Chelsea s Čechem vyřadil z Anglického poháru Manchester City

15. 2. 2014 20:30
Petr Čech přišel o šanci vyhrát v této sezoně popáté v kariéře Anglický pohár.
Samir Nasri zařídil pojistkový gól na postup fotbalistů Manchesteru City do čtvrtfinále. | Foto: Reuters

Londýn - Petr Čech přišel o šanci vyhrát v této sezoně popáté v kariéře Anglický pohár. Chelsea s českým brankářem mezi tyčemi v osmifinále soutěže podlehla 0:2 Manchesteru City, s kterým vypadla i v minulém ročníku nejstarší soutěže světa.

Čech v této sezoně Anglického poháru poprvé v brance nahradil Marka Schwarzera, který vychytal výhry nad Derby County a Stoke. Inkasoval ale už v 17. minutě po střele Stevana Jovetiče. Černohorský reprezentant si spravil chuť hned minutu poté, co nastřelil břevno.

Po přestávce pojistil vedení City střelou do prázdné branky záložník Samuel Nasri po kombinaci na jeden dotyk s Davidem Silvou, gól Joleona Lescotta na 3:0 pak neplatil kvůli ofsajdu.

Manchesterský celek Chelsea prakticky nepustil do šance a soupeři oplatil ligovou porážku 0:1 ze začátku února.

Čelůstka se vrátil do sestavy Sunderlandu

Do základní sestavy Sunderlandu se poprvé od minulého kola poháru s Kidderminsterem vrátil obránce Ondřej Čelůstka a jeho tým znovu vyhrál 1:0.

Tentokrát měl však složitější úlohu a místo týmu z páté ligy čelil rivalovi z Premier League Southamptonu. Duel před poloprázdnými tribunami rozhodl ve 49. minutě Craig Gardner.

Druholigový Wigan pokračuje v cestě za obhajobou překvapivého celkového triumfu z posledního ročníku. Dnes zdolal 2:1 Cardiff, který si s ním před sezonou vyměnil pozici a zamířil do Premier League.

Duel mezi Sheffieldem Wednesday a Charltonem byl odložen kvůli podmáčenému trávníku.

Manchester City - Chelsea 2:0, Sunderland - Southampton 1:0, Cardiff - Wigan 1:2.