Zkusil jsem spadnout, přiznal Vukadinovič. A Zlín se zachránil. Ukázal, jaký je frajer, rýpl soupeř

Marek Janoš Marek Janoš
19. 5. 2018 19:37
Jedenáct minut před koncem regionálního derby mezi Slováckem a Zlínem nařídil rozhodčí Marek penaltu a Železník srovnal na konečných 1:1. Faulovaný Vukadinovič po zápase přiznal, že upadl záměrně. Zlín díky tomu ve velmi důležitém zápase v boji o záchranu vydoloval bod.
Vukadin Vukadinovič.
Vukadin Vukadinovič. | Foto: ČTK

Uherské Hradiště - Zlín se definitivně zachránil v HET lize. Díky remíze 1:1 se Slováckem dosáhl na 30 bodů a výsledky v posledním kole jej už nemusí zajímat. Plichta se ale rodila velmi těžce.

Až do 79. minuty Fastav prakticky neohrozil branku Milana Heči. Pak ovšem ve vápně upadl střídající Vukadin Vukadinovič a rozhodčí Emanuel Marek nařídil penaltu.

Domácí se k sudímu rychle seběhli, kapitán Vlastimil Daníček jej dokonce prosil na kolenou. Marně. Dostal žlutou kartu a Lukáš Železník penaltu proměnil.

Penaltový zákrok byl přinejmenším hodně sporný. To překvapivě nevyvrátil ani zákrokem postižený Vukadin Vukadinovič. "Zkusil jsem to a spadnul jsem. Cítil jsem na zádech kontakt, tak jsem spadnul. Když to rozhodčí písknul, tak to penalta je," krčil rameny srbský záložník.

Jeho slova rozčílila kapitána domácích Vlastimila Daníčka. "Vukadin řekl, že to zkusil? Tak to mu gratuluju," vzkázal sarkasticky. "Ukázal, jaký je to frajer. Jsem z toho hrozně zklamaný. Připadám si jako loutka," dodal Daníček.

Zlínské hráče dokonce s bučením za výkon i penaltu vyprovázeli ze hřiště i samotní fanoušci. "Vymyšlená penalta," opakoval do megafonu lídr zlínských výjezdníků směrem k hráčům.

To trenér domácích Michal Kordula měl pro počínání soupeře větší pochopení. "Rozhodčí byl tomu souboji blízko a prostě foukl penaltu," popsal lakonicky. Nerozhodilo ho ani Vukadinovičovo přiznání.

"Tak to zkusil no. Já být jeho trenér, tak ho pochválím, že to zkusí a jde. Rozhodčí je od toho, aby to posoudil," dodal klidně. Jeho protějšek Vlastimil Petržela odmítl Vukadinovičův výrok i situaci komentovat.

Kapitán Daníček přidal ještě jeden svůj pohled na kontakt penaltový kontakt se soupeřem. "Takových soubojů ve vápně je v zápase padesát v zápase," řekl.

Jak Slovácko, tak Zlín mají kolo před koncem díky remíze jistou záchranu. Hráči ani jednoho z týmů ale nadšení nebyli. "Jsme blbci. Máme silný kádr a znovu se nám to na jaře zbytečně zamotalo," štvalo Vukadinoviče.

Daníčka zase mrzelo, že Slovácko souboj regionálních rivalů nedotáhlo k vítězství. "Měli jsme dát druhý gól, jsme blázni. Dvakrát jsme šli tři na jednoho a mohli jsme to dát Navrcovi (Jan Navrátil, pozn. red.) do strany. Řešili jsme to jinak a teď vypadáme jako blbci," zakončil hodnocení utkání.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy