Česká lvíčata před ME: obránce Hanousek je věrný Praze

Sport Sport, FAČR
19. 1. 2015 22:00
Matěj Hanousek je dalším z hráčů aspirujícím na místo v dresu české reprezentace na domácí ME do 21 let. Zadáka Dukly Praha můžeme nazvat pravým pražským patriotem.
Profil talentovaného levého obránce Matěje Hanouska | Video: FAČR

PrahaMatěj Hanousek je dalším z hráčů aspirujícím na místo v dresu české reprezentace na domácí ME do 21 let. Zadáka Dukly Praha můžeme nazvat pravým pražským patriotem, nehrál nikdy za jiný klub než z hlavního města.

Pražský rodák začínal s fotbalem v Sokole Řepy. Jeho další fotbalové kroky pak nabraly zajímavý směr, když vyjma Sparty prošel všemi mužstvy v hlavním městě, jež hrají první ligu. Přes vršovické Bohemians a Slavii, nakonec skončil v mládežnických týmech Dukly a postupně se propracoval až do prvního týmu.

Premiérovou prvoligovou příležitost pak dostal v závěru ročníku 2012/13. V předposledním kole sezony odehrál kompletní domácí zápas s Mladou Boleslaví a premiéru v české nejvyšší soutěži oslavil výhrou 2:1. V další sezoně již začal nastupovat v dresu Dukly pravidelněji a od dubna 2014 je stabilním článkem sestavy.

Na Julisce se Potkal se se svým jmenovcem Markem a fotbalová veřejnost byla dlouho přesvědčena, že jsou bratři. „Dlouho mi to lidé nechtěli věřit, když jsem jim říkal, že nejsme příbuzní, dokonce chválili tátu, jaké dva fotbalisty vychoval,“ říká s úsměvem Matěj Hanousek.

Reprezentační debut až s Lvíčaty

Jako obránce na svůj premiérový prvoligový gól stále čeká, v reprezentačním výběru se však již dočkal. Dres národního týmu se mu přitom dlouho vyhýbal. Zatímco někteří jeho současní spoluhráči z jednadvacítky nastupovali za reprezentaci již od dorosteneckých kategorií, Hanousek poprvé okusil příchuť mezistátního zápasu právě až v mužstvu Fotbalových lvíčat.

Trenér Jakub Dovalil ho povolal do týmu v dubnu 2013 k přátelskému zápasu se Slovenskem. „To je nepochybně moje nejsilnější fotbalová vzpomínka. Hráli jsme se Slováky, a rodiče se jako Pražáci museli vypravit až do Kroměříže. A když jsme nastupovali a hrála hymna, tak jsem viděl mámu na tribuně, jak brečí,“ vzpomíná Hanousek. A podobně jako v lize, i reprezentační premiéra dopadla dobře, Češi vyhráli 1:0 a mladý obránce odehrál téměř hodinu.

Tehdy ještě neskóroval, to se mu podařilo až o téměř rok později, když Češi v přípravě hostili Nory a právě Hanousek byl jediným střelcem českého týmu. Jeho velkou předností je čistá hra, v deseti zápasech v dresu národního mužstva do 21 let neviděl jedinou kartu. Podobně jako v lize, i v reprezentačním týmu Fotbalových lvíčat se zdá se zabydlel, a má tak velkou šanci zažít v červnu na domácím Euru vrchol své dosavadní kariéry.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy