Životní formu ukončil ostrý skluz. Masopust si do konce podzimu za Jablonec nekopne

ČTK ČTK
5. 11. 2018 14:27
Fotbalistům Jablonce bude do konce podzimu chybět Lukáš Masopust. Reprezentační záložník utrpěl v sobotním ligovém utkání s Duklou Praha zranění postranního vazu v koleni po faulu stopera Jána Ďurici. Přijde tím pádem nejen o zbylých pět podzimních kol, ale také o tři zápasy Evropské ligy a o blížící se sraz národního týmu.
Lukáš Masopust si za reprezentaci hned tak nezahraje
Lukáš Masopust si za reprezentaci hned tak nezahraje | Foto: Milan Kammermayer

"Věříme, že léčení bude bez komplikací a hráč se zapojí hned do startu zimní přípravy," řekl pro klubový web tiskový mluvčí Jablonce Martin Bergman.

Ke zranění došlo v 17. minutě, kdy se Masopust pokusil utéct podél čáry, ale zkušený slovenský stoper mu ostře skočil pod nohy a hrubým zákrokem ho poslal k zemi. Ďurica za to od rozhodčího Nenadála dostal pouze žlutou kartu.

Severočeši zvažovali protest, protože požadovali Ďuricovo vyloučení, ale nakonec tak neučiní. "Zraněného hráče nám to nevrátí a disciplinární komise by stejně hráče nemohla dále potrestat, neboť nebyl v utkání vyloučen," dodal Bergman.

Pětadvacetiletý Masopust měl přitom životní formu. V této sezoně vstřelil ve 13 zápasech čtyři góly a přidal čtyři asistence. Spolu s Michalem Trávníkem byl hlavním tahounem jablonecké ofenzivy. Svými výkony si řekl o nominaci na říjnové zápasy národního týmu. Poprvé dostal pozvánku v březnu, kdy nastoupil v Číně k zatím jedinému duelu za reprezentaci.

V zápase proti Dukle se zranil i Masopustův náhradník Rafael Acosta, který má potíže se svalem. Ani on nebude k dispozici na čtvrteční zápas Evropské ligy v Astaně. "Acostova absence by neměla být tak dlouhá jako v případě Masopusta, ale vše ukáže čas, jak se bude sval hojit," dodal Jablonec.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy