18. 1. 2009 19:07
Chelsea - Stoke 2:1
Frank Lampard zařídil výhru Chelsea v nastavení
Frank Lampard zařídil výhru Chelsea v nastavení | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea otočili famózním závěrem domácí utkání se Stoke a v nastavení dosáhli na výhru 2:1.

Šanci dostat se na čelo tabulky využil obhájce Manchester United, který vyhrál v Boltonu gólem Dimitara Berbatova v poslední minutě 1:0.

United tak vedou anglickou nejvyšší soutěž s náskokem jednoho bodu před Liverpoolem. Třetí Chelsea zaostává za lídrem o dva body, ale má o jeden odehraný zápas více, než oba týmy před ní.

Chelsea řeší, co bude dál. Deco se zastal Scolariho
Zavánělo to další ostudou. Nakonec Chelsea dominovala

Kdo si myslel, že Chelsea dostane z mizérie vysoká pohárová výhra se Southendem, pořádně se spletl. Až neuvěřitelný závěr zápasu na Stamford Bridge ji zachránil před další blamáží.

Joe Cole dohrál

V rozcvičce se zranil stoper John Terry. Ten nemohl nastoupit stejně jako Joe Cole, jenž musí po zranění z pohárového duelu podstoupit operaci a tahle sezona pro něho skončila.

Ztráta opor jako by se podepsala na sebevědomí týmu, který naposledy v lize prohrál s Manchesterem United 0:3.

V úvodu zápasu, k němuž se opět ani na lavičku nevešel Didier Drogba, si Petr Čech neporadil s rohovým kopem a měl štěstí, že Abdoulaye Faye mířil nad.

To ale byla jedna z mála šancí hostů. Ti se soustředili především na bránění vlastní šestnáctky a zhušťování prostoru. Domácí si vytvořili trvalý územní tlak, ale zoufale jim chyběla invence ve finální fázi.

Kouč Scolari se musel nervovat až do konce
Kouč Scolari se musel nervovat až do konce | Foto: Reuters

Tlak se proměňoval v křeč a když už se Chelsea dostala k nebezpečnému zakončení, zakročil skvělý brankář Sorensen, jako v případě střely Ashley Colea v závěru první půle.

Po hodině hry zmrazila celý Stamford Bridge ojedinělá útočná akce hostů, v jejím závěru si neporadil Alex s Delapem, jenž lehkým obloučkem přehodil padajícího Čecha.

Trenér Scolari v zoufalé snaze alespoň o bod sáhl v závěru k hromadnému střídání, kdy se na hřiště dostal Slovák Miroslav Stoch a Juliano Belletti. K poslednímu jmenovanému se v 88. minutě dostal míč po ose Kalou-Ballack a střídající fotbalista u vzdálenější tyče vystřelil vyrovnání.

Čtěte dále: Chelsea vstala z mrtvých. Čech: Protrhli jsme smůlu

Chelsea se dostala do euforie, kterou využil ve čtvrté minutě nastavení Frank Lampard, když z patnácti metrů napálil míč do branky a vystřelil výhru 2:1.

Namále měl i Manchester

V samotném závěru rozhodl také úřadující šampion Manchester United, jehož trápí rozsáhlá marodka.

Místo zraněného Rooneyho se po bok útočníka Dimitara Berbatova postavil Carlos Tevez, ale ani jeden nedokázal téměř celých devadesát minut zúročit převahu Reds.

Vše se změnilo těsně před vypršením devadesáté minuty. Tevez se rychlým obratem zbavil obránců, křížným pasem našel Berbatova, jenž nedal brankáři Jaaskelainenovi šanci.

Vysokou výhru 3:0 nad Middlesbrough slaví fotbalisté West Bromwich Albionu. Ti museli nastoupit bez distancovaného Romana Bednáře, a tak se do útoku dostaly obě nové zimní posily Simpson a Fortune.

Rychlé vedení zařídil už po třech minutách Brunt. Na začátku druhé půle se hned při své premiéře zapsal mezi střelce Fortune, jenž zvýšil na 2:0. Výhru pečetil Slovinec Robert Koren, přesto nováček kvůli dalším výsledkům zůstává na posledním místě

O Manchesteru City se nyní hodně mluví v souvislosti s rekordními přestupy, ale svěřenci Marka Hughse se tentokrát ukázali i na hřišti. Při premiéře posily z Chelsea Waynea Bridge zvítězili Zabaletovým gólem nad Wiganem 1:0.

Defoe zachránil Tottenhamu bod

Dvěma góly v poslední desetiminutovce zachránili vítězství 3:1 také fotbalisté Arsenalu na hřišti Hullu. "Kanonýři" se zaslouženě dostali do vedení po půlhodině, kdy se po spolupráci s Van Persiem trefil Adebayor.

Hosté se po přestávce začali osmělovat a po Mendyho dosáhl na vyrovnání Cousin. Naděje domácích však spláchly góly Nasrího a Bendtnera v posledních deseti minutách.

V neděli se poté na osmé místo tabulky vyšvihl West Ham United, který v londýnském derby porazil Fulham 3:1.

Druhý zápas mezi sebe svedl Tottenham a Portsmouth a hlavní roli v něm sehrál Jermaine Defoe. Anglický reprezentant nedávno posílil "Kohouty" právě z Portsmouthu a nyní svůj bývalý klub obral o dva body - domácí díky němu remizovali 1:1.