Chelsea vyhrála na půdě City, Premier league vede Arsenal

3. 2. 2014 22:57
Chelsea Petra Čecha vyhrála šlágr 24. kola Premier league s Manchesterem City 1:0 a udržela kontakt s čelem. Na vedoucí Arsenal ztrácí dva body.
Branislav Ivanovič rozhodl jediným gólem o vítězství Chelsea ve šlágru anglické ligy na půdě Manchesteru City. | Foto: Reuters

Londýn - Šlágr 24. kola anglické Premier league rozhodla jediná branka Branislava Ivanoviče. Chelsea díky ní vyhrála na půdě druhého Manchesteru City 1:0 a srovnala s ním krok.

Vedoucí Arsenal má teď v napínavém souboji o titul náskok dvou bodů.

Utkání jsme sledovali on-line - čtěte ZDE.

Manchester City začal zápas velkým náporem, ale Petr Čech i díky velice pozorné obraně nakonec po celý zápas nemusel řešit žádnou vyloženě gólovou šanci soupeře.

Chelsea nezačala zápas moc dobře a první půlhodinu hlavně bránila. Spoléhala ovšem na brejky a tato taktika se londýnskému týmu vyplatila. Po půlhodině hry se v ojedinělé akci Ramires sice neprosadil, odražený míč ale z velkého vápna poslal do sítě Ivanovič a obraz zápasu úplně obrátil.

Harta zachránila třikrát tyč, Čech se zaskvěl až v závěru

Ještě do přestávky mohl navýšit skóre Eto'o, jenže trefil jen břevno. Branková konstrukce pak Hartovi v bráně City pomohla ještě dvakrát i ve druhém poločase. Nejprve proti dalekonosné bombě Matiče a pak i při hlavičce Cahilla.

Domácí pořádně zahrozili až v závěru, Petr Čech si ale se střelami Silvy i Jovetiče v nastavení poradil a udržel londýnský klub v těsném závěsu za vedoucím Arsenalem.