Chelsea si pohrála s Manchesterem City, United do čela

rou
27. 10. 2007 20:29
Brankář Petr Čech při kanonádě Chelsea udržel nulu

Londýn - Fotbalový klub českého brankáře Petra Čecha, londýnská Chelsea, se probírá z krize. V nedělním 11. kole Premier League to odnesl ambiciózní Manchester City, na jehož třetí místo nyní ztrácí Blues už jen bod.

Tým kouče Avrama Granta rozstřílel nastřílel City šest gólů a Petr Čech si připsal další čisté konto v sezoně. Zápas sliboval pěknou podívanou, ale takový výsledek fotbalisté z Manchesteru určitě nečekali.

Gólový účet načal v 17. minutě Essien, na začátku zápasu ale musel domácí několikrát podržet i gólman Čech.

Chelsea přehrála Schalke. Čech neinkasoval - čtěte ZDE

Po půl hodině hry pak poslal Chelsea do dvougólového vedení Didier Drogba, který zužitkoval nádherný Lampardův pas a prostřelil hostujícího gólmana. Drogba zvýraznil náskok domácích svým druhým gólem v 55. minutě a Blues šli jasně za vítězstvím.

Exhibiční podobu výsledku pak daly další branky Colea, Kaloua, debakl Manchesteru City dokonal v poslední minutě Andrej Ševčenko.

Do čela anglické nejvyšší soutěže se alespoň na čas dostal Manchester United, který si poradil s Middlesbrough také vysoko 4:1. Reds šli rychle do vedení, když už ve třetí minutě skóroval Nani, ale hosté dokázali rychle srovnat.

První poločas ale díky trefě Rooneyho ze 33. minuty vyhráli domácí. Po změně stran pak dvěma góly jistil výhru Tevez a Manchester se o bod dostal na první místo před Arsenal. Ten má ale dva zápasy k dobru.

Zápas Portsmouthu s West Hamem skončil bezbrankovou remízou i přesto, že domácí měli v poslední minutě možnost zahrávat pokutový kop. Jenže gólman West Hamu Green Benjaniho pokus zlikvidoval a měl lví podíl na zisku jednoho bodu.

Chelsea - Manchester City 6:0 (2:0)