Konec utkání
Viktoria Plzeň
79. Wágner
72. Krmenčík

Hezký pondělní podvečer, vítejte u online přenosu z utkání 15. kola Fortuna:ligy mezi Zlínem a Plzní. Zápas začíná v 18:00.

Z 15. kola Fortuna:ligy zbývá odehrát už jen jediný zápas. Jde vlastně o uzavření první části sezony. Po dnešku bude odehrána přesná polovina zápasů základní části, podzimní část však ještě končit nebude a nejvyšší fotbalová soutěž nás před uložením k zimnímu spánku bude ještě pár týdnů bavit. Zpět ale k dnešnímu programu. Ten nás zavede na Moravu, konkrétně do Valašska, trápící se Zlín totiž přivítá na svém hřišti velkého favorita z Plzně. A bude opravdu o co hrát, oba týmy potřebují bodovat jako sůl. Velkým favoritem jsou ale Západočeši, kteří okupují druhou příčku v tabulce.

Svěřenci Pavla Vrby určitě nebudou brát z tohoto utkání nic míň jak tři body. Přeci jen jde o zápas s týmem v krizi. Navíc Viktorka potřebuje nutně naplno bodovat, aby alespoň trochu stáhla už gigantický náskok Slavie na čele tabulky. Plzeňští po prohře v Boleslavi sice doma roznesli Ostravu, ale poté přišla domácí prohra právě se soupeřem v boji o titul. Po ní byla ztráta na sešívané už devítibodová. A obhájce titulu v sobotu po vysoké výhře nad Baníkem odskočil už na 12 bodů. Aby se Viktoria udržela ve hře, musí zápasy, jako je ten dnešní, vyhrávat.

Pavel Vrba vyšle do utkání tuto sestavu. Chybí zranění Kopic, Čermák a Kovařík, kvůli karetnímu trestu chybí i útočník Chorý. Uzdravený už ale je Radim Řezník.

Zlín je na tom po čtrnácti odehraných duelech opravdu mizerně. Pryč je loňský výborný podzim, pryč už je také kouč Csaplár, který po nepřesvědčivém začátku sezóny veřejně vinil za špatnou formu vedení klubu. Jenže ani změna na trenérském postu žádnou výraznou změnu nepřinesla, výsledky jsou mizerné i pod trenérem Kameníkem. Zlín naposledy v lize vyhrál 17. srpna, tehdy běželo šesté kolo a moravský celek měl na kontě tři výhry. Z dalších osmi zápasů ale jen dvakrát remizovali a zbytek skončil porážkou. S jedenácti body je ta Zlín předposlední, horší je už jen Opava s devíti body. Stejně na tom je Karviná a o bod lépe Příbram, poté už je odstup větší. Fastav tak potřebuje body jako sůl.

Jan Bořil. 1. kolo Fortuna:Ligy mezi Zlínem a Slavií.
Jan Bořil. 1. kolo Fortuna:Ligy mezi Zlínem a Slavií. | Foto: Milan Kammermayer

V této sestavě nastoupí domácí Fastav. Do základu se vrací Tomáš Poznar, který by měl s jmenovce Wagnerem nejvíce zlobit obranu Plzně.

Oba týmy už naskakují na hrací plochu. Zlín klasicky ve žlutomodré kombinaci dresů, Viktoria dnes nastupuje v kompletně bílé kombinace dresů a trenýrek.

Utkání právě odstartovalo.

1

Michael Krmenčík zkoušel patičkou u lajny nahrát na Kayambu, jenže při technické finese trefil jen svoji nohu a sklidil posměch tribun.

3

Plzeňští dopravili sice míč do brány, ale Radim Řezník byl při náběhu za obranu v ofsajdovém postavení. Krásný pas Kalvacha tak vyšel vniveč.

6

Poznar se snažil vypomoct v defenzívě, ale v souboji s Kayambou si pomohl nedovoleně.

9

Rakovan musel poprvé do akce. Řezníkův centr odvrátil Hnaníček jen ke Kalvachovi, který se opřel do skákajícího míče. Zlínský gólman musel na zem a vyrazil míč na roh.

13

Poprvé se ke střele dostali i domácí, Podiovu ránu z voleje ale srazil kolenem do bezpečí kapitán Brabec.

14

Tentokrát v ofenzívě ale úřadovala Plzeň. Hosté se dostali až do vápna, jenže centr skrze malé vápno jen proletěl, nabíhající Řezník k němu měl asi dva metry daleko.

17

První větší šance domácího Zlína. Domácí skvěle přesunuli hru z jedné strany na druhou, kde byl úplně volný křídelní obránce Matějov. Na jeho centr si naběhl Wágner, dostal se před Hejdu, ale v pádu hlavu bránu minul.

19

Zřejmě největší šanci utkání měl na kopačce plzeňský stoper Lukáš Hejda. Ten se po rohovém kopu snažil na přední tyči tečovat míč, ten se k němu vrátil po zásahu Hnaníčka. Ve skvělé pozici ale obránce Viktorky trefil jen na před brankovou čárou ležícího gólmana Rakovana.

25

Hra se teď trochu uklidnila a Zlín se snaží herně vyrovnat svému soupeři. Rozehrávku zezadu se dlouho dařila díky technické zdatnosti Podia s Jiráčkem.

29

Limberský šajtlí hledal za obranou Hořavu, záložník hostí stál ale v ofsajdovém postavení.

32

Opět se kombinačně dostali do vápna Limberský s Hloušek, druhý jmenovaný vracel pod sebe na Krmenčíka, ten ale z první nedokázal dát míči dostatečnou razanci a Rakovan jej v pohodě chytil.

34

Velká šance Zlína, Jiráček lobem za obranu vyslal do úniku Wágnera, explzeňský útočník ale při pokusu o přehození vyběhnutého Hrušky bránu minul.

36

Prvním potrestaným hráčem zápasu je domácí stoper Hnaníček. Ten ostře poslal k zemi na pravém kraji vápna Kayambu.

42

Rychlý brejk plzeňských vedl Kayamba, jenže byl sám a z úhlu musel pálit. Bránu Zlína tak minul o pár metrů.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

První půle je za námi a branku jsme v ní neviděli.

Plzeň přijela sice do Zlína pro tři body, zatím ale nepřesvědčila. V první půli sice měla mírnou herní převahu, jenže větší šance měli domácí. Hlavně Tomáš Wágner, ten se jednou dostal do zakončení hlavou, ale měl těžkou pozici. V 34. minutě měl ale na kopačce největší šanci poločasu, když běžel sám na Hrušku, ten ale dobře vyběhl a donutil Wágnera zkusit lob. A ten zkušenému střelci nevyšel. Viktorka měla svou největší šanci po necelých 20 minutách hry, když po rohu 2x zakončoval Hejda, ale míč do brány neprocedil. Do druhé půle je tak vše otevřené.

Ve Zlíně začal druhý poločas, oba celky pokračují beze změny.

46

Změna v kádru Zlína ale přeci jen přijde, jen si na ni budeme muset počkat. U postranní čáry dostával pokyny Jakub Janetzký.

46

Značně omezen v pohybu byl vypadal po souboji s Poznarem Radim Řezník, ten byl zraněný a do čtvrtku ani netrénoval. Vypadá to však, že bude moct pokračovat ve hře.

51

Viktorka působí po přestávce ještě ospaleji než v prvním dějství, její kombinace jsou pomalé a čitelné.

56

Vypadá to, že zatím sešlo z plánovaného zlínského střídání. Jakub Janetzký je zpět v bundě.

59

Hloušek měl míč na úrovni hlavy, takže volejem míč nedokázal trefit úplně přesně. Po ekvilibristickém kousku se dostal Zlín do brejku, ten ale zastavil kapitán Jakub Brabec, za což vyfasoval žlutou kartu. Byl už jeho čtvrtá a příští kolo proti Liberci si nezahraje.

61

Viktoria byla blízko úvodnímu gólu. Ze standardní situace chtěl udeřit Hejda, který zůstal na hranici penaltového puntíku úplně sám. Jeho hlavičku ale famózně vytáhl brankář domácích Rakovan. Stoper Hejda je dnes ale nejnebezpečnějším hráčem plzeňských, měl už druhou šanci.

65

Nadšený ale není domácí kouč Kameník. Zkušený Petr Jiráček si vysloužil čtvrtou žlutou kartu v sezoně a bude příští kolo chybět. Při zlínské marodce je to citelná ztráta.

69

Rakovan je dnes v bráně Zlína za fantoma. Do další šance se dostal po dobré práci Kayamby Krmenčík, jeho pokus zevnitř vápna ale domácí brankář zlikvidoval.

70

Krmenčík se hnal do velké šance po skvělém nákopu Brabce. Útočník Plzně se prodíral z levé strany do koncovky, na poslední chvíli mu ale skluzem zamezil zakončit stoper Buchta.

72

Plzeň a Michael Krmenčík se nakonec přeci jen dočkali. Obrana Zlína ukázkově zaspala, když nezaznamenala náběh Krmenčík mezi stopery, kam mu z pravé strany poslal ukázkový centr Joel Kayamba. Zkušený kanonýr tentokrát z bezprostřední blízkosti zakončil přesně.

77

Na standardní situaci Hnaníčka si naskočil na zadní tyči Buchta, míč vracející do ohně ale zkonfiskovali hosté a odkopli jej do bezpečí.

79

Domácí se poslední minut dostali do tlaku a jsou za to oceněni. Poznarova střela sice byla zablokována, jenže k míči se dostal vpravo Fantiš a poslal do vápna nadýchaný centr. Ten našel přesně hlavu urostlého Tomáše Wágnera a zkušený útočník dnes ve třetí šanci konečně uspěl.

81

Po šanci Plzně se nevyhnul žlutému trestu Robert Matějov, který si počínal nedovoleně.

81

Zápas nabírá na obrátkách. Kayamba pálil z hranice vápna, jeho pokus Rakovan vyrazil jen před Krmenčíka, jeho pokus překonal Rakovana, ale toho v bráně nahradil Buchta a patou míč vykopl do bezpečí.

83

Zlín v závěru bude střídat. Tomáš Poznar přepustil své místo Jakubu Janetzkému.

84

Střídání přišlo také v plzeňském týmu. Bývalý kanonýr Zlína Jean-David Beauguel nahradil Tomáše Hořavu. Viktorka tak pokračuje se dvěma vytáhlými forwardy.

88

Střelec Tomáš Wágner vehementně protestoval proti odmávání ofsajdu a obdržel za nemístné řeči žlutou kartu.

88

Zlín střídá v závěru zápasu podruhé. Antonína Fantiše, autora gólového centru, nahradil uzdravený Gruzínec Vachtang Čanturišvili.

90

Tomáš Wágner měl už svou čtvrtou velkou šanci. Opět běžel sám vstříc Hruškovi, ten mu stejně jako v první půli dobře vyběhl. Útočník Zlína ale otřel míč o Hrušku a následně o břevno. Vítězná trefa z toho nebyla.

90

Nastavují se 3 minuty.

90+1

Tomáš Wágner opouští hřiště se smíšenými pocity, když sice dal gól, ale před chvíli mohl rozhodnout. Nahradil jej Lukáš Železník.

90+3

Josef Hnaníček dnes duel nedohraje. Faul Kayamby na Bartošáka se nepískal a plzeňský rychlík se vydal k rychlému brejku, ten taktickým faulem zastavil Hnaníček faulem. Bohužel už měl žlutou kartu a po druhé uviděl rovněž červenou.

Je konec, Zlín vyválčil bod s Plzní za remízu 1:1.

Plzeň nadále ztrácí. Ve Zlíně dokázala jen remizovat 1:1. A mohlo být i hůř. V první půli měli velké šance Wágner na domácí a Hejda na hostující straně. Branku jsme ale neviděli. V úvodu druhého dějství byla lepší Plzeň, ale proti Hejdovi i Krmenčíkovi skvěle zasáhl brankář Rakovan. Jeho kouzlo zlomil až v 72. minutě právě zkušený kanonýr Krmenčík. Domácí ale zareagovali a za 7 minut srovnal ze své třetí šance Wágner.

Poté mohl rozhodnout opět Krmenčík, ale na brankové čáře zasáhl stoper Buchta. Poslední slovo tak chtěl v souboji hroťáků mít Tomáš Wágner, jenže v 90. minutě nevyužil samostatný únik proti Hruškovi. Duel tak skončil nejspíš zaslouženou remízou 1:1. Zlínští po dlouhé době skórovali a bod se silným týmem je může těšit. Plzeň ale šťastná nebude, po další ztrátě se manko na Slavii zvýšilo už na 11 bodů.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.