Chelsea vykázala ztrátu 1,6 miliardy, kvůli výpadku v LM

Sport Sport
1. 1. 2014 10:14
Anglický fotbalový klub sice vyhrál Evropskou ligu, ale prémie za postupy v Lize mistrů to nevynahradilo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalová Chelsea doplatila na loňský výpadek v základní skupině Lize mistrů nejen ztrátami na prestiži, ale také v účetnictví.

Prémie z milionářské soutěže totiž nedokázala ani zdaleka nahradit Evropská liga, kterou "Blues" vyhráli, a tak se z loňského zisku 1,4 milionu liber klub opět vrátil do ztráty, která se vyšplhala na 49,4 milionu liber (tedy miliardu a 625 milionů korun). A to i přes vysoký obrat 255 milionů liber.

"Rekordní obrat Chelsea i přes výpadek v Lize mistrů ukazuje, že je naše podnikání dobře nastaveno a rosteme správným směrem ke stabilitě," uvedl člen představenstva Ron Gourlay. 

I přes vysokou ztrátu podle zástupců klubu nehrozí, že by klub vlastněný Romanem Abramovičem nesplnil podmínky Finanční Fair Play.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy