Chelsea rychlé góly nezlomily. Na United si vynutila odvetu

10. 3. 2013 19:27
Utkání čtvrtfinále FA Cupu mezi Manchesterem United a Chelsea se bude opakovat, tentokrát na Stamford Bridge.
Lampard a Rooney v souboji.
Lampard a Rooney v souboji. | Foto: Reuters

Manchester - Úžasný fotbalový zážitek přineslo čtvrtfinále anglického FA Cupu mezi giganty Manchesterem United a Chelsea. Na Old Trafford skončil ostře sledovaný duel remízou 2:2, což znamená, že se duel bude opakovat na půdě londýnského celku.

United si brzy vytvořili pohodlný náskok. V páté minutě překonal Petra Čecha technickou hlavičkou ala Pavel Kuka na Euru 1996 Javier "Chicharito" Hernandéz. A za dalších šest minut to vypadalo pro Fergusonův tým ještě veseleji. To když přímý kop Waynea Rooneyho propadl bez jakékoli teče do sítě.

Chelsea hrála skvěle a mohla i vyhrát

Jenže Chelsea nic nevzdala. Čech chytil další tutovku Rooneyho a jeho spoluhráči pak začali produkovat vynikající útočný fotbal, jaký už dlouho nepředvedli. V první půli se ještě branky nedočkali, ale po změně stran se prosadil střídající Belgičan Eden Hazard, jehož technická střela zapadla přesně do horního rohu De Geovy branky.

Velký tlak Blues vyvrcholil v 68. minutě, kdy po rychlé akci vyrovnal Brazilec Ramires. Hosté měli další šance, například střídající Torres nebo jeho krajan Juan Mata. Ale De Gea čaroval a tak utkání skončilo remízou.

Čtvrtfinále fotbalového Anglického poháru:

Millwall (II) - Blackburn (II) 0:0, Manchester United - Chelsea 2:2 (5. Hernández, 11. Rooney - 59. Hazard, 68. Ramires).