Zkusil jsem spadnout, přiznal Vukadinovič. A Zlín se zachránil. Ukázal, jaký je frajer, rýpl soupeř

Marek Janoš Marek Janoš
19. 5. 2018 19:37
Jedenáct minut před koncem regionálního derby mezi Slováckem a Zlínem nařídil rozhodčí Marek penaltu a Železník srovnal na konečných 1:1. Faulovaný Vukadinovič po zápase přiznal, že upadl záměrně. Zlín díky tomu ve velmi důležitém zápase v boji o záchranu vydoloval bod.
Vukadin Vukadinovič.
Vukadin Vukadinovič. | Foto: ČTK

Uherské Hradiště - Zlín se definitivně zachránil v HET lize. Díky remíze 1:1 se Slováckem dosáhl na 30 bodů a výsledky v posledním kole jej už nemusí zajímat. Plichta se ale rodila velmi těžce.

Až do 79. minuty Fastav prakticky neohrozil branku Milana Heči. Pak ovšem ve vápně upadl střídající Vukadin Vukadinovič a rozhodčí Emanuel Marek nařídil penaltu.

Domácí se k sudímu rychle seběhli, kapitán Vlastimil Daníček jej dokonce prosil na kolenou. Marně. Dostal žlutou kartu a Lukáš Železník penaltu proměnil.

Penaltový zákrok byl přinejmenším hodně sporný. To překvapivě nevyvrátil ani zákrokem postižený Vukadin Vukadinovič. "Zkusil jsem to a spadnul jsem. Cítil jsem na zádech kontakt, tak jsem spadnul. Když to rozhodčí písknul, tak to penalta je," krčil rameny srbský záložník.

Jeho slova rozčílila kapitána domácích Vlastimila Daníčka. "Vukadin řekl, že to zkusil? Tak to mu gratuluju," vzkázal sarkasticky. "Ukázal, jaký je to frajer. Jsem z toho hrozně zklamaný. Připadám si jako loutka," dodal Daníček.

Zlínské hráče dokonce s bučením za výkon i penaltu vyprovázeli ze hřiště i samotní fanoušci. "Vymyšlená penalta," opakoval do megafonu lídr zlínských výjezdníků směrem k hráčům.

To trenér domácích Michal Kordula měl pro počínání soupeře větší pochopení. "Rozhodčí byl tomu souboji blízko a prostě foukl penaltu," popsal lakonicky. Nerozhodilo ho ani Vukadinovičovo přiznání.

"Tak to zkusil no. Já být jeho trenér, tak ho pochválím, že to zkusí a jde. Rozhodčí je od toho, aby to posoudil," dodal klidně. Jeho protějšek Vlastimil Petržela odmítl Vukadinovičův výrok i situaci komentovat.

Kapitán Daníček přidal ještě jeden svůj pohled na kontakt penaltový kontakt se soupeřem. "Takových soubojů ve vápně je v zápase padesát v zápase," řekl.

Jak Slovácko, tak Zlín mají kolo před koncem díky remíze jistou záchranu. Hráči ani jednoho z týmů ale nadšení nebyli. "Jsme blbci. Máme silný kádr a znovu se nám to na jaře zbytečně zamotalo," štvalo Vukadinoviče.

Daníčka zase mrzelo, že Slovácko souboj regionálních rivalů nedotáhlo k vítězství. "Měli jsme dát druhý gól, jsme blázni. Dvakrát jsme šli tři na jednoho a mohli jsme to dát Navrcovi (Jan Navrátil, pozn. red.) do strany. Řešili jsme to jinak a teď vypadáme jako blbci," zakončil hodnocení utkání.

 

Právě se děje

před 20 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy