Chelsea vyválčila proti Wiganu výhru. Spasil ji Lampard

1. 3. 2009 18:01
Everton - West Bromwich 2:0
Petr Čech pomohl Chelsea výborným výkonem na druhé místo.
Petr Čech pomohl Chelsea výborným výkonem na druhé místo. | Foto: Václav Rojík

Londýn - Branka Franka Lamparda z první minuty nastavení přinesla fotbalistům Chelsea vítězství 2:1 nad Wiganem a posun na druhé místo v tabulce anglické ligy. Dosud druhý Liverpool dnes nečekaně prohrál 0:2 v Middlesbrough a přišel o sérii 15 zápasů bez porážky.

Chelsea k výhře výrazně pomohl i brankář Petr Čech, který především v úvodních 22 minutách předvedl několik těžkých zákroků. Nejprve chytil samostatný nájezd Paula Scharnera a poté nohou vyrazil nebezpečnou střelu Maynora Figueroy. Chelsea se tak mohla ujmout vedení po tvrdém voleji stopera Johna Terryho pod břevno.

Jenže Wigan se nevzdal a bojoval o vyrovnání. Osm minut před koncem Figueroa zleva odcentroval a Olivier Kapo zblízka propálil Čecha. Chelsea se nakonec přece jen radovala z výhry. Na začátku nastavení vyhrál Lampard hlavičkový souboj a přehodil hostujícího brankáře.

Chelsea vyhrála i třetí zápas pod vedením trenéra Guuse Hiddinka a snížila náskok vedoucího Manchesteru United na sedm bodů. Lídr tabulky má však k dobru zápas s Portsmouthem, který byl kvůli nedělnímu finále Ligového poháru odložen.

Liverpool překvapivě zaváhal

Liverpool, který v týdnu v Lize mistrů zvítězil na hřišti Realu Madrid, tentokrát nečekaně selhal. Herně se mu dařilo, ale šance nedokázal zužitkovat. Navíc si po půlhodině hry dal vlastní branku Xabi Alonso a ukončil 527 minut trvající čekání Middlesbrough na gól.

Výhru sedmnáctého týmu soutěže, který bojuje o záchranu, pak ještě pojistil turecký reprezentant Tuncay Sanli.

Z předních týmů zaváhala i čtvrtá Aston Villa, která jen remizovala doma se Stoke 2:2. přitom ještě tři minuty před koncem nedělního utání vedla zásluhou Petrova a Carewa 2:0.

Stoke však famozním závěrem dokázalo vyrovnat, když se v rozmezí čtyř minut trefili Shawcross a Whelan.

Na dně tabulky stále zůstává West Bromwich, který prohrál 0:2 na hřišti Evertonu. Domácí, kteří z posledních šesti zápasů inkasovali jen jedinkrát, se naopak přiblížili pátému Arsenalu na rozdíl jediného bodu.

Everton předvedl velmi dobrou produktivitu. Nejprve potvrdil, že má nejnebezpečnější standardní situace v lize, když Tim Cahill hlavou zužitkoval rohový kop. Dvacet minut před koncem se pak v době největšího tlaku West Bromwiche trefil z otočky z 18 metrů střídající Luis Saha.

Čtěte více: Pavljučenko chce vyhrát PL a říká: Berbatov je snob

Naopak West Bromwich, do jehož nominace k zápasu se tentokrát nedostal český útočník Roman Bednář, zahodil hned několik šancí. Mooreovu hlavičku domácí vykopli z brankové čáry a stejný hráč pak trefil ještě břevno.

Kováč se raduje z výhry

Více důvodů k radosti má reprezentační záložník Radoslav Kováč, jenž odehrál 83. minut při výhře West Hamu nad Manchesterem City 1:0.

Svěřenci trenéra Zoly se po nedělním vítězství posunuli na deváté místo tabulky. Kováč si připsal na konci první půle žlutou kartu. Brankář Jan Laštůvka sledoval duel jen z lavičky náhradníků.

Utkání rozhodla jediná branka, kterou dvacet minut před koncem vstřelil po přihrávce od Nsereka zblízka Collinson.