Českým fotbalistům patří v žebříčku FIFA nadále 28. místo

ČTK ČTK
16. 1. 2014 11:35
Čeští fotbaloví reprezentanti zůstali v lednovém vydání světového žebříčku FIFA už třetí měsíc po sobě na 28. místě
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Curych - Čeští fotbaloví reprezentanti zůstali v lednovém vydání světového žebříčku FIFA už třetí měsíc po sobě na 28. místě. Žebříček doznal minimálních změn, jelikož se od posledního vydání odehrálo jen 18 přípravných zápasů, a to převážně v Asii. Nadále tak vede Španělsko před Německem a Argentinou.

Pořadatelské zemi světového šampionátu Brazílii stále patří desátá pozice. V nejlepší třicítce se udála jediná změna, když Švédsko poskočilo na 26. příčku před Alžírsko. Výraznější změny čeká žebříček 13. února, kdy se budou započítávat výsledky ze současného afrického šampionátu.

Pořadí fotbalových reprezentací v žebříčku FIFA k 16. lednu (v závorce předchozí umístění):

1. (1.) Španělsko 1507 b., 2. (2.) Německo 1318, 3. (3.) Argentina 1251, 4. (4.) Kolumbie 1200, 5. (5.) Portugalsko 1172, 6. (6.) Uruguay 1132, 7. (7.) Itálie 1120, 8. (8.) Švýcarsko 1113, 9. (9.) Nizozemsko 1106, 10. (10.) Brazílie 1102, ...28. (28.) ČR 766.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy