Chelsea nedala šanci Hullu, Arsenal ztratil v derby

29. 10. 2008 23:15
Arsenal - Tottenham 4:4
Arsenal se radoval čtyřikrát, ale na konci smutnil
Arsenal se radoval čtyřikrát, ale na konci smutnil | Foto: Reuters

Londýn - Petr Čech vychytal výhru Chelsea nad ambiciózním nováčkem z Hullu, Arsenal ztratil výhru v derby proti Tottenhamu až v nastaveném čase a tabulku dále vede Liverpool, jenž si poradil s Portsmouthem.

To byly zřejmě stěžejní události středečního desátého kola Premier League.

Čtěte více: Bednář viděl kuriózní žlutou, gól Newcastlu dal zlý muž

Trenér Harry Redknapp si na lavičce Tottenhamu nemohl přát lepší start.

Nejprve o víkendu, jen pár hodin poté, co převzal tým, vyhrál nad Boltonem. A teď dokázal nemožné. "Kohouti" uhráli bod na Emirates Stadium proti věčnému rivalovi z Arsenalu, ačkoliv ještě v 89. minutě prohrávali 2:4.

Londýnské derby nabídlo kromě osmi branek hodně vzrušující podívanou, kterou odstartoval už v třinácté minutě Bentley. Ještě před pauzou však dokázal Silvestre vyrvnat, když hlavou překonal tolik kritizovaného brankáře Gomese.

Čtěte dále: Tottenham chce brankáře z Manchesteru. Brazilce vyhodí

Také druhý gól "Kanonýrů", jenž přišel po devatenácti vteřinách druhé půle, padl vzduchem. Balon z přímého kopu nasměroval van Persie na čelo Gallasovi a ten rozradostnil vyprodaný stadion. Ještě více se jásalo, když Adebayor v 64. minutě zvýšil na 3:1.

Potom se děly věci. Uběhlo jen několik desítek vteřin, když Bent vrátil Tottenham do hry. Ještě ve stejné minutě však Arsenal dokázal dát další, už čtvrtý gól. Tentokráte ho vstřelil sám van Persie.

Vypadalo to, že Arsenal si cenné, ale povinné vítězství pohlídá. KoučWenger ke konci takticky střídal, což možná neměl dělat. V 89. minutě korigoval na 3:4 Jenas a na trávníku začal horečnatý boj hostujících fotbalistů o kýžené vyrovnání.

Dočkali se. Ve čtvrté minutě nastaveného času zkoušel Modrič překvapit Almuniu zdálky, gólman míč jen vyrazil a Lennon jej poslal do sítě. Kotel čítající šedesát tisíc fanoušků ztichl. Možná jen padesát tisíc, zbylí příznivci jásali nad dalším úspěchem "Kohoutů".

Tottenham je ale nadále poslední, když dosud získal jen osm bodů.

Hull prohrál doma už potřetí

Na opačné straně tabulky se také věci nezměnily. Liverpool měl sice s Portsmouthem namále, ale nakonec jej zachránila penalta čtvrthodinu před koncem, jíž proměnil Gerrard. Premiéra nového kouče Adamse tak nedopadla dobře.

Čtěte dále: Portsmouth má nového trenéra. Dosud asistenta Adamse

Také druhá Chelsea nezaváhala. Nesměla si to po porážce s Liverpoolem dovolit, ani přes fakt, že ji čekal zápas v Hullu, u ambiciózního nováčka, který před desátým kolem prohrál jen dva zápasy.

Paradoxně oba dva nastaly před domácími fanoušky a tato bilance se po středě ještě zhoršila. Scolariho svěřenci nenechali nic náhodě a do střetnutí vstoupili nejlépe, jak mohli. Už ve třetí minutě "Blues" vedli díky Lampardovi.

Další dvě branky přidali v padesáté minutě Anelka a v 75. minutě Malouda. Petr Čech v bráně hostujícího mužstva neměl mnoho práce, snad jen na konci první půle, kdy střílel King, měl Hull pasáž, kdy držel s gigantem krok.

Z velkoklubů nezaváhal ani Manchester United, jenž si poradil s West Hamem. Na Old Trafford se dvěma góly blýskl Cristiano Ronaldo a dal tak vzpomenout na výbornou loňskou sezonu.

37. Silvestre, 46. Gallas, 65. Adebayor, 68. Van Persie - 13. Bentley, 67. Bent, 89. Jenas, 90. Lennon
Aston Villa - Blackburn 3:2