Chelsea smetla i Tottenham, Arsenal přetlačil Southampton

3. 12. 2014 22:54
Drogba slaví gól Chelsea
Drogba slaví gól Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v bráně porazili v utkání 14. kola anglické ligy Tottenham 3:0.

"Blues" tak zůstali i po 21. soutěžním utkání této sezony neporaženi a na druhý Manchester City, který otočil zápas v Sunderlandu a vyhrál 4:1, drží v čele tabulky náskok šesti bodů. Arsenal zvítězil nad Southamptonem 1:0, český záložník Tomáš Rosický do utkání nezasáhl.

Na začátku londýnského derby mezi Chelsea a Tottenhamem se dvakrát dostal do šance útočník hostů Kane, za Courtoise ale míč nedostal. Góly tak slavili domácí. Skóre otevřel v 19. minutě Eden Hazard, který si v pokutovém území narazil s Didierem Drogbou. Útočník Pobřeží slonoviny o tři minuty později přidal druhou branku Chelsea a poprvé od března 2010 v ligovém duelu zaznamenal gól i asistenci.

V 73. minutě neuhlídal Vertonghen ve vápně střídajícího Loica Rémyho a francouzský útočník upravil na 3:0. Chelsea už 441 minut nedostala v soutěžním zápase gól. Tottenham na Stamford Bridge naposledy dokázal vyhrát v únoru 1990.

Sunderland, který v minulém kole udržel bezbrankovou remízu s Chelsea, se proti "Citizens" dostal v 19. minutě zásluhou Connora Wickhama překvapivě do vedení, dvě minuty nato ale srovnal nejlepší střelec anglické ligy Sergio Agüero. Obrat svěřenci Manuela Pellegriniho dokonali ještě v prvním poločase, Stevan Jovetič se trefil počtvrté v sezoně.

Ani to ale úřadujícímu mistrovi nestačilo, do sítě Sunderlandu dopravil míč ještě dvakrát. První gól v sezoně vstřelil obránce Pablo Zabaleta a svou formu čtrnáctou trefou v tomto ročníku Premier League potvrdil Agüero. V posledních 33 ligových zápasech se Argentinec prosadil třicetkrát.

Gólman Forster držel šance Southamptonu na bodový zisk ze hřiště Arsenalu až do 88. minuty, kdy Ramseyho tečovaná přihrávka uvnitř šestnáctky doputovala k Alexisi Sánchezovi a ten skóroval v anglické lize podeváté. Čtyři minuty před tím šli hosté do deseti, kvůli zranění musel odstoupit Alderweireld a trenér Koeman už neměl k dispozici střídání.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Arsenal - Southampton 1:0 (88. Sánchez), Chelsea - Tottenham 3:0 (19. Hazard, 22. Drogba, 73. Rémy), Everton - Hull 1:1 (34. Lukaku - 59. Aluko), Sunderland - Manchester City 1:4 (19. Wickham - 21. a 71. Agüero, 39. Jovetič, 55. Zabaleta).

1. Chelsea 14 11 3 0 33:11 36
2. Manchester City 14 9 3 2 31:14 30
3. Southampton 14 8 2 4 24:10 26
4. Manchester United 14 7 4 3 24:16 25
5. West Ham United 14 7 3 4 23:17 24
6. Arsenal 14 6 5 3 22:15 23
7. Swansea 14 6 4 4 19:14 22
8. Liverpool 14 6 2 6 19:19 20