Ztráta Sparty za sezonu: 407 milionů korun. Činnost klubu to neovlivní, zní z Letné

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 11. 2022 12:41
Fotbalová Sparta zaznamenala v minulé sezoně ztrátu 407 milionů korun, o 92 milionů více než za předchozí rok.
Hospodářský výsledek Sparty v sezoně 2021/2022 ovlivnilo i vyřazení v předkole Ligy mistrů, které takto vstřebával Michal Sáček
Hospodářský výsledek Sparty v sezoně 2021/2022 ovlivnilo i vyřazení v předkole Ligy mistrů, které takto vstřebával Michal Sáček | Foto: Milan Kammermayer

Podle letenského celku nemá ekonomický výsledek za ročník 2021/22 žádný negativní dopad na jeho činnost.

Výsledky hospodaření předloží klub ke schválení valné hromadě společnosti, která se uskuteční koncem roku. Sparta o tom informovala na svém webu.

Podle Sparty vytvořily značnou ztrátu částky za přestupy, které jsou ale ovlivněné administrativními důvody.

"Plánovali jsme bilanci přestupů uzavřít na zisku ve výši 50 milionů korun, ve výsledku jsme připsali záporný výsledek v hodnotě 104 milionů korun. Přestupy Adama Hložka do Leverkusenu a Dávida Hancka do Feyenoordu zapisujeme účetně až do sezony 2022/2023," uvedl generální ředitel klubu František Čupr. Za Hložka a Hancka dostala Sparta dohromady více než půl miliardy korun.

Mezi nejzásadnější příjmy patřily finance za účast v evropských pohárech, které činily 227,6 milionu korun.

Za prodané vstupenky na domácí utkání na evropské scéně Sparta inkasovala 39,3 milionu korun.

Celkové obchodní příjmy klubu za minulou sezonu dosáhly 213,1 milionu korun.

Náklady na mzdy hráčů a členů realizačních týmů dosáhly ve Spartě 370,9 milionu korun, o 12 milionů více než v předchozí sezoně.

Náklady na provoz vyčíslili Letenští na 266,2 milionu a provoz stadionu je stál 41,5 milionu.

V kladných číslech skončila Sparta od příchodu majitele Daniela Křetínského v roce 2004 jen třikrát - v sezonách 2004/05 (31,8 milionu) a 2016/17 (22,6 milionu) a ročníku 2018/19 (311,6 milionu).

"Sparta splňuje kritéria ekonomické odpovědnosti podle UEFA Financial Fair Play. Klub plnil a nadále plní všechny své závazky vůči obchodním partnerům a dodavatelům," konstatovalo vedení třetího týmu prvoligové tabulky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy