České Budějovice gólem v závěru porazily Slavii

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
13. 4. 2012 22:29
České Budějovice - Slavia 1:0

Praha - Fotbalisté Českých Budějovic udělali další významný krok k zajištění první ligy i pro příští sezonu, když v předehrávce 25. kola porazili na domácím hřišti Slavii 1:0.

Vítěznou branku vstřelil tři minuty před koncem Petr Javorek.

Dynamo se s 29 body posunulo na desáté místo právě před Slavii.

Titul možná protekl Štajnerovým WC. Boj o udržení smrdí
Slavia po 5 měsících slaví. Žižkov zlomily vlastní góly

Jihočeši začali zostra, už ve 2. minutě prověřil tvrdou ranou Berkovce Sandro. Poté však jejich útočné snažení polevilo a diváci viděli dost nezáživné pasáže. Před přestávkou podskočil Machovec přetažený centra a u tyče musel proti Vlčkovi zasahovat Daněk.

V podobné situaci se Vlček ocitnul i po změně stran, tentokrát však na balon nedosáhl. S přibývajícím časem se aktivita přesouvala znovu na domácí kopačky a výsledkem byla velká šance Klesy. Ten však míč napálil pouze doprostřed brány, kde stál slávistický gólman.

V 85. minutě vychytal Daněk střídajícího Pospěcha a za několik desítek sekund udeřilo na druhé straně. Hudson proběhl kolem Cicmana, naservíroval míč Javorkovi a ten proti svému někdejšímu zaměstnavateli rozhodl.

25. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Branka:
87. Javorek. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Řepka, Otepka - Cicman, Nitrianský. Diváci: 3698.

Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (72. Hudson), Rýdel, Otepka (90. Riegel), Javorek, Sandro - Řezníček (90. Brezinský). Trenér: Cipro.
Slavia: Berkovec - Dostál, Cicman, Hubáček, Trubila - Vlček (80. Veselý), Milutinovič (87. Dembélé), Jarolím, Petrák, Nitrianský - Böhm (60. Pospěch). Trenér: Poustka.