Video Zlínu nepřálo. O výhře nad Teplicemi rozhodl až v závěru

9. 8. 2019 19:53
O osudu pátého kola Fortuna:Ligy mezi Zlínem a Teplicemi rozhodla až osmdesátá sedmá minuta, kdy se prosadil domácí Jakub Janetzký. Fastav tak slaví hubené vítězství 1:0.
Martin Nečas a Tomáš Vondrášek v 5. kole Fortuna:Ligy mezi Zlínem a Teplicemi.
Martin Nečas a Tomáš Vondrášek v 5. kole Fortuna:Ligy mezi Zlínem a Teplicemi. | Foto: ČTK

Oba týmy začaly ze zajištěné obrany. Mírně aktivnější byl v úvodu Zlín, ale jako první výrazněji zahrozily Teplice. V 16. minutě střelu Jakuba Mareše vyrazil gólman Dostál.

Ještě nebezpečnější byl následný centr Žitného, po kterém se hlavou natahoval Hora a jen těsně míč minul. V 29. minutě na druhé straně Fantiš vyslal do šance Maška, ale toho vychytal Grigar.

Na startu druhé půle se k zakončení v šestnáctce dostal hostující Kodeš, jenž ztroskotal na Dostálovi. Domácí následně v přečíslení mířili proti Grigarovi, ale Hlinka pálil nad.

V 55. minutě Poznar překonal Grigara, radost z branky mu však pokazil těsný ofsajd, který potvrdilo video. Teplice to nastartovalo a po kombinaci na hranici šestnáctky se ke střele dostal Jakub Mareš. Zlínský brankář ale zasáhl a tvrdou přízemní ránu chytil.

Bezbrankové skóre nezměnil ani aktivní Džafič, který z úhlu Grigara nepropálil. V 69. minutě měl ještě větší možnost střídající Janetzký. Postupoval sám na hostujícího gólmana, ale nepřekonal ho. Na opačné straně Dostál zlikvidoval střelu ze střední vzdálenosti až nadvakrát.

V 84. minutě mohl rozhodnout hostující Žitný, gólman Dostál ale vyběhl a střelu vyrazil. Zlín se poté hnal za vítěznou trefou a dočkal se v 87. minutě. Fantiš poslal hlavou míč před branku a na chvíli osamocený Janetzký propálil Grigara. V hektickém závěru se dvakrát neprosadil střídající Železník a na druhé straně nesrovnal hostující Jeřábek.

Fastav Zlín - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 87. Janetzký. Rozhodčí: Ginzel - Kotík, Batík - Proske (video). ŽK: Nečas, Hlinka - Vondrášek, P. Mareš, Shejbal. Diváci: 3198.

Zlín: Dostál - Hlinka, Buchta, Azackij - Fantiš, Mašek (90. Železník), Jiráček, Podio (81. Slaměna), Nečas (64. Janetzký) - Džafič, Poznar. Trenér: Csaplár.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš - Žitný, Ljevakovič (68. Trubač), Kodeš (88. Čmovš), Moulis (46. Kučera) - Hora, J. Mareš. Trenér: Hejkal.