Zlín si zastřílel proti Karviné a vede tabulku před Spartou

29. 8. 2016 20:06
V sestavě vítězného Zlína nechyběl kapitán Poznar, u kterého se spekuluje o přestupu do Plzně či Liberce. Góly ale stříleli jiní, hned o dva se postaral Dame Diop. Zlín nyní se třinácti body vede tabulku první ligy o skóre před Spartou.
Dame Diop se postaral hned o dva góly Zlína.
Dame Diop se postaral hned o dva góly Zlína. | Foto: ČTK

Zlín - Fotbalisté Zlína pokračují ve výborném vstupu do sezony. V 5. kole první ligy porazili doma Karvinou 3:0 a připsali si už čtvrté vítězství. Dvě branky vstřelil Dame Diop, třetí přidal Lukáš Holík. Zlín tak se třinácti body vede tabulku o skóre před Spartou a zároveň je s jedenácti góly nejofenzivnějším týmem soutěže.

V sestavě Zlína nechyběl kapitán Poznar, u kterého se spekuluje o přestupu do Plzně či Liberce. Hvězdou byl ale jeho spoluhráč z útoku Diop, jenž se postaral hned o dvě branky.

Již od prvních minut oba týmy předváděly útočný a pohledný fotbal a již ve 2. minutě zahrozila Karviná z rohu, když Voltr prodloužil na Jurču, jenž se natahoval po míči u zadní tyče. Poté to Jurčo zkusil zpoza šestnáctky, ale míč ukryl v rukavicích.

Zlín byl nebezpečný zejména z rohových kopů. Po jednom z nich se s míčem obtočil Vukadinovič a vystrašil Laštůvku, který se jen poohlédl po nebezpečné střele. Radost domácích vypukla po centru Holíka ve 30. minutě, který v šestnáctce našel volného Diopa, jenž nekompromisně prostřelil brankáře Karviné.

Diop byl nadále při chuti a po přiťuknutí Poznara znovu hrozil. O srovnání se na druhé straně technickou střelou pokusil Šisler, ale Dostál míč kontroloval. Zvýšit ještě před poločasem mohl Jugas, když Laštůvka podběhl centr z rohového kopu, ale zlínský obránce mířil nad branku.

Zlín začal velmi aktivně druhý poločas, ale Živulič vhodnou příležitost ke střele prováhal a následně hlavou mířil vedle. Stejně tak technickým pokusem Holík. Dostála na druhé straně vystrašil Budínský.

Karviná sevřela Zlín kolem šestnáctky, ale poté předvedli "Ševci" smrtící protiútok, který podruhé gólově zakončil Diop. Ten se přitom do hry vrátil po ošetření a kouč Páník jej původně chtěl stáhnout ze hřiště.

V 77. minutě bylo o výsledku rozhodnuto. Jordan prostrčil do úniku míč Holíkovi, který osamocen před Laštůvkou nezaváhal a zvýšil na konečných 3:0. V závěru ještě hrdinu Diopa vystřídal obránce Hubáček, který nastoupil do 300. ligového utkání.