Talentovaný Vorlický má za sebou první zápas v italské lize. Barákovi sebral VAR gól

19. 2. 2023 18:07
Český záložník Lukáš Vorlický debutoval v italské fotbalové lize. Za Bergamo nastoupil od 75. minuty při překvapivé domácí porážce s Lecce 1:2.

Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant v klubu působí od roku 2018, kdy přestoupil ze Zbrojovky Brno.

Skóre se měnilo už po necelých čtyřech minutách hry, kdy se umístěnou střelou z dálky prosadil hostující Ceesay.

Vítězný gól přišel po 70 minutách, kdy se hlavou z rohu trefil Blin. Atalanta už pouze snížila v 87. minutě. Po chybě brankáře Falconeho skóroval Höjlund.

Fiorentina doma remizovala s Empoli 1:1. Antonín Barák odehrál v dresu domácích celé utkání, ve 37. minutě mu videorozhodčí neuznal gól kvůli ofsajdu.

AS Řím doma zdolal Veronu 1:0 a posunul se na třetí místo. Jediný gól utkání vstřelil v 45. minutě Solbakken. Pro norského reprezentanta to byla premiérová trefa v Serii A.

Juventus Turín si ze Spezie odvezl tři body po výhře 2:0. Góly se o to zasloužili Kean a Di María. První ligový start po téměř dvou letech si připsal ve 40 letech bývalý reprezentační gólman Marchetti, který v 25. minutě nahradil zraněného Dragowského.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Bergamo - Lecce 1:2 (87. Höjlund - 4. Ceesay, 74. Blin), Fiorentina - Empoli 1:1 (85. Cabral - 29. Cambiaghi), Salernitana - Lazio Řím 0:2 (60. a 68. z pen. Immobile), Spezia - Juventus Turín 0:2 (32. Kean, 66. Di María), AS Řím - Hellas Verona 1:0 (45.+1 Solbakken).

1. Neapol 23 20 2 1 56:15 62
2. Inter Milán 23 15 2 6 44:27 47
3. AS Řím 23 13 5 5 30:19 44
4. AC Milán 23 13 5 5 39:30 44
5. Lazio Řím 23 12 6 5 39:19 42
6. Bergamo 23 12 5 6 42:26 41
7. Juventus Turín 23 14 5 4 36:17 32
8. Boloňa 23 9 5 9 30:33 32