Zostřený režim ve Štruncových sadech. Svlečení fanoušci Baníku v Plzni nepomohli

Podívejte se na fotografie z ligového utkání mezi Plzní a Ostravou.
Ostravští příznivci měli původně kvůli řádění v zápase na Slovácku zakázaný vstup na stadion, klubu ale vyšlo odvolání a tak se do Doosan arény nakonec po mírných peripetiích dostali.
Ostravští fotbalisté tak měli jistotu slušné podpory v hledišti.
Do Plzně přišlo na Baník více než 10 tisíc diváků.
Hrálo se v poměrně bouřlivé atmosféře, kterou si pochvalovaly oba týmy.
Foto: Tomáš Liška
Sport Tomáš Liška, Sport
27. 8. 2017 23:45
Podívejte se na fotografie z ligového utkání mezi Plzní a Ostravou.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy