České fotbalisty v Indii bude trénovat slavný Brazilec Zico

ČTK ČTK
3. 9. 2014 9:48
Českého brankáře Jana Šedu a útočníka Miroslava Slepičku bude v indickém týmu FC Goa trénovat slavný Zico.
Trenér Zico.
Trenér Zico. | Foto: Reuters

Goa - Českého brankáře Jana Šedu a útočníka Miroslava Slepičku bude v indickém týmu FC Goa trénovat slavný Zico. Jednašedesátiletý Brazilec je další velkou osobností, jež míří do nově vznikající indické superligy.

Trojnásobný účastník mistrovství světa Zico naposledy trénoval katarský klub Al Gharafa, předtím působil například na lavičce reprezentace Japonska a Iráku.

Indická liga začne v říjnu a potrvá deset týdnů. V každém z osmi týmů bude působit světově proslulý hráč, v případě FC Goa je to francouzský mistr světa a Evropy Robert Pires. Ostatní týmy angažovaly například Itala Alessandra del Piera či jiného Francouze Davida Trezegueta.

Další hráče si kluby vybíraly v draftu, kterým prošlo osm českých fotbalistů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy