Chelsea vstala z mrtvých. Čech: Protrhli jsme smůlu

18. 1. 2009 14:45
Čech: Jsem rád, že jsme nesložili zbraně
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Ondřej Besperát

Londýn - Mohla to být další blamáž, místo ní v sobotu vydřeli v závěru fotbalisté Chelsea cenné vítězství nad nepříjemným Stoke City 2:1. A pořádně si oddechl i gólman Petr Čech.

Ten měl na začátku zápasu velké problémy s rohovým kopem soupeře a málem jej překonal Abdoulaye Faye.

Jinak jej ale urputně bránící hráči hostů příliš neprověřili. To trvalo do šedesáté minuty, kdy ho po zaváhání obrany přehodil obloučkem Delap.

Chelsea málem selhala. V nastaveni ji spasil Lampard
Chelsea řeší, co bude dál. Deco se zastal Scolariho

Těsně před koncem však srovnal střídající Belletti a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl ranou z dálky o výhře Frank Lampard.

"Vítězný gól ale nedal Lampard, ale Michael Ballack," opravil statistiku v hodnocení na svých stránkách Čech.

"Ballack Frankovu střelu tečoval do sítě. Kdyby ji netečoval, myslím si, že by ji brankář hostů možná měl," uvedl plzeňský rodák.

Hrdinou "Blues" však určitě zůstává Lampard, jenž při svém 400. startu za Chelsea zařídil klíčový obrat.

Scolari: Už necítím tlak

"Frank je kus historie Chelsea. On i jeho rodina si budou navždy pamatovat tento gól ve čtyřstém utkání," chválil po utkání kouč Luiz Scolari.

"On je ten, kdo dá mužstvu to, co potřebuje. Před tím zápasem jsem měl na sobě jistý tlak, teď už ho nemám," ulevilo se brazilskému kouči, jehož týmu se v poslední době příliš nedaří.

Chelsea se sbírala z těžkého k.o. z Manchesteru United (0:3), v poháru sice porazila Southend 4:1, ale i tam musela zápas otáčet a v prvním poločase se dost trápila.

Podobný obrázek byl k vidění i proti Stoke. Územní převaha, ale bezradnost proti zhuštěné obraně soupeře v šestnáctce. Na poslední chvíli však Chelsea proměnila noční můru ve sladký triumf.

"Určitě bych vyzdvihnul, že jsme nesložili zbraně a že jsme bojovali až do konce zápasu. Celé utkání jsme měli řadu šancí, ale až v jeho závěru jsme protrhli střeleckou smůlu," dodal Čech.

Chelsea se tak dál pere o čelo Premier League, kde ji momentálně patří třetí příčka za Manchesterem United a Liverpoolem.