Chelsea se pomalu zvedá, Liverpool zase nevyhrál

Aleš Vávra Aleš Vávra
16. 1. 2011 20:25
Liverpool - Everton 2:2, Tottenham - ManUtd 0:0

Londýn - Teprve podruhé z posledních deseti zápasů dokázali v anglické Premier League zvítězit fotbalisté londýnské Chelsea. Krizí zmítaný velkoklub zabral doma proti Blackburnu a slaví tři body za výhru 2:0. Ani tentokrát to ale nebyla jednoduchá záležitost, Blues se prosadili až ve druhé půli ze dvou rohových kopů.

První gól dal srbský bek Branislav Ivanovič, na 2:0 zvýšil Francouz Nicolas Anelka, který skóroval poprvé od loňského října. Český brankář Petr Čech si připsal vcelku jednoduchou nulu, když hráči Blackburnu vystřelili na branku pouze dvakrát za celý zápas.

Liverpool čeká boj o udržení. V lize opět prohrál
VIDEO Další anglický gólman ňouma daroval soupeři výhru

Na těch nejvyšších pozicích ligy se po výhře nad Wolverhamptonem drží Manchester City, v jehož dresu se poprvé objevil bosenský střelec Edin Džeko a hned odehrál celý zápas.

Hosté se nečekaně ujali vedení po brance Nenada Milijaše, těsně před přestávkou však po rohu vyrovnal Kolo Touré a Citizens ve druhé půli na svého soupeře vlétli. Nejprve se trefil Tévez, pak po přihrávce Džeka Yaya Touré a nakonec znovu Tévez.

Edin Džeko a Roberto Mancini
Edin Džeko a Roberto Mancini | Foto: mcfc.co.uk

Argentinský kanonýr a kapitán týmu se dotáhl se čtrnácti ligovými góly na lídra tabulky střelců Berbatova z Manchesteru United. Hosté pak snížili na rozdíl jediné branky, nakonec ale museli skousnout porážku 4:3.

Tři body si připsal také londýnský Arsenal. Svěřenci trenéra Arséna Wengera vyhráli na půdě West Hamu jednoznačně 3:0 a drží si třetí místo v ligové tabulce. Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce náhradníků, protože ho trápí chřipka. Už v první půli si Kanonýři vypracovali dvougólový náskok, když si vzájemně přihráli na góly Theo Walcott a Robin van Persie. Po přestávce přidal nizozemský útočník třetí gól z pokutového kopu.

Liverpool marně hledá cestu ven z krize a zatím jí jak vidno nenašel ani nový kouč slavného klubu Kenny Dalglish. Reds nevyhráli pod jeho taktovkou ani třetí utkání, když doma pouze remizovali 2:2 v derby s Evertonem. Liverpool vyhrál pouze jednou z posledních osmi utkání.

Tentokrát byli hráči týmu, který se v únoru utká v Evropské lize se Spartou, dokonce blízko porážce. Na 2:2 vyrovnal až Nizozemec Kuijt z penalty.

Neporažený stále zůstává Manchester United, který ve šlágru kola remizoval bez branek na půdě Tottenhamu. Díky remíze se vrátil do čela tabulky o skóre před svého městského rivala. Navíc má dva zápasy k dobru. Tentokrát měli United trochu štěstí, Kohouti totiž měli šancí o něco víc. Poslední čtvrthodinu navíc Red Devils odehráli oslabeni o jednoho muže, když byl po druhé žluté vyloučen brazilský bek Rafael.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Chelsea - Blackburn 2:0 (57. Ivanovič, 76. Anelka), Manchester City - Wolverhampton 4:3 (49. a 66. Tévez, 40. K. Touré, 54. Y. Touré - 12. Milijaš, 68. Doyle z pen, 86. Zubar), Stoke - Bolton 2:0 (37. Higginbotham, 63. Etherington z pen.), West Bromwich - Blackpool 3:2 (37. a 87. Odemwingie, 52. Morrison - 11. Vaughan, 80. Taylor-Fletcher), Wigan - Fulham 1:1 (57. Rodallega - 86. Johnson), West Ham United - Arsenal 0:3 (13. a 77. z pen. Van Persie, 41. Walcott), Birmingham - Aston Villa 1:1 (49. R. Johnson - 73. Collins), Sunderland - Newcastle 1:1 (90. Gyan - 52. Nolan), Liverpool - Everton 2:2 (29. Meireles, 68. Kuijt z pen. - 46. Distin, 52. Beckford), Tottenham - Manchester United 0:0.