Chelsea utrácí. Kromě Čecha si pojistila Essiena

maj
22. 7. 2008 14:30
Ghanský reprezentant podepsal smlouvu do roku 2013
Michael Essien
Michael Essien | Foto: Reuters

Londýn - Už třetí fotbalista ve službách Chelsea podepsal v nedávných dnech novou smlouvu. Po Waynu Bridgovi a Petru Čechovi se jím stal reprezentant Ghany Michael Essien.

Vedení londýnského klubu si záložníka pojistilo na dalších pět let a podle anglických médií jsou podmínky vylepšeného kontraktu hodně podobné těm, které vybojoval český brankář.

"Jsem spokojený s tím, že se mi podařilo prodloužit zde smlouvu," oznámil pětadvacetiletý hráč. Na Stamford Bridge by tak měl zůstat do léta roku 2013.

Čtěte dále: Čech má Chelsea v srdci. Zůstane do roku 2013

"Máme skvělý tým a výborné fanoušky. Vzhledem k příchodu nového manažera mám z nadcházející sezony dobrý pocit," dodal.

Essien přišel do Chelsea v roce 2005, kdy opustil francouzského mistra z Lyonu.

"Nejsem tu příliš dlouho, ale je jasné, že Essien je jedním z nejlepších středopolařů na světě. Vždy jsem ho obdivovoval," řekl kouč na adresu pětadvacetiletého hráče.

Podobně ovšem Scolari chválil už Petra Čecha: "Jsem potěšen, že Petr podepsal novou smlouvu. Z mého pohledu je to nejlepší brankář světa, takže jsem hrozně rád, že spolu se mnou zůstane v Chelsea."

Vypadá to tedy, že bývalý kouč portugalské reprezentace je se svým kádrem spokojen. Chelsea zatím v letním přestupovém období neulovila žádnou hvězdu, spíše se zatím soustředila na udržení současného kádru.

Vedení klubu však neuspělo u Franka Lamparda, jemuž stávající smlouva vyprší příští rok. Opora mužstva i anglické reprezentace přemýšlí o angažmá v Interu Milán, kde působí José Mourinho.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy