Necid: Hodně lidí nám přeje sestup, ale Slavia se zachrání

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 5. 2014 14:20
Přečtěte si online rozhovor s fotbalovým útočníkem Tomášem Necidem.
CHAT Na vaše otázky odpovídal útočník Tomáš Necid
Rozhovor skončil
13:10
Přečíst si rozhovor

Praha - O tom, že se Slavia zachrání v první lize, naprosto nepochybuje. A to i přesto, že po mizerných jarních výkonech Slavia bude muset v posledním kole na půdě Baníku Ostrava zvítězit, aby měla jistotu záchrany.

Kdo? Tomáš Necid, navrátilec do sestavy sešívaných a čerstvě nominovaný reprezentant, který si příští týden zahraje v přátelském utkání s Rakouskem.

"Hodně lidí nám naopak sestup přeje, je to jejich názor, já se s tím ale neztotožním, věřím, že tu ligu zachráníme a na Baníku vyhrajeme a těm lidem ukážeme, že na to máme," řekl v rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz.

CHAT Na vaše otázky odpovídal útočník Tomáš Necid

Rozhovor skončil
28. 5. 2014
Ptá se: Luboš

Dobrý den,

myslíte si, že byla správna volba pozvat Vás do repre s ohhledem na Vaší produktivtu, formu? Myslím že je tady spousta jiných útočníku, kterým jen zabíráte místo.

Odpovídá: Tomáš Necid

Nejdříve vám všem chci popřát dobrý den.

Nevím, jestli je to správná volba, ale za pozvánku jsem rád. Vesměs se s kluky z útoku znám, jsou to kvalitní útočníci, ti kluci hrají v zahraničí, mají svou kvalitu. Je dobře, že se tam dokážou prosadit, což je pro český fotbal jen dobře. Je hodně pro repre důležité, když se prosazují v zahraničí všichni kluci, a nejen útočníci.

28. 5. 2014
Ptá se: Jakub

Zdravím, tak jak po sezoně, už víte, kde budete hrát? A hrál byste za Slavii i druhou ligu? Díky za odpověď, Jakub

Odpovídá: Tomáš Necid

Mám hostování jen do konce sezony, pak neřeším, co bude, ale s největší pravděpodobností se vrátím do CSKA Moskva na přípravu.

28. 5. 2014
Ptá se: Marek

Dobrý den Tomáši? Zachráníte v sobotu první ligu sami? Nebo budete čekat na výsledky ostatních?

Odpovídá: Tomáš Necid

Zachráníme se sami, věřím, že v Ostravě vyhrajeme.

28. 5. 2014
Ptá se: Pavel

jaký je váš názor na vaše povolání do reprezentace ?

Odpovídá: Tomáš Necid

Za reprezentaci jsem samozřejmě rád, ale pro mě je důležité, co bude se Slavií.

28. 5. 2014
Ptá se: Max.Muller

Dobrý den ,
Chodil jsi v Moskvě také do Českého domu na gulášek a pivo?

Odpovídá: Tomáš Necid

V Moskvě se mi žilo dobře, líbí se mi tam, oblíbil jsem si jí. Do Českého domu jsem chodil málo, protože se nachází v centru a v těch zácpách se mi tam nechtělo jezdit. Člověk si na ně ale musí zvyknout.

28. 5. 2014
Ptá se: jan koflák

Ahoj Tomáši,
přeji ti brzký návrat do 100% formy aby jsi konečně všem ukázal jak má vypadat reprezentační hroťák. Jseš typ Pepiho Bicana, tak se ukaž!
Zajímalo by mě jestli půjdeš zpátky do Ruska nebo kam ?
Slavia forever!!!

Odpovídá: Tomáš Necid

Děkuji, snažím se na každým tréninku a zápase makat, abych se zpátky do formy dostal.

28. 5. 2014
Ptá se: Sokrates55

Dobrý den přeji Tomáši.
Já věřím, že poslední zápas Slávie i díky Tobě snad zvládne. Při těch šancích proti Slovácku se mi zdálo, že u toho moc přemýšlíš a tak jsem si dovolil na Tebe zavolat, abys to tam bouchnul pořádně a snad jsi to i slyšel :-).
Pozvánka do repre je u Tebe alespoň pro mne překvapením, ale ta pozvánka se nikdy neodmítá a tak to ber.
Držím Ti palec, protože vím, jak moc jsi slávista a jak moc Tě celá situace okolo Slávie štve. Nenech se otrávit.
Sokrates55

Odpovídá: Tomáš Necid

Měli jsme spoustu šancí, které jsme měli snad za celou sezonu, co hrajeme. Měl jsem dvě stoprocentní, kdybych do toho bouchl, jak mi radíte, asi bych dal gól. Teď už na to nemyslím, myslím na Baník, a když tam do toho několikrát bouchnu, tak to snad vyjde.

Když jsme vyhráli na Bohemce a s Příbramí, myslel jsem, že jsme zachránění. Bohužel jsme prohráli v Brně a pak doma se Slováckem dostali gól pět minut před koncem, takže to teď na Baníku bude hodně těžké. Ale věřím, že to ještě zachráníme.

28. 5. 2014
Ptá se: Jeroným

Proč je Slavie, kde se nachází? Kde hledat hlavní příčiny? Je na vině i trenér? Podle mě není pochyb, za Koubka na tom Slavie byla daleko lépe.

Odpovídá: Tomáš Necid

Začalo to špatným začátkem sezony, získávalo se málo bodů, myslel jsem si, že to bude lepší, když jsem přišel v zimě. Mrzí mě to, štve mě, že jsme nevyhráli zápasy, kdy jsme byli lepší. Věřím ale, že příští sezonu to bude lepší.

28. 5. 2014
Ptá se: Jorick

V novinách se často mluví o co by liga přišla, kdyby Slavie spadla. Jsou takové články férové? Myslíte, že jsou novináři nestranní, když dávají najevo, že by Slavie měla zůstat a tím vyjadřují kdo má spadnout? Podle novinářů by to měla být Olomouc a Znojmo. Je fér vydávat články, kde si zastávají Slavie a dávají najevo, aby spadl někdo jiný? Jste hráč Slavie, jak to vnímáte?

Odpovídá: Tomáš Necid

Hodně lidí nám naopak sestup přeje, je to jejich názor, já se s tím ale neztotožním, věřím, že tu ligu zachráníme a na Baníku vyhrajeme a těm lidem ukážeme, že na to máme.

28. 5. 2014
Ptá se: Črnajs

Ve Slavii chvíli trénoval František Straka. Byl to teď s odstupem času šťastný tah? Sparťan by nikdy do Slavie nešel. Podle mě se na tohle nehraje. Tomáš Necid a Sparta nikdy nebo to samé co pan Straka, nikdy neříkej nikdy?

Odpovídá: Tomáš Necid

Já a Sparta nikdy, u trenérů je to ale podle mě jiné než u hráčů. On si to vybral, i když to pro něj nebylo úspěšné. Zažil jsem ho, je to kvalitní trenér, má hodně úspěchů. Dal mi první šanci v reprezentaci, naštěstí jsem se mu odvděčil, že jsem tehdy v Jablonci proti Maltě dal jediný gól.

28. 5. 2014
Ptá se: GOORYK

Co říkáte na kariéru Martina Fenina? Podle mě rychlokvaška. Vydařil se jeden turnaj, myslel si, že je nejlepší na světě a přišel krutý pád. Dodnes nic nehraje, jen většinou leští lavičku náhradníků.
A co říkáte na jeho prohlášení proč odmítl Teplice a šel do Slavie? To moc z něj fotbalistu nedělá a divákům se nedivím, že nebyl přijat, když si nevidí do do pusy.

Odpovídá: Tomáš Necid

S Martinem jsme se potkali v reprezentaci, velcí kamarádi ale nejsme a v kontaktu také ne, nevoláme si. A jeho vztah ke Slavii hodnotit nechci.

28. 5. 2014
Ptá se: Vilda

Ve fotbale nejvíce bodují týmy dole, většinou za posledních 5 kol uhrají víc bodů než za celou sezonu. Viz Ostrava, Slavie, Bohemians. Myslíte si, že je vše čisté?

Odpovídá: Tomáš Necid

Každý tým, co se zachrání, do ligy patří. Uhráli si to sami, jak Brno, tak Příbram a Baník. Třeba Baníku pomohla výměna trenéra, když z posledních pěti zápasů udělali třináct bodů a tím se zachránili.

28. 5. 2014
Ptá se: Honza

Dobrý den Tomáši, jak hodnotíte svoje zatím působení ve Slávii a věříe mezi věcmi mezi nebem a zemí? Pomáhá Vám třeba před zápasem nějaký osobní rituál?

Odpovídá: Tomáš Necid

Osobní rituál nemám, věřím sám v sebe. Jsem rád, že jsem mohl být ve Slavii, je to můj domov a je to jediný klub, kde můžu v Česku hrát. Mrzí mě to v jaké pozici Slavia je, ale věřím, že se v sobotu vše spraví. Slavia bude zachráněná.

28. 5. 2014
Ptá se: Sláva

Myslíte,že si opravdu zasloužíte nominaci za vaše výkony ?

Odpovídá: Tomáš Necid

Určitě jsem rád, že jsem dostal pozvánka, ale není to pro mě důležité, všechno soustředím na zápas na Baníku.

28. 5. 2014
Ptá se: Mates

Zdravim.Kdo myslite,ze vyhraje MS v Brazilii? Jak vidite budoucnost nasi repre a pocitate s vasim castejsim vytezovanim v ni?Diky a v Ostrave to urvěte

Odpovídá: Tomáš Necid

Kdo vyhraje MS, nad tím nepřemýšlím, přemýšlím jen nad těmi čtyřmi dny, které nás čekají. Děkuji za přání a můžu vám slíbit, že to v sobotu urveme.

28. 5. 2014
Ptá se: Onrdra

Myslíte, že Slavii pomohlo angažování Karola Kyslela, pana Kornajeva a v neposledni řadě také Vládi Šmicra?

Hodně štěstí proti Ostravě!

Odpovídá: Tomáš Necid

Chce to čas, všichni tři přišli teprve v zimě a já věřím, že ti lidé Slavii pomůžou. Nejde očekávat zázraky po čtyřech měsících, co jsou tady. Jsou ambiciózní a pracovití a já věřím, že Slavii ještě hodně pomůžou.

28. 5. 2014
Ptá se: Kubák

Tak kdo, vi nebo naše Bohemka? Ahoj Martin.

Odpovídá: Tomáš Necid

Dobrý den, věřím, že Slavia se zachrání, což je důležité, a Bohemce bych to přál taky.

28. 5. 2014
Ptá se: Jaromír Rapant

Ahoj Tomáši, v první řadě přeju hodně úspěchů v další kariéře. A teď otázka: Se kterým hráčem, ve stávajícím kádru Slávie, jste největší kamarád a máte nějakou zajímavou historku např. z tréninku? Děkuji

Odpovídá: Tomáš Necid

Asi s kluky, se kterým jsem tu hrál už před tím, takže nejvíc s Marcelem Gecovem nebo se Standou Vlčkem.

28. 5. 2014
Ptá se: Pepa

Kdo si myslíte, že nahradí odcházejícího trenéra? Jsou už nějaké náznaky?

Odpovídá: Tomáš Necid

O žádném jménu nevím, ale doufám, že se s ním Slavia v příští sezoně vyhne bojům o záchranu.

28. 5. 2014
Ptá se: michael R.

Dobry den, chtel by se Vas zeptat, zda je pravda, ze Vam Banik dluzi zapas?

Odpovídá: Tomáš Necid

O tom nic nevím.

28. 5. 2014
Ptá se: Michallos

Ahoj Tome,
především bych ti chtěl poděkovat za to, co jsi pro Slavii udělal a pořád děláš, takhle si představuji opravdového slávistu! Chtěl bych se Tě zeptat, jestli je možné, že bys působil v SKS ještě příští sezonu (ale samozřejmě chápu, že dokud jsi mladý, tak bys radši dostal šanci v CSKA)?
Měj se a ať se Ti daří!
Michallos

Odpovídá: Tomáš Necid

Dobrý den, možné to je, ale myslím, že v létě nastoupím do přípravy v CSKA.

Děkuju za vaše otázky a doufám, že v sobotu všichni budeme slavit záchranu Slavie.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy