Český sudí rozplakal sedmnáctiletého brankáře, vyloučil ho při rozstřelu. Skandál, zuří Irové

Rudolf Černík
15. 5. 2018 8:04
Jimmy Corcoran chytil na ME do 17 let vítěznou penaltu, jenže Zbyněk Proske mu dal červenou kartu za to, že opustil čáru, a střelu nechal opakovat...
Naštvaní Irové u rozhodčího Zbyňka Proskeho
Naštvaní Irové u rozhodčího Zbyňka Proskeho | Foto: twitter

Londýn/Praha - Český fotbalový rozhodčí Zbyněk Proske pořádně vytočil mladé irské fotbalisty do 17 let, když jim při penaltovém rozstřelu čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Nizozemsku vyloučil brankáře Jimmyho Corcorana.

Utkání na stadionu v Chesterfieldu skončilo 1:1, rozhodnout musely penalty. Irové začínali, neproměnili hned první pokus, pak se střelci nemýlili. Jenže v poslední sérii neuspěl Nizozemec Daishawn Redan a vypadalo to, že se v rozstřelu bude pokračovat.

Jenže Corcoranovu euforii uťal Proske. Brankáři dal žlutou kartu za to, že údajně vystartoval proti míči ještě předtím, než Redan kopl do balonu. A protože pro něho byla druhá, mladého Ira vyloučil a penaltu nařídil opakovat!

Nejen Corcoran nemohl uvěřit vlastním očím, a protože v rozstřelu není umožněno střídání, musel se slzami v očích předat brankářský dres obránci Oisinu McEnteemu. Ten proti Redanovi neuspěl a zatímco Nizozemci začali slavit, naštvaní Irové včetně trenéra Martina O'Neilla, bývalého kouče Celtiku či Aston Villy, vyrazili spílat českému arbitrovi…

"Tohle rozhodnutí mi hlava nebere. Jeho levá noha je jasně na čáře. Netuším, proč mu dal druhou žlutou kartu," divil se na Twitteru obránce Hullu a irského áčka David Meyler.

"Musíte být bídák, když za tohle dáte červenou kartu sedmnáctiletému klukovi, který právě chytil vítěznou penaltu," napsal na Twitter fanoušek Alasdar Fitz. "Jeho noha je na čáře. Nemůžu tomu uvěřit. Irsko zase okradeno UEFA, nic nového," přidal uživatel s přezdívkou Evan.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy