Liverpool se přiblížil k titulu, Chelsea otočila utkání s Aston Villou

21. 6. 2020 19:21
Fotbalisté Liverpoolu se přiblížili k zisku anglického ligového titulu bezbrankovou remízou v utkání 30. kola na hřišti městského rivala Evertonu.
Olivier Giroud (vlevo)
Olivier Giroud (vlevo) | Foto: Reuters

Liverpoolu v utkání chyběly dvě opory. Celý zápas na lavičce zůstal s 16 trefami nejlepší střelec týmu Muhammad Salah, kvůli zranění se pak ani do zápasové nominace nedostal levý bek "Reds" Andrew Robertson. I bezbranková remíza však Liverpoolu přiblížila první ligový triumf po 30 letech, k jistotě mu v osmi zbývajících kolech schází pět bodů.

Chelsea otočila zápas na hřišti Aston Villy a díky slepeným brankám v druhém poločase zvítězila 2:1. Sestupem ohrožení domácí se ujali vedení proti favoritovi těsně před poločasem. Z malého vápna vsítil první gól v Premier League obránce Kortney Hause.

Hosté zvrátili duel po přestávce: v rychlém sledu se po centru trefil Christian Pulisic a následně z otočky uvnitř pokutového území Olivier Giroud. Ten tak skóroval v každém z posledních šesti ligových utkání, do kterých proti týmu z Birminghamu nastoupil.

Rovněž Newcastle zvládl první zápas po restartu soutěže a na domácím hřišti porazil Sheffield United 3:0.

Zápas ovlivnilo vyloučení obránce hostů Johna Egana, který dostal v 50. minutě druhou žlutou kartu. Newcastle přesilovku během pěti minut proměnil ve vedoucí gól poté, co chybu obránce v pokutovém území využil Allan Saint-Maximin.

Domácí v dalších minutách zvýšili tlak, z nějž pramenily branky Matta Ritchieho a Joelintona. Sheffield nevyužil možnost posunout se pátou pozici, znamenající účast v Evropské lize.

Výsledky: Newcastle - Sheffield United 3:0 (55. Saint-Maximin, 69. Ritchie, 78. Joelinton), Aston Villa - Chelsea 1:2 (43. Hause - 60. Pulisic, 62. Giroud), Everton - Liverpool 0:0.

1, Liverpool 30 27 2 1 66:21 83
2. Manchester City 29 19 3 7 71:31 60
3. Leicester 30 16 6 8 59:29 54
4. Chelsea 30 15 6 9 53:40 51
5. Manchester United 30 12 10 8 45:31 46
6. Wolverhampton 30 11 13 6 43:34 46
7. Sheffield United 30 11 11 8 30:28 44
8. Tottenham 30 11 9 10 48:41 42