VIDEO Chyba rozhodla. Češi před kvalifikací prohráli s USA

3. 9. 2014 22:11
Čeští fotbalisté prohráli v generálce na kvalifikaci o ME se Spojenými státy americkými 0:1.
Podívejte se, jak padl vítězný gól Američanů v zápase s českým týmem na Letné, který dal po chybě v rozehrávce Alejandro Bedoya. | Video: youtube.com

Praha - Ani čtvrtý zápas pod trenérem Pavlem Vrbou českým fotbalistům nevyšel. V generálce na kvalifikaci o mistrovství Evropy prohráli se Spojenými státy americkými 0:1.

O osudu utkání na Letné rozhodla chybná rozehrávka brankáře Čecha se záložníkem Daridou v 39. minutě, kterou využil k vítězné brance Bedoya.

"Teď zpětně se to zdá jako špatné řešení situace, ale tam se rýsovala možnost jednou přihrávkou přejít asi přes pět hráčů, bohužel to před Vláďou skočilo a špatně míč zpracoval," uvedl v rozhovoru pro Českou televizi Petr Čech.

Úvodní převaha šance nepřinesla

Češi se snažili od začátku diktovat hru, ale jejich akce často končily dříve, než mohli ohrozit branku USA. A tak se k první střele dostali v 17. minutě hosté, jenže pokus Gyaua postrádal důraz a Čech v pohodě lapil míč.

Američané hodně otevírali pravou stranu obrany, což vedlo k několika zajímavým českým brejkům. Ve 20. minutě se uvolnil prostor pro Krejčího, který se dostal po kolmé přihrávce za obranu, ale netlačil se do zakončení, naopak se snažil hledat na vzdálenější tyči Vydru, jenže před ním na poslední chvíli zachránil stoper Brooks.

Rychlé brejky Češi nevyužili

Po půlhodině se pak Češi dostali do největší šance první půle. Američané propadli a Rosický táhl přečíslení tři nad dva. V dobré pozici však místo střely volil stejně jako před ním Krejčí přihrávku na zadní tyč, kde byl zcela volný Darida. Ten však v těžké pozici ve skluzu nestačil usměrnit míč z úhlu do odkryté branky.

A když nevyšel ani třetí brejk v podání Krejčího, přišel americký trest. Hosté při rozehrávce od branky hodně riskovali, ale kombinací se vždy z českého tlaku dostali.

To Čechům jedna rozehrávka od branky nevyšla. Čech si při výhozu vybral na půlce se uvolňujícího Daridu, jenže kolem něj byli jen Američané. Český záložník si těžký míč špatně zpracoval, Diskerud ho o něj obral a rázem šel sám na Čecha. Ten sice střelu vyrazil, ale jen k Bedoyovi, který dorážel do prázdné branky.

Do druhé půle udělali Češi čtyři změny, když mimo jiné odešel útočník Vydra a místo něj přišel záložník Kolář. Výraznější oživení to však nepřineslo. Naopak v 52. minutě vystrašil Čecha nepříjemnou střelou z dálky Bedoya.

V závěru čaroval gólman Rimando

Až po hodině hry Čechům znovu vyšla přihrávka doleva za obranu na nabíhajícího Krejčího, který však z úhlu brankáře nepropálil. Následně se povedla akce i po pravé straně, Petržela pustil míč na Řezníka, po jehož centru se dostal k míči Limberský, poté míč poskakoval vápnem, ale do branky nespadl. Daridovu střelu zase zastavil střídající brankář Rimando.

Neprosadil se ani Pudil, který deset minut před koncem střílel z voleje na horní tribunu místo na branku. V závěru měli Češi tlak, ale branku z něj nevykřesali. V největší šanci byl reprezentační debutant Řezník, ale skvěle ho vychytal Rimando a dorážku už plzeňský bek poslal nad. Míč do branky nedotlačil po chybě Američanů ani Pudil.

"Pokud chceme být spokojení, musíme uhrát výsledky. Nevyužívali jsme šance, zatímco soupeř ano, to rozhodlo. Od některých hráčů jsem si sliboval mnohem víc, líbila se mi až druhá půle, ve které jsme byli agresivnější," hodnotil zápas trenér Pavel Vrba.

Češi tak nyní mají necelý týden na to, aby si zvedli pošramocené sebevědomí před důležitým zápasem s Nizozemskem.

Přípravné fotbalové utkání v Praze:

ČR - USA 0:1 (0:1)

Branka: 39. Bedoya. Rozhodčí: Vad - Kispál, Tóth (všichni Maď.). ŽK: Morales (USA). Diváci: 12.624.

ČR: Čech - Kadeřábek (46. Řezník), Procházka, M. Kadlec, Limberský - Darida (79. Dočkal), Jiráček (46. Vácha) - Pilař (46. Petržela), Rosický, Krejčí (68. Pudil) - Vydra (46. Kolář). Trenér: Vrba.

USA: Guzan (46. Rimando) - Johnson, Orozco (46. Ream), Brooks, Chandler (62. Garza) - Bedoya (68. Hyndman), Corona (62. Morales), Diskerud (62. Shea) - Gyau, Altidore, Green. Trenér: Klinsmann.