Rekordní Plzeň. Viktoria zdolala Jablonec a do zimy půjde s nejvyšším ziskem bodů i náskokem

2. 12. 2017 21:03
Fotbalisté Plzně poté, co v minulém kole ztratili poprvé v ročníku body bezbrankovou remízou v Teplicích, zakončili podzimní část ligy výhrou 2:0 nad Jabloncem, kterou zajistil dvěma góly navrátilec po zranění Michael Krmenčík. V zimní přestávce bude Viktorii hřát v čele tabulky luxusní čtrnáctibodový náskok.
Michael Krmenčík
Michael Krmenčík | Foto: Dalibor Sosna

Plzeň - Fotbalisté Plzně porazili v 16. kole ligy Jablonec 2:0 a vyhráli i osmé domácí utkání v sezoně. Vítězství Viktorie zařídil dvěma zásahy útočník Krmenčík.

Západočeši přezimují v čele tabulky s rekordním počtem 46 bodů i historicky nejvyšším náskokem 14 bodů před pražskou Slavií a Olomoucí.

Do plzeňské sestavy se vrátil nejlepší střelec Krmenčík a vykartovaného beka Limberského nahradil Havel. Jablonecký kouč Klucký udělal také dvě změny v základní jedenáctce, oproti remízovému duelu se Slavií (1:1) nastoupili Trávník a Tecl.

Právě bývalý útočník Západočechů Tecl se dostal do první šance utkání, když v osmé minutě přeběhl s míčem půl hřiště a zamířil na bližší tyč, gólman Kozáčik ale střelu pohlídal. Na druhé straně minul branku Kolář po přihrávce Kopice.

V 17. minutě Krmenčík patičkou předložil míč Kolářovi a gólman hostů Valeš se v mrazivém večeru poprvé zahřál, když záložníkovu střelu vytáhl na břevno. O minutu později si plzeňští hráči vyměnili role. Kolář, který odehrál jubilejní 300. duel v české nejvyšší soutěži, povedeným pasem vyřadil několik protihráčů ze hry a našel Krmenčíka, jenž přízemní střelou otevřel skóre.

Domácí následně drželi míč a nepouštěli Jablonec do výraznějších šancí, naopak mohli zvýšit skóre. Při Kopicově zakončení byl Valeš však z branky včas, v 29. minutě pak skončil Hořavův pokus na břevnu.

Začátek druhé půle přinesl jen náznaky jabloneckých šancí: Mihálik nedokončil nadějnou akci po Masopustově přihrávce a Trávník následně jen prověřil Kozáčikovu pozornost. V 69. minutě Kopic tvrdou ranou z přímého kopu těsně minul branku Severočechů.

Deset minut před koncem definitivně rozhodl Krmenčík, který celou akci odstartoval. Ke střele se nejprve dostal Kolář, trefil však tyč. Míč se ale odrazil k volnému útočníkovi, který si připsal jedenáctý gól v sezoně a tabulce střelců vévodí o tři zásahy před Teclem.

16. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 18. a 80. Krmenčík. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Hájek. ŽK: Hubník - Holeš, Zelený. Diváci: 8132.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Havel - Hořava, Hrošovský - Petržela (73. Čermák), Kolář (86. Ivanschitz), Kopic - Krmenčík (88. Bakoš). Trenér: Vrba.

Jablonec: Valeš - Holeš, Pernica, Kysela, Hanousek - Masopust (69. Jovovič), Kubista (44. Považanec), Trávník (79. Doležal), Zelený - Tecl, Mihálik. Trenér: Klucký.