Chat: Češi by na MS ani nepostoupili ze skupiny, tvrdí Mádl

Luděk Mádl Sport Luděk Mádl, Sport
11. 7. 2014 11:10
Přinesl fotbalový šampionát nové fotbalové trendy? Vzešly nové hvězdy? A které naopak definitivně zapadly? A co z mundialu plyne pro český fotbal? Ptali jste se Luďka Mádla.
Ptali jste se fotbalového experta Luďka Mádla
Rozhovor skončil
10:00
Přečíst si rozhovor

Praha - Po měsíčním šílenství tento víkend vyvrcholí medailovými zápasy fotbalové mistrovství světa.

Jaké nové trendy tenhle měsíc špičkového fotbalu přinesl? Které hvězdy se zrodily a které zapadly? A co to vlastně znamená pro český fotbal?

Na tyto a další otázky se ptali čtenáři Aktuálně.cz fotbalového experta a šéfreportéra Sportu Aktuálně.cz Luďka Mádla.

Ptali jste se fotbalového experta Luďka Mádla

Rozhovor skončil
11. 7. 2014
Ptá se: Petra

Pane Mádle, jak to děláte, že jste tak dobrý? :)

Odpovídá: Luděk Mádl

Jansová, neprovokuj :-))

11. 7. 2014
Ptá se: Martin

Už se těšíte na Synot ligu? :) jak vidíte šance Bohemky? Děkuji

Odpovídá: Luděk Mádl

Na Synot ligu se těším stejně jako na Gambrinus ligu :-)) Šance Bohemky jsou stejné jako obyčejně. Bude bojovat o záchranu.

11. 7. 2014
Ptá se: Jarek

Co říkáte na to, jakým způsobem začal trenér Pavel Vrba sestavovat "nový" nároďák?

Odpovídá: Luděk Mádl

Vyzkoušel prakticky všechny hráče, kteří přicházejí do úvahy... Zatím to, upřímně řečeno, po herní stránce není žádný zázrak. Snad si to sedne včas...

11. 7. 2014
Ptá se: Miloš

Co říkáte na to, že LvG prozradil, že se dá naučit chytání penalt? Že to není loterie, že se nemá skákat na náhodu... ale čekat na střelu, čímž nehybný brankář může i exekutora rozhodit, resp. ten pak ví, že nemůže střílet doprostřed brány, ale do strany... a je na něj tlak... a když doprostřed vystřelí, brankář ránu lapí, atd. Není to tedy ani o tom, že si zjistíte, kam je kdo kope... Viz můj postřeh ohledně LH v Londýně, z boje o 3. místo v házené žen.

Odpovídá: Luděk Mádl

Já myslím, že je to vždycky spíš otázka nějaké módy... Rozmohlo se kopání penalt doprostřed, takže na to je samozřejmě účinný tenhle psychologický trik. Až to začnou dělat všichni gólmani, tak zas střelci začnou pálit k tyčím. Je fakt, že když nestřílíte doprostřed, ale k tyči, je tam pochopitelně větší riziko, že minete bránu.

11. 7. 2014
Ptá se: Martin

Proč na MS podle vás padá málo gólů ze standardek? Domnívám se, že pěna před míčem nemá co dělat, hráč si míč směrem ke zdi přibližovat nebude, takže má smysl jen u zdi. Míc obalený pěnou podle mě neletí tak, jak by měl.

Odpovídá: Luděk Mádl

Já mám spíš pocit, že rozhodčí nemalují tu pěnovou linku v pravidly předepsané vzdálenosti od míče, ale mnohem blíž. Nevím, proč tak činí, pokud mám pravdu, tak celá ta záležitost se sprejem ztrácí smysl. Ale možná se pletu. V tom případě vysvětlení malého počtu z trestných kopů neznám.

11. 7. 2014
Ptá se: Pavel

Proč Sparta zrušila rezervu? Nebude jí scházet? Juniorská liga je sranda soutěž.

Odpovídá: Luděk Mádl

Pokud vím, tak Sparta B měla za úkol postoupit do II. ligy, to nezvládla. A ve Spartě asi usoudili, že třetí nejvyšší soutěž je pro hráče tohoto typu málo, tak je raději rozešle po druholigových klubech na hostování. Pak jí paradoxně při lavírování Kolína a nezájmu dalších klubů o postup do II. ligy nabízeli, aby do této soutěže to béčko ještě dodatečně přihlásila, ale asi už blyo rozhodnuto, a navíc tento postup podle mě odoroval soutěžnímu řádu.

11. 7. 2014
Ptá se: Ivča

Pane Mádle, proč jste ještě nepřiznal, že je Jirka Mádl váš brácha? Co rande, šlo by zařídit? S ním, ne s vámi.

Odpovídá: Luděk Mádl

Já mám jen sestru a Jirka se nejmenuje. :-))

11. 7. 2014
Ptá se: Kamil

Luďku, kdo vyhraje MS? Povede se Němcům překonat argentinský beton?

Odpovídá: Luděk Mádl

Nejsem věštec. Lehce bych možná favorizoval Němce, protože mají před finále o den volna navíc, díky brzkému vysokému vedení v utkání s Brazílií v něm mnoho sil neztratili... Zatímco Argentina hrála 120 minut s Nizozemskem... Navíc mi německý herní styl přijde jako efektivnější než argentinský. Nicméně fotbal častokrát nemá logiku - a třeba převáží to, co Němci nemají. A to je faktor Messi.

11. 7. 2014
Ptá se: Johny

Zdravím, kteří tři hráči podle vás na MS překvapili a jsou objevy letošního šampionátu?

Odpovídá: Luděk Mádl

Všechny naprosto oslnil James Rodriguez z Kolumbie, ten mě napadá jako první. Trenéru Wengerovi se zase parádně připomněl po hostováních vláčený Campbell z Kostariky, skvělý byl i jeho krajan Navas v bráně, podobně jako jeho chilský kolega Rojas, který získal angažmá v Barceloně.

11. 7. 2014
Ptá se: Rejpal

Dokázala by česká reprezentace v současné formě někomu na MS konkurovat?

Odpovídá: Luděk Mádl

No na postup ze skupiny by to asi nebylo...

11. 7. 2014
Ptá se: Karel

Pane Mádle, mám od Vás knížku. Prosím, proč jste tak měkký a hlavně obezřetný vůči panu Berbrovi?Teď k MS. Vidíte zde korupci ze strany sudích?Věříte v korektnost Němců vůči Brazilcům, že ve .pol. nehráli naplno? Mě to totiž napadlo okamžitě! A jestli lžu,ať se propadnu do západního Německa!! Postoupil by náš mančaft ze skupiny? Děkuji za odpovědi.

Odpovídá: Luděk Mádl

Dobrý den. O panu Berbrovi jsem v knížce psal prostě tak, jak ho vnímám. Klidně o něm napište něco tvrdšího a méně obezřetného, rád si to přečtu. Co se týče sudích, chci věřit, že tam podléhají maximálně tlaku (třeba domácího) prostředí, nicméně v minulosti nějaké náznaky (viz aféra lorda Triesmana), že sudí mohou ovlivňovat nějaké skupiny uvnitř FIFA proskočily. Letos chválabohu neproběhla žádná evidentní "tlačenka", které se před 12 lety dostalo třeba domácímu týmu Koreje. O tom, za jakých podmínek se to tehdy dělo,, můžeme jen spekulovat. Co se týče korektnosti Němců... asi to tak může být, každopádně zjevným zvolněním tempa šetřili i vlastní síly na finále. A Češi by asi ze skupiny nepostoupili.

11. 7. 2014
Ptá se: Kobra

Jak tipujete letošní Synot ligu vzhledem k letním posilám. Bude mistrem Sparta, Plzeň, nebo někdo jiný?

Odpovídá: Luděk Mádl

Vpředu budou Sparta, Plzeň, Mladá Boleslav - a uvidíme, jak si to sedne v Jablonci. Samozřejmě bude záležet na tom, kdo bude hrát základní skupinu nějakého evropského poháru a kdo ne, ten bude mít v lize vzhledem k méně náročnému programu jistou výhodu.

11. 7. 2014
Ptá se: Karel

Máte něco společného s bývalými rozhodčími? Pavlem a snad s Petrem? Jde o příbuzné?

Odpovídá: Luděk Mádl

Nikoliv, nejsme příbuzní.

11. 7. 2014
Ptá se: Danny

Češi se letos v koeficientu mohou výrazně přiblížit příčce pro přímého účastníka v LM. Myslíte, že to české kluby dotáhnou? Co by takový úspěch udělal s ligou? Nerozpoutala by se o post mistra ligy ještě větší zákulisní rvačka?

Odpovídá: Luděk Mádl

Pokud budou hrát alespoň dva české kluby v základních skupinách evropských pohárů a alespoň něco tam uhrají, tak tady ta šance existuje. Do pohárové sezony 2015/16 půjdou do kvalifikace Champions League český mistr i vicemistr, ale ten druhý do nemistrovské části, která je výrazně náročnější, takže boj o první pozici v domácí lize bude tvrdý i letos. Ale šance jít tam přímo je samozřejmě ještě lákavější. Vyhrocené to bude vždycky.

11. 7. 2014
Ptá se: Karel

Souhlasíte s názorem Vládi Táborského, že Němci získají titul pro svou kvalitu celého mančaftu oproti utrápenému Messimu a navíc, že Brazilci by mohli získat bronz, jak zde usuzuje Martin Frýdek? Mám obavy, že Brazilci díky doznívajícímu transu na bronz nedosáhnou. Budou to naopak Holanďani již pro lepší kvalitu jejich mančaftu. Co Vy na to?

Odpovídá: Luděk Mádl

Domnívám se, že Němci mají výrazně lepší systém hry než Argentina. Ale přesto se může stát, že Messi tak utrápený nebude, přejde přes tři hráče a rozhodne to. Je to nevypočitatelný faktor X a fotbal někdy nemá logiku. V boji o bronz počítám nastoupí náhradní sestavy obou týmů a Brazilci budou mít v tom utkání větší motivaci uspět, aby si alespoň trochu napravili renomé.

11. 7. 2014
Ptá se: Kocek

Zdravím pane kolego, nechyběly vám na letošním MS větší "exhibice" brazilských fanoušků? Já čekal sambu, zpěv, ale celkově mi fandění domácích přišlo hodně slabé... Od doslova "magorů" bych čekal mnohem větší podporu svého mužstva.

Odpovídá: Luděk Mádl

Tak do hlediště jsme moc neviděli, na to, co se dělo před stadiony taky ne. Těžko soudit. Hlavně že tam nebyly vuvuzely :-))

11. 7. 2014
Ptá se: Karel

Pane Mádl, jak vůbec může takový buřt jako vy komentovat fotbal? Vždyť jste to nikdy ani nemohl hrát...

Odpovídá: Luděk Mádl

Tak to zkuste taky, kdo vám brání, štíhlý Karle. :-))

11. 7. 2014
Ptá se: Sigmund

Dobrý den, jak vidíte šance Sigmy na návrat do ligy? S přihlédnutím k ambiciozním soupeřům a dalšímu oslabování ol. kádru.... A co říkáte tomu, kam to Sigma po pár letech dopracovala? Díky za úvahu

Odpovídá: Luděk Mádl

Problém Sigmy je důsledkem korupční aféry, která hrubě narušila vztahy uvnitř klubu, došlo tam k personálním změnám, sporům uvnitř akcionářské struktury, a všechna ta negativní nálada a nekompetence se přelila i do sportovní části. Olomouc půjde nahoru okamžitě, jak si uvnitř klubu udělá pořádek.

11. 7. 2014
Ptá se: Mr. Pika

Dobry den,

sleduji vase trefne blogy a jsem vasim velkym fandou (i kdyz nemam facebook).
Chtel jsem se zeptat na vas nazor na hypotetickou ceskou ucast Ceske reprezentace na letosnim MS.
Kdyby se Bilkovym hochum podarilo na MS nahodou dostat (fotbal nema logiku) a ten by pak zustal u kormidla, myslite, ze by meli nadeji porazet aspon soupere z Asie? Na Australii se radeji neptam... :)

Odpovídá: Luděk Mádl

To se těžko odhaduje, nějakou plichtu proti Íránu by třeba uklohnili, ale jak už jsem tu zmiňoval, na postup ze skupiny bych to asi neviděl.

11. 7. 2014
Ptá se: Jan Ř.

Dobrý den,

čtu vaše pravidelné glosáře a považuji je za nejlepší čtení o fotbale v českém prostředí (kam se hrabě Deník Sport). Velmi rád také čtu vaše postřehy na facebooku. Neuvažoval jste ale někdy, že byste psal i na twiiter podobně jako pánové Bosák nebo Záruba? Tato platforma k tomu přímo vybízí. Děkuji za odpověď.

Odpovídá: Luděk Mádl

Dobrý den, děkuju za podporu. Já jsem si nějak zvyknul na ten Facebook, třeba se k Twitteru časem taky propracuju. Ale mám z toho trochu obavu, sociální sítě jsou šílený žrout času, už teď nic nestíhám :-))

11. 7. 2014
Ptá se: Fanda

Co podle Vás chybí české reprezentaci aby mohli hrát s těmi nejlepšími tými vyrovnaný fotbal?

Odpovídá: Luděk Mádl

Individuální kvalita fotbalistů dobře sehraných ve funkčním herním systému.

11. 7. 2014
Ptá se: Jirka z Prahy

Dobrý den,
fandíte Argentině nebo Německu?

Odpovídá: Luděk Mádl

Na začátku turnaje jsem si vsadil 200 korun na triumv Německa. Takže Německu.

11. 7. 2014
Ptá se: MARTIN

Dobrý den, jak jste se vůbec dostal ke komentáři fotbalu. A rád bych věděl na jaké urovni jste sám hrával. Děkuji. Jinak Vaše glosy rád čtu.

Odpovídá: Luděk Mádl

Dobrý den, soutěžně jsem fotbal nikdy nehrál. O fotbal jsem se zajímal jako fanoušek a poté, co jsem začal na FSV UK studovat žurnalistiku, doporučil mě spolužák do sportovní redakce Denního Telegrafu. To jsou noviny, které už dneska nevycházejí. Tam mě vzali a od té doby se tím živím.

11. 7. 2014
Ptá se: Jiří Drlík

Dobré dopoledne,
myslíte si, že je česká fotbalová reprezentace schopna postoupit na Euro 2016?
Zde: Nizozemsko....

Odpovídá: Luděk Mádl

Vzhledem k tomu, že je tu tentokrát možnost postoupit i ze třetího místa ve skupině, nutno říct, že šance dostat se na Euro dozajista existuje.

11. 7. 2014
Ptá se: Petr z Prostějovska

Dobrý den, na kolik procent byste v současné době odhadl postup českých fotbalistů na MS 2018 a je podle Vás vůbec možné, aby náš nároďák někdy vyhrál MS? Podle mě by to byl největší úspěch našeho sportu všech dob.

Odpovídá: Luděk Mádl

Dostat se na fotbalové MS je výrazně těžší než probojovat se na Euro. Na světový šampionát jede jen 13 evropských týmů, na příští kontinentální pojede 24 mužstev, a to je rozdíl. Uvidíme, jak se za rok v létě zadaří českému týmu do 21 let.... Budou tam i hráči z úspěšné Hřebíkovy "19", kdyby uspěli i v domácím prostředí, mohlo by jim to dodat sebevědomí pro další kariéru, případně dobrá angažmá v kvalitních klubech - a mohl by se opakovat efekt zlaté "21" s Čechem, Grygerou, Barošem a spol. Československo už dvakrát finále MS hrálo, není důvod, proč by ho nemohlo hrát i potřetí. I když momentálně to na to zrovna nevypadá.

11. 7. 2014
Ptá se: Karel

Hrál jste někdy fotbal?

Odpovídá: Luděk Mádl

Soutěžně ne, rekreačně samozřejmě ano.

11. 7. 2014
Ptá se: Jirka

V čem, podle vás ukázalo MS, nejvíc zaostává český fotbal ?

Odpovídá: Luděk Mádl

V první řadě v individuální kvalitě hráčů. Techniku práce s balonem v rychlosti musí fotbalisté vstřebat už v přípravkách a v žákovských kategoriích. Tam se před lety mnohé zanedbalo.

11. 7. 2014
Ptá se: josef

Co říkáte na posily Slavie?

Odpovídá: Luděk Mádl

Latka je přesně hráč, kterého Slavia potřebovala. Dále bylo nutné sehnat střelce: Jestli tuhle roli bude plnit Balaj, to uvidíme. Bílek by snad měl být poctivý fotbalista, i Petr snad na hostování ve Slovácku sekal latinu, tak věřme, že mu to i v Praze vydrží.

11. 7. 2014
Ptá se: Jirka

Jaký je váš názor na systém kvalifikace na MS ?
Neměly by kvóty pro kontinenty zohledňovat úspěšnost na posledním MS ?

Umíte si představit MS v Kataru ?
Obrovská koncentrace návštěvníků MS na malém prostoru, teploty, politicko-náboženské poměry ... Proboha, nezbláznil se někdo ???

Odpovídá: Luděk Mádl

Někdejší předseda české fotbalové asociace František Chvalovský zcela vážně navrhoval, aby se hrály mezikontinentální kvalifikace. že byste měl v kvalifikační skupině třeba Ghanu, Kanadu, Brazílii, Vietnam a Šalamounovy ostrovy. Což je samozřejmě pro drtivou většinu asociací ekonomicky nerealizovatelný model...
Rozdělování kvót pro jednotlivé kontinenty, to je velmi důležitá agenda FIFA, velké politikum, které hraje roli ve volbách - a pan Blatter, jak známo, dostává hlavně hlasy z Afriky a Asie....
MS v Kataru v létě si moc představit nedokážu, zimní šampionát zase zničí termínovky mnoha ligových soutěží, evropských pohárů, vytlačí z televizních programů zimní sporty, takže SP lyžařů asi zkrachuje... ano, při přidělení MS do Kataru se někdo zjevně zbláznil. a a nejspíš ne zadarmo

11. 7. 2014
Ptá se: Will

Dobrý den, co si myslíte o výkonech rozhodčích na světovém šampionátu? Nebylo by vhodnější, na akci takového charakteru, povolat raději ostřílené rozhodčí se zkušenostmi z velkých zápasů, pískající pravidelně LM apod.? A pak, samozřejmě jaký je Váš pohled s odstupem na Luise Suáreze a jeho trest, respektive snahy a tlaky o jeho snížení. Děkuji za odpovědi

Odpovídá: Luděk Mádl

Evropští sudí vyšli z hodnocení na šampionátu zjevně nejlépe, logicky, mají nejlepší podmínky pro přípravu, pískají nejlepší soutěže. Ale je to politikum a Evropa je na kongresu FIFA v menšině... Suárez dostal exemplární trest. Osobně si myslím, že těch tuším 9 zápasů zákazu startu za reprezentaci by bohatě stačilo, ty čtyři měsíce úplně mimo fotbal, to FIFA přestřelila

11. 7. 2014
Ptá se: Jirka

Jaký je váš názor na rozhodování v play-off penaltovým rozstřelem ?
Co říkáte na nedávno zveřejěný podnět, aby byl nejprve penaltový rozstřel a teprve pak prodloužení ? Jakkoli to na první pohled vyhlíží absurdně, určitou logiku to má : výsledek penaltového rozstřelu by se bral v potaz pouze, kdyby prodloužení skončilo nerozhodně. A v prodloužení by karty byly rozdány tak, že alespoň poražený z penalt by musel hrát aktivně. Při současných pravidlech většinou oba hrají pasivně a čekají na penalty ...

Má podle vás smysl zápas o 3 místo ? Na ME třeba není ...

Odpovídá: Luděk Mádl

Nic lepšího než penalty zatím nikdo nevymyslel... Hrát opakované zápasy, jako v minulosti, je vzhledem ke zhuštěnému programu termínově nemožné, los je samozřejmě ultranespravedlivý. Kopat nejdřív penalty a až pak hrát, to je nápad, který jsem zatím zachytil jen na sociálních sítích, nikoli oficiálně, ale možná by to jistou logiku mělo. Zajímavý nápad.

11. 7. 2014
Ptá se: Pulpit

Obrana, nebo útok?

Odpovídá: Luděk Mádl

Že vy se ptáte?! :-))

11. 7. 2014
Ptá se: daniel

Myslite si,ze trener brazilcu zustane ve funkci a ze jeden hrac -Nejmar,muze ovlivnit hru celeho tymu.

Odpovídá: Luděk Mádl

Scolari podle mě skončí. Hráč jako Neymar samozřejmě může ovlivnit hru celého týmu, Brazilcům ale v semifinále chyběl hlavně Thiago Silva.

11. 7. 2014
Ptá se: pavel

Dobrý den,jak vidíte letošní šance Liberce v EL a lize?

Odpovídá: Luděk Mádl

Liberec je pro mě velká neznámá. Pořád tam čekají na nějakého investora. Jako na Godota...

11. 7. 2014
Ptá se: Jirka

Jaké ligové trenéry považujete za nejkvalitnější (když se vezmou v potaz i podmínky, v nichž pracují) ?

Myslíte, že pan Uhrin v Plzni už naznačil, že byl po Pavlu Vrbovi správnou volbou ? Hráči už v zimě naznačili, že se v tréninku více běhá bez míče ...

Odpovídá: Luděk Mádl

Vítězslav Lavička potřebuje poprvé pořádně prorazit na evropské scéně. Dušan Uhrin se s těžkou rolí přijít po superúspěšném trenérovi popasoval zatím rozhodně líp než David Moyes... :-)) Z těch méně frekventovaných jmen ukazuje dlouhodobou kvalitu své práce Svatopluk Habanec a sympatická je mi i práce Václava Kotala. Po odborné stránce je podle mě momentálně nejlepším trenérem v lize Karel Jarolím.

11. 7. 2014
Ptá se: MIlan

S kým se nejraději bavíte o fotbale? Myslím po věcné stránce ... děkuji

Odpovídá: Luděk Mádl

Uf... Se spoustou lidí... Třeba o fotbalové taktice se výborně debatuje s panem Hřebíkem, ale Sparta ho médiím půjčuje jen jednou za uherský rok. Což je škoda pro celý český fotbal. Stejně jako to, že rozhovory odmítá Karel Brückner, to mě mrzí.

11. 7. 2014
Ptá se: alois

Dobrý den,
jak vidíte vyhlídky Slavie do příští sezony? Myslíte, že posílila dobře a může opět hrát v první třetině nebno aspon polovině tabulky?

Odpovídá: Luděk Mádl

Posílila, ale záleží na uspořádání vnitřních poměrů v klubu. A na tom, kolik bude k dispozici peněz. Žádný investor nepřišel.

11. 7. 2014
Ptá se: Kuba K.

Zdravím Luďku, MS je takřka za námi. Synot liga je dost nezajímavá, takže, jak vidíte šance Arsenalu na tradiční 4.místo? Má Wenger týmu ještě co nabídnout? A kdo vyhraje Premier League?

Odpovídá: Luděk Mádl

Premier League vyhraje samozřejmě Arsenal. Když už má ty nové dresy... :-))

11. 7. 2014
Ptá se: Jirka

Nemyslíte, že je luxus mít v ČR 16-člennou ligu, když byla 16-členná i za Československa (když navíc před rokem 1990 v podstatě hráči neodcházeli do zahraničí) ? Naní to strašlivé rozředění kvality ? A jaký je váš názor na juniorskou ligu ? Není to poněkud skleníková soutěž ? A je-li někdo skutečný talent, tak už snad má hrát ve 20 1. ligu za áčko nebo aspoň hostovat přinejmenším ve 2. lize ... ?

Odpovídá: Luděk Mádl

Já s vámi souhlasím, navíc se k tomu připojují složité ekonomické podmínky, kdy postupující mívají problémy se stadionem a podobně. Juniorská liga je jakýmsi apendixem českého fotbalu, hraje se ve vlažném tempu, myslím, že tohle se moc nepovedlo. Třeba se za pár let zavede povinná vojenská služba a vrátíme se k Duklám. To byl sice socialistický systém, ale fungoval...

11. 7. 2014
Ptá se: Jirka

Není skutečně za hranicí dobrého vkusu, aby předsedu národní fotbalové asociace dělal majitel či vedoucí funkcionář jednoho z členských klubů téže asociace ?! Má to obdobu v rámci zemí FIFA ? V rámci UEFA jsem takový případ nenalezl ...

Odpovídá: Luděk Mádl

Netuším, možná se někde v Africe tyhle funkce také propojují. Určitě by bylo lepší, kdyby byl předseda "nadstranický, mimoklubový". Ale doopravdy, ne tak, že by klub někomu naoko přepustil a ve skutečnosti by si ho řídil dál.

11. 7. 2014
Ptá se: tomasso

Zdravim. Zajímal by mě vás názor na uvažované 4. střídání či zavedení videa i na posuzování postavení mimo hru. Rád čtu vaše názory, posílám podporu díky za vás že jste nehrál fotbal vůbec nevadí :)

Odpovídá: Luděk Mádl

Na čtvrté střídání vyhraněný názor nemám... .Pro video bych jednoznačně byl, zrovna ofsajd by se asi na něm při ideálním posazení kamer správně a spravedlivě vyhodnocovat mohl.

11. 7. 2014
Ptá se: Milan Pavlík

Dá se říci, že fotbal je nejpopulárnějším sportem na světě?(růst popul.v USA)

Odpovídá: Luděk Mádl

Já myslím, že rozhodně.

11. 7. 2014
Ptá se: Jirka

Může se mezi nejlepší světové brankáře řadit golman, který opakovaně chybuje při vybíhání ?

Jaké české brankáře považujete za nejlepší ?

Odpovídá: Luděk Mádl

Nikdo není bez chyby... Českou jedničkou je bezesporu Petr Čech..... A pak je to problém, Jaroslav Drobný chytá jednou za uherský rok, Laštůvka se také ocitl "mimo provoz". Vaclík je jistě velký talent, uvidíme, jak se mu bude dařit ve Švýcarsku, na to, aby byl absolutní špička, mu ale bohužel scházejí centimetry vzrůstu a dosahu.

11. 7. 2014
Ptá se: Radovan

Pane Mádle, pokud by se Sparta probojovala do základní části LM z jakého koše bude losována do ZS a jak vidíte její šance na postup ze ZS popř. 3 místo v ní? Když přihlédneme v jaké formě odehrála ( i když pouze domácí ligu) minulou sezónu.

Odpovídá: Luděk Mádl

Tak co se týče toho koše, počítám, že by to byl ten čtvrtý. A jakou roli by v ní hrála, to je fakt těžké, věštit neumím, záleží nejen na její herní kvalitě, alle i na složení té skupiny. Pokud by po kvalifikaci Ligy mistrů odešel ze Sparty Hušbauer, což očekávám, bylo by to výrazně složitější.

11. 7. 2014
Ptá se: Petr

Kterého českého fotbalového komentátora (nebo novináře) máte nejraději?

Odpovídá: Luděk Mádl

Jaromíra Bosáka

11. 7. 2014
Ptá se: Petr z Prostějovska

Dobrý den,
postoupit na MS bude pro evropské týmy těžší až nyní po rozšíření závěrečného turnaje ME na 24 týmů. Do teď to bylo takřka stejné (13 týmů postup na MS, 14-15 týmů postup na ME). Z toho vyplývá, že nepoměr postupů ČR na MS a ME (1:5) je z velké části náhodný. Souhlasíte s tím?

Odpovídá: Luděk Mádl

Ale on i ten rozdíl 13, nebo 15 svoji roli hraje...

11. 7. 2014
Ptá se: Petr

Zdravím,

Luďku, kdy se dočkáme toho, že odbornící ve studiu ČT začnou nazývat věci pravými jmény a říkat svoje názory a nikoliv jen prázdné řeči. Dočkáme se vůbec? Čím si vysvětlujete, že je vůbec možné, aby lidi jako Josef Němec fotbal komentovali? O kvalitách komentátorů samotných radši pomlčet.

Na to bych navázal ještě otázkou, kdy si myslíte, že se dočkáme toho, aby takové prázdné řeči nevedlo také vedení jednotlivých českých klubů a fanoušek se mohl opravdu něco dozvědět? Myslím si, že diplomatických keců alá Vítězslav Lavička, kdy nikdo nehrál špatně, každý si zaslouží šanci, každý je na stejné startovní čáře, oficiálně nikdo nevyřkl důvod, proč Balaj i přes výborné výkonu v tom málu zápasů, které odehrál, byl vyhnán na vedlejší kolej a tak by se dalo pokračovat do nekonečna, už mají všichni dost.
U fotbalově vyspělých zemí (kam se my nemůžeme počítat) se totiž fotbalem nežije jen 90 minut, nýbrž 24 hodin denně. Je plno spekulací, nejrůznějších názorů, rozhovorů, studií. U nás se však na podobné věci nedá koukat, což potvrdilo veletrapné sobotní ligové studio ČT, kde se ČT v prodlouženém studiu o něco podobného pokoušela (tuším minulou sezonu?). Pokračujte v dobré práci, jste pro mne čestná výjimka. Vaše články stojí za to číst a oceňuji i Vaše vlastní názory, se kterými leckdy nesouhlasím, ale to není podstatné.

Odpovídá: Luděk Mádl

Ano, velkým neduhem českého fotbalu je opravdu "mediální neupřímnost". Není zvykem nazývat věci pravými jmény, protože to vždycky někomu vadí, a ten někdo pak začne spekulovat, proč na něj dotyčný takhle útočí... V tomhle punktu je to prostředí velmi nezdravé a nevyspělé.

11. 7. 2014
Ptá se: Jirka

Co říkáte na perspektivu Baníku Ostrava ? Baránek, Kaša, Narh, Azevedo ... Půjdou nahoru tabulkou už letos ?

Odpovídá: Luděk Mádl

Perspektiva je obrovská, záleží na finančním zabezpečení klubu, na úspěšnosti v prvních kolech... Ale zase na nějaké pohárové příčky bych to v této sezoně ještě rozhodně neviděl, to ne.

11. 7. 2014
Ptá se: Petr Koubek

Když jsem viděl druhé semifinále, vzpomněl jsem si na návrh fotbalisty Socrata, aby se při současné fyzické připravenosti hráčů snížil jejich počet v poli na řekněme 9. To je dost radikální, ale možná by to pomohlo atraktivitě hry, zejména kreativnějším týmům schopným se pohybovat po celém hřišti a využít pozičních chyb soupeře. Jak se stavíte k návrhu nějak snížit počet hráčů v poli? Děkuji.

Odpovídá: Luděk Mádl

To bych jim nepřál, hrát to v devíti... :-))

11. 7. 2014
Ptá se: 5Ro

Myslíte, že by měla být Sparta dodatečně potrestána za znevážení soutěže podobně jako falešní Bohemians? Mám na mysli tašku plnou peněz pro Peltu, co donesl Křéťa na Strahov.

Odpovídá: Luděk Mádl

Já už bych to snad nechal v mrazáku...

11. 7. 2014
Ptá se: Frenčís

Dobrý den, co si myslíte o vysokém trestu pro Suareze za kousnutí soupeře, děkuji za odpověď.

Odpovídá: Luděk Mádl

Už jsem odpovídal

11. 7. 2014
Ptá se: 5ro

Sdílíte můj pocit, že letošní MS je herně výrazně podprůměrná oproti jiným letům? A případně proč tomu tak je? V podstatě jediným plusem jsou výkony některých mužstev (Kostarika, kolumbie, Belgie), která však nedokázala navázat na sympatické výkony ze základních skupin (např Belgie snad už před zápasem smířená s vyřazením od Argentiny). Přitom právě Argentina hraje zatím celý turnaj tužku a spíše brání.

Odpovídá: Luděk Mádl

Mně naopak přišlo, že v základní části, ve skupinách, se hrál velmi dobrý fotbal. V té vyřazovací už se jako tradičně hlavně taktizovalo a hrálo se opatrně.

11. 7. 2014
Ptá se: Tony

Luďku, draku jeden, jak to šlape? :) Já chci taky chat :)))

Ne, teď vážně - nenapadlo tě někdy angažovat se ve fotbale coby třeba funkcionář v regionu, či nějakém klubu? Přece jen zkušenosti s tímto sportem a i zákulisím máš obrovské. Nebo tě odrazuje prostředí tohoto sportu, či třeba ne úplně vydařená zkušenost kolegy Radka Johna v politice?

Odpovídá: Luděk Mádl

Ševče, drž se svého kopyta.

 

Právě se děje

Další zprávy