hřišti Evertonu. K vyrovnání se ale svěřenci trenéra Mourinha nedostali.

V závěru naopak pojistil vítězství domácího týmu třetím gólem v utkání Naismith, který v Premier League zaznamenal celkem 18 zásahů, z toho šest do sítě dnešního soupeře. Chelsea tak poprvé od května 2012 prohrála dva ligové zápasy za sebou.

"V tuto chvíli je pro každého jednoduché kritizovat mě i hráče, tvrdit, že všechno je špatně. S tím ale absolutně nesouhlasím. Jsem šampion, hráči jsou šampioni. Nehrajeme tak špatně, jak výsledky naznačují. V každém zápase jde ale vše proti nám, stejně jako dnes. Máme převahu, dominujeme, oni vyrazí do protiútoku a dají gól. Neviním z toho hráče ani sebe. Jsou to nejhorší výsledky v mé kariéře, ale nejsem znepokojený," konstatoval kouč Chelsea José Mourinho.

Arsenal skóroval ze druhé vlny

Hned v úvodu utkání Arsenalu proti Stoke se do tří velkých šancí probojoval Sánchez, hosty ale podržel gólman Butland i branková konstrukce.

Po půlhodině hry už se ale Londýnští z vedení radovali, po Özilově povedeném pasu se prosadil Walcott. Následně musel proti Joselově střele zasáhnout Čech.

I v druhém poločase měli převahu domácí a v závěru pojistil vedení Arsenalu střídající útočník Giroud. "Kanonýři" se posunuli na třetí místo neúplné tabulky a Čech vychytal třetí čisté konto za sebou.

Za United se trefil nový muž Martial

V prvním poločase duelu Manchester United - Liverpool ani jeden z týmů nevyprodukoval střelu na branku. Chvíli po přestávce ale poslal domácí po Matově přízemním pasu do vedení Blind.

I Liverpool se dostal do několika šancí, United ale držel gólman De Gea, který odchytal první utkání v této sezoně. V 70. minutě navíc z penalty nařízené po Gomezově faulu navýšil náskok domácích Herrera.

Šanci pro hosty vykřesal v 84. minutě akrobatickou střelou Benteke, který se prosadil v posledních třech utkáních proti Manchesteru United: dvakrát za Aston Villu, jednou za Liverpool. Dvě minuty nato ale upravila skóre na 3:1 nová akvizice týmu trenéra Van Gaala Martial.

"Citizens" se na výhru nadřeli

Dlouho to vypadalo, že Manchester City poprvé v sezoně zaváhá a na hřišti Crystal Palace pouze remizuje. V 25. minutě navíc musel ze hřiště odejít zraněný kanonýr Agüero, nahradil jej De Bruyne, který si připsal první minuty za "Citizens" po příchodu z Wolfsburgu.

Oba brankáři drželi čisté konto až do 90. minuty, kdy kapituloval domácí McCarthy. Svůj první gól v Premier League vstřelil osmnáctiletý útočník Iheanacho, jenž byl na hřišti minutu. Manchester City vyhrál úvodních pět ligových utkání poprvé od ročníku 1912/13, dosud navíc neinkasoval.

Swansea překvapivě prohrála na půdě Watfordu, jediný gól zápasu vstřelil Ighalo. "Labutě" nevyužily ani 26 minut trvající přesilovku. Souboj nováčků vyšel lépe Norwichi, který doma porazil 3:1 Bournemouth.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Everton - Chelsea 3:1 (17., 22. a 82. Naismith - 36. Matič), Arsenal - Stoke 2:0 (31. Walcott, 85. Giroud), Crystal Palace - Manchester City 0:1 (90. Iheanacho), Norwich - Bournemouth 3:1 (35. Jerome, 52. Hoolahan, 67. Jarvis - 82. Cook), Watford - Swansea 1:0 (59. Ighalo), West Bromwich - Southampton 0:0, Manchester United - Liverpool 3:1 (49. Blind, 70. Herrera z pen., 86. Martial - 84. Benteke).