16. 11. 2008 20:24
Bolton - Liverpool 0:2
Chelsea se dál drží na čele Premier League
Chelsea se dál drží na čele Premier League | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea uhájili vedení v Premier League o skóre před Liverpoolem i po třináctém kole, v němž vyhráli na hřišti West Bromwich Albion 3:0.

Když se v desáté minutě ostře střetl český útočník Roman Bednář s obráncem Johnem Terrym, zdálo se, že to bude v sobotu v podvečer v Birminghamu tuhý boj.

Domácí začali solidně, jenže Chelsea nováčkovi soutěže nakonec nasázela tři góly ještě do poločasové přestávky a bylo v podstatě rozhodnuto.

Svěřenci trenéra Scolariho se sice museli obejít bez zraněného brankáře Petra Čecha, ale i s Carlem Cudicinim v brance si věděli s Albionem rady.

Chelsea si schovala všechny tři góly na závěrečnou desetiminutovku první půle.

Nejprve se Bosingwa zbavil Roberta Korena a míč poslal přesně do pravého horního rohu.

Pak dvakrát udeřil Anelka. Poprvé prostřelil bezmocného Carsona po hlavičce od Maloudy, podruhé mu na gól přihrál Kalou. Po poločase byl stažen ze hry Roman Bednář.

Ani Liverpool nezaváhal

Nezaváhal ani Liverpool, který se však z vedení v Premier League radoval jen něco přes dvě hodiny.

V sobotním utkání vyhrál v Boltonu 2:0 a svěřenci trenéra Rafaela Beníteze tak alepoň částečně vynahradili zklamání z vyřazení v Carling Cupu.

V sobotu se zaslouženě dostali do vedení, když po necelé půlhodině hry se trefil Nizozemec Dirk Kuyt.

Po sérii narážeček mu poslal křížný pas Aurelio a Kuyt vstřelil hlavou svůj šestý gól sezony.

Gerrard pečetil výhru Liverpoolu.
Gerrard pečetil výhru Liverpoolu. | Foto: Reuters

Po hodině hry se dostal na hřiště střídající kanonýr Fernando Torres a záhy se podílel na rozhodujícím gólu.

Od něj se dostal míč k Gerrardovi, jenž hlavou překonal brankáře Jasskelainena.

Manchester si zastřílel

Vysokého vítězství dosáhli v sobotu fotbalisté Manchesteru United, když doma rozstříleli Stoke 5:0.

Jednoznačné vítězství nastartoval Cristiano Ronaldo. A jak začal, tak také skončil. Portugalský záložník zakončil brankové hody trefou na 5:0 minutu před koncem zápasu.

Převahu domácích do přestávky ještě zvýraznil brankou na 2:0 Carrick. Po přestávce nechtěl zůstat pozadu ani Dimitar Berbatov, jenž pas od Teveze volejem uklidil do branky hostů.

Výstavní trefou do pravého růžku ze třiceti metrů se blýskl také střídající Danny Welbeck.

Manchester tak dotírá na třetí Arsenal, který doma prohrál s nedávným soupeřem Slavie v Poháru UEFA s Aston Villou 0:2.