17. 9. 2008 11:30
Scolarimu se výhra 4:0 nad Bordeaux nelíbila
Luiz Scolari, trenér Chelsea
Luiz Scolari, trenér Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Jeho svěřenci sice v úterý večer jasně rozdrtili v Lize mistrů Bordeaux 4:0, přesto se brazilský kouč Chelsea Luiz Felipe Scolari neváhal pustit do kritiky výkonu svého týmu.

Chelsea se podle něj v druhém poločase příliš hnala za dalšími góly, málo bránila a chybami dávala příležitost soupeři. Ustrašení Francouzi se sice skóre korigovat nepokusili, další soupeři by však takové nedůslednosti mohli využít, varuje Scolari.

Pánové, takhle se za stavu 2:0 nehraje

"V druhé půli jsme udělali spoustu chyb. Hru jsme nekontrolovali a nechali jsme soupeře hrát s míčem," vytkl mužstvu po zápase Scolari. "Za stavu 2:0 musíte držet míč a kontrolovat hru. Není potřeba vyhrát 5:0."

Fotbalista Chelsea Frank Lampard (vpravo) skóruje do sítě Ulricha Rameho z Bordeaux v úvodním kole Ligy mistrů. | Foto: Reuters
Čtěte více:
Liga mistrů: Čech i Ujfaluši slaví jasnou výhru

Scolari, který k mužstvu přišel začátkem léta jako náhrada za propuštěného Avrama Granta, si úterním zápasem odbyl premiéru v Lize mistrů. Nespokojenost s hrou svého mužstva dával najevo už během zápasu.

První polovina zápasu byla podle Scolariho dobrá, zato ve druhém poločase byl kouč podle svých slov "znechucen" obrazem hry Chelsea.

Hráči podle něj neplnili dohodnutou taktiku a hráli příliš naivně. "Napadali jsme bez míče, nedařily se nám přihrávky," vytýká Brazilec mužstvu.

Přesto nakonec svou kritiku uzavřel smířlivě. "Nejdůležitější je výsledek," poukázal trenér na skóre vysoké výhry - 4:0. "Je důležité začít vítězstvím. V téhle soutěži nikdy nevíte, co se může stát."

Poučme se z chyb Římanů

Z vystoupení v prvním kole Ligy mistrů by se však Chelsea měla rychle poučit. "Viděli jsme, jak Kluž porazila Řím. To je pro nás varování před dalším zápasem," upozornil Scolari.

V příštím kole Ligy mistrů se totiž londýnský klub utká právě s rumunskou Kluží, která v úterý senzačně porazila AS Řím 2:1. Zápas je na programu 1. října.