Chelsea si uřízla ostudu. Fanoušci v metru uráželi černochy

asu
18. 2. 2015 8:34
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Fanoušci fotbalové Chelsea uřízli sobě i klubu v Paříži pořádnou ostudu. V metru se naváželi do cestujícího tmavé pleti a dokonce mu zabránili v nástupu do vlaku.
Podívejte se, jak fanoušci Chelsea v metru v centru Paříže útočili na černocha a nedovolili mu nastoupit do metra. | Video: youtube.com

Paříž - Fanoušci fotbalové Chelsea uřízli vlastnímu klubu a hlavně sobě pořádnou ostudu, za kterou pravděpodobně budou stíháni policií. Po včerejším utkání Ligy mistrů s PSG totiž v centru Paříže v metru uráželi černochy a jednomu z nich dokonce znemožnili nástup do soupravy.

Na amatérském videu, které se bezprostředně poté objevilo na internetu a na stránkách předních britských médií, je navíc zřetelně slyšet, že příznivci londýnského klubu během incidentu skandovali rasistický pokřik "We're racist, we're racist and that's the way we like it."

Video zachycující rasistické jednání fanoušků Petra Čecha a spol. je přiložené také k tomuto článku a můžete si jej prohlédnout.

Chelsea jim zakáže vstup na stadion

Je na něm také vidět, že kromě dospělého muže, kterému fanoušci fyzicky bránili k nástupu do soupravy a několikrát jej z ní vystrčili zpět na nástupiště, z vlaku kvůli jejich pokřikům vystupovali ze strachu i další cestující černé pleti.

Proti chování desítek fanoušků v pařížském metru už se ohradil také klub. Mluvčí Chelsea jejich vystoupení označil za odporné a řekl, že klub proti nim podpoří v maximální možné míře všechny trestní kroky.

Muž, který video na svém mobilním telefonu pořídil, deníku Guardian řekl, že pro cestující z Paříže to byl kulturní šok. "Slyšel jsem tam několik Francouzů říkat: Tomu nemůžu uvěřit, to je šílenství."

"Pokud se jedná o majitele permanentek nebo členy klubu, podnikneme proti nim ty nejtvrdší možné kroky, včetně zákazu vstupu na stadion," dodal mluvčí Chelsea.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy