Champagne vypadl z prezidentské volby. Prý jde o sabotáž

ČTK Sport ČTK, Sport
2. 2. 2015 10:08
Bývalý generální sekretář světové fotbalové federace získal podporu jen od tří svazů, pro kandidaturu v květnových prezidentských volbách však potřeboval nominaci od pěti.
Jerome Champagne.
Jerome Champagne. | Foto: Reuters

Bern - Jérome Champagne se o místo v čele FIFA ucházet nebude. Bývalý generální sekretář světové fotbalové federace získal podporu jen od tří svazů, pro kandidaturu v květnových prezidentských volbách však potřeboval nominaci od pěti.

Champagne je přesvědčený, že jeho kandidatura byla úmyslně sabotována. "Došlo k mobilizaci, aby byl odstraněn jediný nezávislý kandidát," citovala prohlášení šestapadesátiletého francouzského funkcionáře agentura Reuters. "Svazy se bály vyjádřit mi podporu, aby za to nebyly potrestány vedením kontinentálních federací," dodal.

"Některé svazy jsou totiž příliš závislé na finanční podpoře od federací nebo měly za úkol volit doporučeného kandidáta. A také bych chtěl zdůraznit, že podle starých pravidel bych se mohl voleb zúčastnit. Podle nových, které byly zavedeny na výzvu UEFA v roce 2013, však nikoliv," dodal.

Champagne je druhým uchazečem, který kvůli nedostatečnému počtu nominací bude ve volbách chybět. O víkendu ze stejného důvodu odstoupil David Ginola. Kandidatura bývalého francouzského reprezentanta však od začátku nebyla brána příliš vážně, protože vypadala spíš jako reklamní akce sázkové kanceláře.

Pro květnovou volbu tak zbývají čtyři kandidáti v čele se stávajícím prezidentem Seppem Blatterem, který FIFA vládne od roku 1998. O místo v čele světového fotbalu se ucházejí také jordánský princ Ali bin Husajn, šéf nizozemského svazu Michael van Praag a někdejší nejlepší hráč světa Portugalec Luis Figo.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy