1:1
AC Sparta Praha
57. Červenka
40. Stanciu

Dobrý den, vítáme vás u online přenosu zápasu mezi Teplicemi a Spartou. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, zápas za malou chvíli začne, proto je třeba si připomenout sestavy obou celků. Začneme hosty, tedy Spartou Praha.

Nyní ještě seznam domácích hráčů.

Na lavičku Sparty usedl také Jonathan Biabiany, kterého bývalý kouč Sparty Stramaccioni vyřadil z kádru.

Vzhledem k tomu, že Liberec i Jablonec vyhráli, musí Sparta naplno zabrat, aby neztratila kontakt právě s těmito celky.

Hráči už jsou na trávníku, zaznívá hymna HET ligy. Tepličtí ve žluto-modré kombinaci, Sparta ve své klasické rudé.

1.

Zápas začíná, výkop měli domácí.

1.

Červenka fauloval, sudí Emanuel Marek využil tento zákrok k tomu, aby zklidnil fandy Sparty, kteří zatím na tribunách zapalují pyrotechniku.

3.

Už se hraje, Kadlec byl faulován, Sparťané kombinují na polovině soupeře.

4.

Tribuny stadionu v Teplicích jsou zatím hodně solidně zaplněné, vypadá to na největší návštěvu letošního ročníku pro Severočechy.

5.

Nita udělal kličku Červenkovi, dostal tím do problémů Costu, Sparťané to ale zvládli.

7.

Costa sice vyhrál hlavičkový souboj nad Hyčkou, ale míč vyletěl do zámezí. Míč pro Teplice, které vybojovaly prakticky ihned rohový kop.

8.

Z rohu ale bylo nebezpečí na druhé straně, Václav Kadlec pelášil na bránu Diviše, dobře se ale vrátil Vondrášek a celou situaci vyřešil.

9.

Plavšić byl v souboji s Vondráškem a upadl. Následně se dožadoval penalty, sudí Marek byl ale proti.

10.

Zajímavý průnik dvojice V. Kadlec - Stanciu na pravém křídle. Druhý jmenovaný hledal Plavšiće ve vápně, bohužel pro Spartu nenašel.

12.

Sparťané chybovali ve středu pole, celou situaci vyřešil obranným skluzem Costa.

13.

Krob fauloval Sáčka a dovolil letenským rozehrát.

14.

Ljevaković vystrašil Florina Nitu a sparťanské fanoušky. Vystřelil totiž z velké dálky a jeho rána letěla jen těsně vedle branky Pražanů.

15.

Tepličtí zatím aktivně presují a nedovolují Spartě dostat se do hry.

16.

Kulhánek vypálil z velké dálky, jeho pokus ale vyletěl úplně mimo tribuny teplického stadionu.

17.

Pas na Kadlece byl příliš dlouhý, bude následovat odkop od brány Jakuba Diviše.

19.

První šance zápasu! Měly ji Teplice poté, co se Hyčka uvolnil ve vápně. Na přední tyči ale Nitu nenachytal.

21.

Kanga kopal roh Sparty, z toho se ale narodil pouze neúspěšný brejk Teplic.

22.

Štetina fauloval Červenku, tím pádem budou rozehrávat domácí.

25.

Teplice kopaly přímý kop a byla z toho tutovka. Balon na zadní tyči našel Vondráška, který v jasné pozici ve skluzu minul.

26.

Trubač zamotal hlavy obráncům Sparty, byl z toho rohový kop. Poté se opět Vondrášek dostal k zakončení. Bohužel pro domácí letělo mimo.

27.

Málem zahřmělo na druhé straně. Sparta šla do brejku, Frýdek z levé strany posílal přízemní centr do vápna, kde Kadlecovi chybělo ke skórování ve skluzu jen několik centimetrů.

29.

Červenka málem uháněl na Nitu, na poslední chvíli ale útok Teplic přerušil výborným zákrokem Štetina.

31.

Velká šance také pro Spartu! Zahustel přesně našel Sáčka v pokutovém území, mladý sparťanský záložník měl spoustu místa na zakončení, bohužel pro hosty ale přestřelil.

32.

Před unikajícím Kadlecem dobře zasáhl gólman Diviš.

33.

Kučera s Krobem si nerozuměli, míč tedy připadne svěřencům Pavla Hapala.

34.

Diviš nadvakrát zkrotil prudký centr Martina Frýdka.

35.

Další závar před Divišem, tomu vypadl míč, který se snažili do sítě dostat Kadlec, Plavšić i Zahustel, bohužel pro Spartu marně. Hosté ale nadále tlačí, nyní budou mít standardku po faulu Ljevakoviće.

37.

Domácí ale závar přečkali a mohou se osvobodit.

38.

Osmá žlutá karta pro Ljevakoviće. Teplice se teď budou muset dva zápasy bez svého kapitána obejít.

40.

Sparta v posledních minutách absolutně ovládla hru, a jde po zásluze do vedení. Závaru v pokutovém území nejlépe využil NICOLAE STANCIU, a natřikrát dává Spartě jednogólový náskok.

42.

Sparta je tady s dalším útokem, táhne do Kadlec, který vydoloval rohový kop.

43.

Frýdkův centr letěl na bližší tyč, kde jej odvrátil bránící hráč Teplic.

44.

Teplice vyrazily do rychlého kontru, který skončil srážkou Frýdka a Hyčky. Oba borci se srazili hlavami, a sudí Marek hned přerušuje hru. Frýdek má tržnou ránu, bude do konce první půle hostům chybět.

45.

Žlutou kartu viděl Ondřej Zahustel poté, co na polovině hřiště přeťal unikajícího Horu.

45+1.

Nastavují se dvě minuty.

45+2.

Rozcvičuje se Michal Kadlec, s Martinem Frýdkem to zřejmě nevypadá dobře.

Končí první poločas, Sparta vede 1:0 po brance Stanciua. Druhá půle začne zhruba v 19:05.

Oba týmy už se pomalu trousí zpět na hrací plochu, za malou chvíli začne druhý poločas.

46,

Zranění Martina Frýdka je natolik vážné, že jej musel nahradit Michal Kadlec.

46.

Začíná druhý poločas.

47.

A letenští si ihned vypracovali první rohový kop.

48.

K zakončení se dostal Costa a chyběl jen kousek k tomu, aby překonal teplického brankáře Diviše.

49.

Nyní fauloval Kanga, takže z toho bude přímý volný kop pro Teplice.

50.

Z něj domácí nic nevytěžili, přesto ale u míče zůstávají po špatné rozehrávce Michala Kadlece.

51.

Další faul hostujících hráčů dává Teplicím příležitost k útoku.

51.

Pochvala pro Florina Nitu, který se na zadní tyč dokázal přemístit rychleji než Marek Červenka.

53.

Další faul Costy nabídl příležitost ke střele pro Ljevakoviće, ten ale minul o několik decimetrů.

54.

Sparta teď zalezla do obranné ulity a čeká, co vymyslí Teplice.

55.

Kanga teď vybojoval Spartě velmi zajímavou standardku poté, co jej zhruba 17 metrů od brány fauloval Kučera.

55.

Stanciův pokus vytěsnil gólman Diviš na roh.

57.

Útok Sparty končí nepřesným obloučkem Zahustela.

57.

Je vyrovnáno! Michal Kadlec nechal odcentrovat Hyčku, míč letěl na přední tyč, kde MAREK ČERVENKA předskočil Štetinu a prostřelil Nitu. Zasloužený gól, protože Teplice do druhé půle vletěly velmi aktivně.

59.

Nicolae Stanciu má zdravotní potíže, proto jej střídá Mihailo Ristić.

61.

Hapalovi svěřenci se probrali a buší do teplické obranné hráze.

63.

Teplice ale měly zajímavou příležitost z brejku. Hora si navedl míč na střed a málem prostřelil Nitu.

64.

Sparťané pokračují v obléhání Divišovy brány, zatím bezvýsledně.

66.

Hora se opět vydal do útoku a presinkem získal míč v zajímavé pozici uvnitř pokutového území. Obranu Sparty ale nepřekonal.

68.

Tepličtí vyrazili do rychlého kontru, žádnou větší šanci z něj ale nevytěžili, protože střelec vyrovnávacího gólu Červenka fauloval.

69.

Příležitost Sparty mohla být nadějná, kdyby ji ale nepohřbil Michal Kadlec velmi nepřesným centrem.

71.

Spoustu prostoru měl na pravé straně Vondrášek, nakonec z toho bude pouze odkop od brány.

73.

Střídání v dresu domácích. Odchází Marek Červenka (autor jediného gólu Teplic), na hřiště se podívá čerstvý David Vaněček.

74.

Sparta teď vypadla z dominantní role, a Teplice mají nyní více ze hry. Kučera protáhl Nitu, ten vyrazil na rohový kop.

75.

Sparta naposledy střídá. Odchází Václav Kadlec, přichází Josef Šural.

76.

Šural se ihned po naskočení na plac dostal k hlavičce, žádný větší problém pro Diviše ale nezpůsobil.

78.

Gólman Diviš pod tlakem daroval míč hostům.

78.

Zahustel s Plavšićem získali míč na pravé straně a druhý jmenovaný poslal zajímavý centr, který ale sebral Jakub Diviš jako malinu.

79.

Štetina vyrobil velkou minelu, po které Vaněček uháněl sám na bránu Sparty. Celou situaci vyřešil brankář Nita, který ránu teplického hroťáka bravurně vytáhl nad břevno.

82.

Hra se teď uklidnila, uvidíme, jak bude vypadat konec zápasu.

84.

Do poslední pětiminutovky základní hrací doby zdá se vstupují lépe Sparťané.

85.

Hyčka teď chtěl rohový kop, sudí byl ale proti.

86.

Josef Šural přistrčil Alexe Krále, a sudí Marek to viděl. Proto se píská proti bráně Sparty.

88.

Zápas finišuje. Zatím ale ani jeden z týmů nemá výraznější tlak.

90.

Teplice teď přečkaly menší nápor Sparty a osvobozují se. Hru navíc brzy přeruší střídání domácích.

90.

Nastavovat se budou dvě minuty

90.+2.

Ze hřiště odchází Jakub Hora, na plac se podívá Jan Shejbal.

90.+3.

Zápas končí. Sparťané ani v Teplicích nedokázali vyhrát a po gólech Nicolae Stanciua a Marka Červenky se rozcházejí s domácími smírně.

Sparta šla do vedení v závěru první půle zásluhou Stanciua, Teplice ale srovnaly zásluhou Marka Červenky. Následně ještě mohly jít do vedení, kdy Nita fantasticky vychytal unikajícího Vaněčka.

Od nás je to pro tuto chvíli vše, děkujeme za pozornost. Za malou chvíli ale začíná duel mezi Plzní a Mladou Boleslaví, který vám také přineseme v online přenosu.