Zlín se na Spartu nedotáhne. Liberci stačil na výhru jediný gól po vyloučení Podia

Aktualizováno 5. 10. 2018 21:02
Fotbalisté Zlína podlehli v předehrávce 11. kola první ligy Liberci 0:1 a v tabulce zůstanou na pátém místě. V druhé půli dohrál po dvou žlutých kartách Pablo Podia, výhru Slovanu pak zajistil Roman Potočný.
Fotbalisté Liberec oslavují se střelcem Romanem Potočným jediný gól v zápase proti Zlínu. | Foto: ČTK

Zlín - Fotbalisté Zlína prohráli v předehrávce 11. ligového kola na domácím trávníku s Libercem 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v 68. minutě Roman Potočný. Zlín hrál od 64. minuty bez vyloučeného Pabla Podia. Po druhé domácí porážce za sebou zůstal v tabulce pátý, Liberec se bodově dotáhl na Jablonec a je sedmý.

Liberečtí fotbalisté od úvodních minut řídili hru a během patnácti minut si vypracovali dvě gólové šance. Už ve 4. minutě po trestném kopu Ševčíka z levé strany zcela volný Kerbr z bezprostřední blízkosti hlavou netrefil branku. Po čtvrt hodině hry nechali domácí zadáci volný prostor Oršulovi, který trefil břevno.

"První poločas jsme odehráli velmi špatně. Je to naše další domácí ztráta, která hodně mrzí. Musíme nyní v reprezentační přestávce na všem zapracovat. Z posledních tří zápasů máme jeden bod a to je málo," řekl po zápase zlínský trenér Michal Bílek.

"Ševci" se pokoušeli nakopávat míče na vytáhlé útočníky Beauguela s Železníkem, přihrávkám vzduchem ale chyběla přesnost a míče pohodlně sbírali stopeři Slovanu Kačaraba s Karafiátem. Ojedinělé pokusy projít krátkými přihrávkami středem hřiště rovněž nebyly úspěšné. Za celý úvodní poločas domácí ani jednou neohrozili soupeřovu branku.

"První poločasy nám v posledních zápasech trochu utíkají. Stalo se nám to už na Dukle i doma s Baníkem. Těžko říci, jestli je důvodem nějaká nervozita," poznamenal zlínský stoper Petr Buchta.

Poprvé Zlín zahrozil až po změně stran. V 51. minutě se Bartošákův lob odrazil od břevna. Oproti prvnímu poločasu domácí zpřesnili a zjednodušili kombinace a získali územní převahu. V 63. minutě našel Gajič po centru z levé strany volného Beauguela, jehož hlavičku brankář Nguyen konečky prstů vytlačil do zámezí.

Útočné záměry domácích fotbalistů ale narušil v 64. minutě faul Podia, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Početní převahu Severočeši o čtyři minuty později zúročili. Po úniku z levé strany vystřelil z 25 metrů Potočný a brankáři Dostálovi míč proklouzl do sítě.

"Říkají mi, že mám ránu jako kůň, a proto mám hodně střílet. Dobře mi rána sedla. Když už balon letěl na branku, tak jsme věřil, že to bude gól. Chyba brankáře to asi nebyla, míč před ním ještě zaplachtil," uvedl Potočný.

Oslabený Zlín se pokoušel o vyrovnání, Liberec se ale tlaku ubránil. "Předvedli jsme dobrý výkon. Od první minuty jsme šli za svým cílem, chtěli jsme vyhrát. Takticky jsme se na soupeře dobře připravili. Věděli jsme, že síla Zlína je v dlouhých nakopávaných míčích na Beauguela. Zápas jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase. Pomohlo nám i vyloučení Podia. Aktivitou jsme otočili hru a gólem Potočného jsme zaslouženě vyhráli," uvedl trenér Liberce Zsolt Hornyák.

11. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 68. Potočný. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Podaný. ŽK: Podio, Gajič, Jakubov - Potočný, Oršula, Malinský, Koscelník, Nguyen. ČK: 64. Podio. Diváci:3182.

Sestavy:

Zlín: Dostál - Hnaníček (87. Vyhnal), Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Hronek (59. Libor Holík), Jiráček, Bartošák - Beauguel, Železník (73. Jakubov). Trenér: Bílek.

Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr - Oscar, Breite - Potočný (84. Hybš), Ševčík, Malinský (75. Aarons) - Oršula (87. Koscelník). Trenér: Hornyák.