reklama
 
 

Životní formu ukončil ostrý skluz. Masopust si do konce podzimu za Jablonec nekopne

5. 11. 2018 14:27
Fotbalistům Jablonce bude do konce podzimu chybět Lukáš Masopust. Reprezentační záložník utrpěl v sobotním ligovém utkání s Duklou Praha zranění postranního vazu v koleni po faulu stopera Jána Ďurici. Přijde tím pádem nejen o zbylých pět podzimních kol, ale také o tři zápasy Evropské ligy a o blížící se sraz národního týmu.

"Věříme, že léčení bude bez komplikací a hráč se zapojí hned do startu zimní přípravy," řekl pro klubový web tiskový mluvčí Jablonce Martin Bergman.

Ke zranění došlo v 17. minutě, kdy se Masopust pokusil utéct podél čáry, ale zkušený slovenský stoper mu ostře skočil pod nohy a hrubým zákrokem ho poslal k zemi. Ďurica za to od rozhodčího Nenadála dostal pouze žlutou kartu.

Severočeši zvažovali protest, protože požadovali Ďuricovo vyloučení, ale nakonec tak neučiní. "Zraněného hráče nám to nevrátí a disciplinární komise by stejně hráče nemohla dále potrestat, neboť nebyl v utkání vyloučen," dodal Bergman.

Pětadvacetiletý Masopust měl přitom životní formu. V této sezoně vstřelil ve 13 zápasech čtyři góly a přidal čtyři asistence. Spolu s Michalem Trávníkem byl hlavním tahounem jablonecké ofenzivy. Svými výkony si řekl o nominaci na říjnové zápasy národního týmu. Poprvé dostal pozvánku v březnu, kdy nastoupil v Číně k zatím jedinému duelu za reprezentaci.

V zápase proti Dukle se zranil i Masopustův náhradník Rafael Acosta, který má potíže se svalem. Ani on nebude k dispozici na čtvrteční zápas Evropské ligy v Astaně. "Acostova absence by neměla být tak dlouhá jako v případě Masopusta, ale vše ukáže čas, jak se bude sval hojit," dodal Jablonec.

autor: ČTK | 5. 11. 2018 14:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama