Chelsea i bez Čecha porazila Barcelonu

ČTK, SportPlus
18. 10. 2006 22:41
Praha - Fotbalisté Chelsea zdolali ve šlágru středečního programu třetího kola Ligy mistrů obhájce prvenství z Barcelony 1:0. Uvnitř: Galerie

Na londýnském Stamford Bridge vstřelil jedinou branku krátce po změně stran Didier Drogba. V brance Chelsea udržel čisté konto Portugalec Henrique Hilário, který nahradil zraněné gólmany Petra Čecha a Carla Cudiciniho.

Chelsea si díky středční výhře udržela stoprocentní bilanci a je na nejlepší cestě k postupu do další fáze soutěže. Třetí výhru v soutěži si připsal i Bayern Mnichov, který vyhrál 1:0 na hřišti Sportingu Lisabon i přesto, že téměř celý druhý poločas hrál bez vyloučeného střelce úvodní branky Schweinsteigera.

Potřetí uspěla také Valencie. Ta porazila díky dvěma brankám kanonýra Davida Villy 2:0 Šachtar Doněck, za který odehrál druhý poločas český stoper Tomáš Hübschman.

Hlavní pozornost však byla upřena na Stamford Bridge, domovský stánek Chelsea. Fanoušci s napětím očekávali, jak se "Blues" vyrovnají s nečekanou ztrátou dvou elitních brankářů. Portugalec Hilário, jinak třetí gólman klubu, ale ve steřdu svým výkonem naznačil, že se s ním rovněž dá počítat. Nejlepší zákroky vytáhl proti střelám Messiho a Xaviho, naopak nejlepší fotbalista světa Ronaldinho byl prakticky neviditelný.

Vyrovnanou bitvu rozhodl krátce po poločase Drogba. Kanonýr z Pobřeží slonoviny se obtočil kolem kapitána Barcelony Puyola a nechytatelnou ranou k tyči rozhodl o výhře domácích. Zároveň se s čtyřmi trefami vyhoupl do čela tabulky kanonýrů.

Na Barcelonu se tak bodově dotáhly Brémy. Vicemistr bundesligy na domácím stadionu sice nerozpoutal tradiční brankostroj jako v minulých zápasech, ale i výhru 2:0 nad Levski Sofia Werder jistě bere. Bulharský šampion je podle očekávání na chvostu s nulou na kontě získaných bodů.

Fotbalista Interu Milan Dejan Stankovič (vlevo) se přetlačuje s Radoslavem Kováčem ze Spartaku Moskva v utkání Ligy mistrů skupiny B. | Foto: Reuters

Pozici si zkomplikoval i moskevský Spartak s českými reprezentanty Radoslavem Kováčem a Martinem Jiránkem. Oba na hřišti Interu Milán odehráli celý zápas, ale museli strávit prohru 1:2.

Spartaku nevyšel hlavně vstup do utkání, už po devíti minutách jeho nepozornou obranu dvakrát ztrestal Cruz. V druhé půli sice snížil Pavljučenko, který v srpnu připravil svým gólem o postup do hlavní fáze Ligy mistrů Liberec, ale Inter nakonec první letošní výhru uhájil. Další ztráta by po předchozích dvou prohrách už mohla být pro lídra italské ligy kritická.

Na bitvu proti svému bývalému klubu si naopak musel nechat zajít chuť záložník Bordeaux Vladimír Šmicer. Toho stále trápí natažený lýtkový sval a ve středu jen z tribuny sledoval, jak se o výhru jeho předchozího zaměstnavatele Liverpoolu postaral v 58. minutě útočník anglické reprezentace Crouch.

Ve skupině C má sedm bodů jako Liverpool i PSV Eindhoven, který dokázal otočit zápas na hřišti Galatasaraye Istanbul, přemožitele Mladé Boleslavi z třetího předkola. Důležitou výhru z Pirea veze i AS Řím. Ten je ve skupině D druhý za Valencií a před dvojící pronásledovatelů Doněckem a Pireem má už pětibodový náskok.

Výsledky - 3. kolo:
Skupina A:

Werder Brémy - Levski Sofia 2:0 (1:0)
Branky: 45. Naldo, 73. Diego. Rozhodčí: Allaerts (Belg.). Diváci: 36.246.

Chelsea - Barcelona 1:0 (0:0)
Branka: 47. Drogba. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). Diváci: 42.449.

1. Chelsea 3 3 0 0 6:1 9
2. Barcelona 3 1 1 1 6:2 4
3. Brémy 3 1 1 1 3:3 4
4. Levski Sofia 3 0 0 3 1:10 0

Skupina B:
Inter Milán - Spartak Moskva 2:1 (2:0)
Branky: 2. a 9. Cruz - 54. Pavljučenko. Rozhodčí: Layec (Fr.). Diváci: 30.000.

Sporting Lisabon - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
Branka: 19. Schweinsteiger. Rozhodčí: Hauge (Nor.). ČK: 47. Schweinsteiger. Diváci: 37.379.

1. Bayern 3 3 0 0 7:0 9
2. Sporting 3 1 1 1 2:2 4
3. Inter Milán 3 1 0 2 2:4 3
4. Spartak Moskva 3 0 1 2 2:7 1

Skupina C:
Girondins Bordeaux - FC Liverpool 0:1 (0:0)
Branka: 58. Crouch. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). Diváci: 29.963.

Galatasaray Istanbul - PSV Eindhoven 1:2 (1:0)
Branky: 19. Ilič - 59. Kromkamp, 72. Koné. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 40.000.

1. Liverpool 3 2 1 0 4:2 7
2. Eindhoven 3 2 1 0 3:1 7
3. Galatasaray 3 0 1 2 3:5 1
4. Bordeaux 3 0 1 2 0:2 1

Skupina D:
Valencie - Šachtar Doněck 2:0 (2:0)
Branky: 31. a 45. Villa. Rozhodčí: Riley (Angl.). ČK: 76. Sviděrskij (Šachtar). Diváci: 51.150.

Olympiakos Pireus - AS Řím 0:1 (0:0)
Branka: 76. Perrotta. Rozhodčí: Poll (Angl.). Diváci: 33.000.

1. Valencie 3 3 0 0 8:3 9
2. AS Řím 3 2 0 1 6:2 6
3. Olympiakos 3 0 1 2 4:7 1
4. Šachtar 3 0 1 2 2:8 1