2. Šural
17. Šural
29. Frýdek
39. Stanciu

Vítejte u online přenosu z utkání 4. kola Fortuna:Ligy mezi Teplicemi a Spartou Praha. Zápas začne v neděli 12. srpna v 18:00.

Teplice mají sice po třech zápasech pouze 5 bodů, ale i letos ještě nepoznaly, jak chutná porážka. Osmou příčku v novém ročníku nejvyšší fotbalové ligy jim vynesla remíza 1:1 v Příbrami, domácí vysoká výhra 5:2 s Duklou a také další nerozhodný výsledek 2:2 na půdě Liberce. Ve svém kádru mají navíc zatím nejlepšího střelce soutěže. David Vaněček totiž vévodí tabulce střelců se 4 přesnými zásahy. Trenér Daniel Šmejkal musí řešit jen jednu absenci ve svém týmu, postrádat totiž bude Jana Vošahlíka.

Sparta Praha má za sebou dvě úspěšný start do domácí soutěže a po třech kolech zůstává stále stoprocentní. Akutálně jí tedy patří 3. místo se ziskem 9 bodů a po vypadnutí ve 2. Předkole Evropské ligy se tak může soutředit plně na domácí soutěž. V ní si na úvod Pražané poradili doma s Opavou, kterou porazili 2:0. Poté následovalo cenné vítězství 2:1 v Jablonci a naposledy z Letné odjíždělo s prázdnou po prohře 1:0 Slovácko. Zdeněk Ščasný ovšem  stále nebude moci počítat se Zahustelem, Pulkrabem, Kadlecem, Drchalem a Ben Chaimem.

Sparta vs Slovácko (podzim 2018): Radost Sparty pro Brance Tetteha
Sparta vs Slovácko (podzim 2018): Radost Sparty pro Brance Tetteha | Foto: Milan Kammermayer

Poslední tři vzájemná utkání

31.3.2018 Teplice - Sparta 1:1

24.9.2017 Sparta - Teplice 3:0

21.1.2017 Sparta - Teplice 4:0

Úvodní sestavy:

FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevaković (C), Kučera - Hyčka, Hora, Žitný - Vaněček.
Náhradníci: Grigar - Hošek, Moulis, Červenka, Soungole, Trubač, Shejbal.

AC Sparta Praha: Niță - Chipciu, Kaya, Radaković, Costa - Stanciu, Kanga, M. Frýdek, Plavšić - Josef Šural (C) - Tetteh.
Náhradníci: Heča - Štetina, Sáček, Kulhánek, Vácha, Vatajelu, V. Vukadinović.

Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Koval.

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše a za malou chvíli jdeme na věc.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Úvodní výkop měli nakonec domácí, kteří nastupují ve žlutých dresech. Letenští duel rozehráli v tradičních rudých trikotech.

2.

Tak to je opravdu povedený start do zápasu od hostujícího celku. Po faulu Ljevakoviće zahrávala Sparta standardku z levé strany. Stanciu následným parádním centrem vyzval ke skórování na malém vápně JOSEFA ŠURALA, který hlavou nekompromisně zakončil pod břevno.

4.

Poté se do útoku tlačily i Teplice, ale na útočné polovině dlouho nepobyly a hra se tak přelévá zpět na druhou stranu.

5.

Sparťané poté rozehrávali první rohový kop utkání, avšak přetažený centr nedokázal Radaković zakončit a bude se tak jen kopat od brány Diviše.

6.

Tepličtí se i dalšímu výpadu soupeře v pohodě ubránil a jsou to právě oni, kdo rozjíždí další útočnou akci.

7.

První práci měl i hostující brankář Nita, který na zadní tyči lapil centr domácích z levé strany a Teplice se tak do zakončení nedostaly.

8.

Tetteh se posléze dokázal prosadit přes Vondráška na levé straně, který ho těsně před vápnem fauloval a je z toho další zajímavý přímý volný kop pro Spartu.

9.

Signál se Pražanům ovšem příliš nepovedl. Kanga míč nedostal za hranicí šestnáctky ideálně na střelu a musel si jej jedním dotekem ještě zpracovat. Následnou ránu z kroku namířil na teplickou bránu.

11.

Tetteh sice získal míč na hranici středového kruhu, ale pomohl si v souboji s domácím hráčem nedovoleně a kopat se bude proti hostující bráně.

12.

Jakub Hora si dobře navedl balon na střed hřiště a vyslal opravdu štiplavou ránu. Nita jej nadvakrát nakonec ukryl do své náruče.

13.

Kanga posléze u levé postranní lajny ztratil balon, čehož využili domácí, kteří centrem hledali Vaněčka v pokutovém území. Teplický útočník ale neustál souboj s Frýdkem a k zakončení tak vůbec nedošlo.

14.

Vondrášek se šikovně uvolnil přes Plavšiće, přes kterého poté postupoval do vápna. Z rohu malého čtverce se mu ale nepodařilo přesně přihrát a Teplice rozehrají alespoň roh.

15.

Z něj ovšem nedokázaly zahrozit a musely se naopak rychle vracet. Bleskový kontr Sparty byl zastaven, a tak letenští pokračovali v postupném útoku, který vyústil v dalekonosnou ránu Stanciua, která ale Diviše nezaskočila.

16.

Diviš teď musel rychle z brány, aby odkopl míč před dotírajícím Tettehem. Situaci ovšem zvládl a dostal jej včas do zámezí.

17.

Teplice se na hřišti ještě příliš nerozkoukaly a už prohrávají o dvě branky. Domácí se nepočínali zrovna dobře při bránění autu a Stanciu parádní šajtlí odcentroval na volného JOSEFA ŠURALA, jenž hlavou překonal Diviše podruhé.

19.

A teď se hra přenesla znovu na druhou stranu. Nita kontroloval dalekonosnou ránu Teplic, kterým ani druhý pokus o rychlou odpověď nevyšel.

20.

Ani z dalšího ataku Teplice nedokázala ohrozit Nitu a ten tak na první vážnější zákrok stále čeká.

21.

Kanga byl poté nepříjemně dohrán skluzem a zůstal nějaký čas na hrací ploše. Po chvíli se ovšem zvedl a zapojil se zpátky do hry.

22.

Hyčka se potom snažil odcentrovat z pravé strany, ale trefil pouze Kayu do choulostivých míst a stoper Sparty se okamžitě složil k zemi.

23.

Kaya v doprovodu lékařů opouští hrací plochu a Sparta tak na malou chvíli bude pokračovat v oslabení.

24.

Tettteh teď nemohl pokračovat směrem k bráně Diviše, jelikož stál přímo před zraky pomezního sudího v ofsajdovém postavení.

25.

Velmi zajímavé okamžiky byly k vidění na obou stranách. Hraniční zákrok Chipciua ve vápně na Vaněčka sudí Hrubeš pustil a dopředu se hnali hosté. Šural poté vyslal do gólovky Stanciua, který se snažil z hranice pokutového území přehodit Diviše, ale spolu s domácím brankářem přeloboval i bránu Teplic.

26.

Admir Ljevaković poté za nemístné protesty vidí první žlutou kartu zápasu.

28.

Na pravé straně se nyní otvíral prostor pro Stanciua, ale ten nedokázal doběhnout přihrávku a vhazovat tak mohou znovu Teplice.

29.

Sparta v první půlhodině udeřili potřetí. MARTIN FRÝDEK si míč na pětadvaceti metrech skvěle zasekávačkou přehodil na na pravou nohu, kterou vykouzlil nádhernou ránu. Ta se za pomocí břevna odrazila za brankovou čáru a Sparťané tak mohou slavit třetí výstavní gól.

31.

Tettehova snaha skončila na Královi, který míč srazil na rohový kop. Proti tomu se však domácí hravě ubránili.

33.

Tetteh chytrou přihrávkou vzduchem chtěl oslovit Plavšiće, avšak ten míč v těžké pozici nezpracoval a balon skončil až u Diviše.

34.

Vondrášek nejprve nasadil jesličky Tettehovi, ale poté ho nekompromisním skluzem zastavil Kanga, který si po právu vysloužil žlutý kartónek.

35.

Rumunská spolupráce nyní Spartě nevyšla. Stanciuova přihrávka na Chipciua byla příliš dlouhá a Diviš si již staví míč k odkopu.

36.

Ještě před rozehrávkou dojde k ošetření Tetteha, který po akci hostů ulehl na trávník. Hostující útočník ovšem za pomoci lékařů opouští trávník, ale vypadá to, že ne na dlouho.

37.

Pomezní sudí nyní odmával Horovi ofsajd, ale opakované záběry ukázaly, že se asistent na pomezí dopustil chyby a hra měla pokračovat.

38.

Karel Hrubeš poté odpískal na dvaceti metrech ruku Alexe Krále a rýsuje se tak další nebezpečí pro teplickou bránu.

39.

Sparta prožívá poločas snů a ještě v průběhu první půle přidává čtvrtou branku. Exekuci přímého kopu si vzal na starost NICOLAE STANCIU, který se trefil parádně pod břevno.

41.

Teplice i přes nepříznivý stav útočí, ale centr z pravé strany nenašel adresáta ve vápně.

42.

Tetteh sice podskočil dlouhý nákop Nity, ale Sparťané se k míči přeci jen dostali a mohou na útočné polovině rozvinout další kombinaci.

43.

Tam ale dlouho nepobyli a Teplice se opět tlačily vpřed. Jejich centr ale s velkým přehledem zahrál hrudníkem k Nitovi Costa.

45.

Stanciu dalším centrem hledal Šurala, kterého ale k míči tentokrát nepustil Vondrášek, jen odehrál míč do zámezí.

45.

Karel Hrubeš nastavuje v první půli dvě minuty.

45+1

Teplická obrana si dnes počíná velmi nedůrazně. Plavšić dalším centrem již našel Šurala, který hlavičkoval opět nikým nehlídaný. Tentokrát však jeho pokus srazili domácí na roh.

45+2

Sparta si ale při rohu počínala nedovoleně a je pískán útočný faul.

45+2

Jan Krob ještě zřejmě za protesty uviděl v závěru půle žlutou kartu.

45+3

Skončil první poločas.

První půle je za námi a pro Teplice to bylo 45 minut z kategorie katastrofálních. Hned ve 2. minutě otevřel skóre Josef Šural, který o patnáct minut později přidal i svůj druhý zásah. S Teplicemi bylo ještě hůře po půlhodině hry. Třetí gól přidal Marin Frýdek a nutno dodat, že se jednalo o branku z kategorie výstavních. Spartě v první půli vyšlo téměř vše na co sáhla, což potvrdil ve 39. minutě Nicolae Stanciu, jenž zvyšoval z přímého kopu již na 4:0. Ve druhé půli by se tak musel stát zázrak, aby Sparta o výhru ještě přišla.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Kangovu dlouhou přihrávku za obranu nezpracoval Josef Šural, kterému míč utekl do zámezí.

47.

Chipciu byl nyní hlavním sudím poslán ze hřiště, kde si musel doupravit povinnou výbavu a po oblepení chráničů černou páskou může pokračovat ve hře.

49.

Teplice se teď hnaly do slibné akce, ale Hyčka nakonec pálil trochu z úhlu a jeho ránu na bližší tyč s přehledem zlikvidoval Nita.

50.

Kučera posléze zahrával přímý volný z levé strany na zadní tyč, kam si nabíhal Vaněček s Králem. Ani jeden se však do zakončení nedostal bude se tak odkopávat od hostující brány.

51.

Frýdek od brankové čáry následně centroval na Tetteha, který ještě míč sklepával pod sebe, avšak jeho myšlenka se neshledala s přesností.

52.

Vaněček byl dobře ustrážen Kayou u postranní lajny, ale Teplice mohou i nadále pokračovat v útoku autovým vhazováním.

54.

Sparta teď nikam nespěchá a raději kontroluje hru kombinací na vlastní polovině, do které se zapojuje i gólman Nita.

55.

Frýdek šikovně pustil u lajny dlouhý nákop na Tetteha, který v souboji s Králem vybojoval alespoň aut pro Spartu.

56.

Teplice se nyní dostaly k centru z pravé strany, ale na zadní tyči dobře zasáhl před Vaněčkem Chipciu.

57.

Domácí nicméně zahrávali rohový kop, po němž se protlačil do zakončení David Vaněček. Teplický útočník ale branku soupeře přehlavičkoval.

58.

Další rumunská spolupráce v podání Stanciua a Chipciua vyústila ve faul Hory na druhého jmenovaného.

59.

Stanciu posléze skvělým centrem našel Kayu mezi malým vápnem a penaltovým puntíkem, ale hostující stoper v dobré pozici bránu minul.

60.

Po nepřesné ráně Stanciua se bude kopat od brány Diviše, který nyní nemusel vůbec zasahovat.

61.

Na trávník se nyní u postranní lajny svalil David Vaněček, kterého Frýdek srazil ramenem. Teplický útočník však náraz z boku vůbec nečekal a o to, byl zásah do hlavy nepříjemnější.

62.

Teplice tak budou pokračovat nějakou dobu v deseti, ale teď situaci na levé straně zvládly a Sparta bude jen vhazovat.

63.

A i nadále zůstanou hosté u míče, který uvedou do hry znovu autovým vhazováním. Mezitím se již Vaněček vrátil zpět do hry.

64.

Costa sice ještě udržel míč ve hře, který skončil u brankáře Diviše. Sám hráč poté doletěl po souboji s Vondráškem až do reklamních panelů za bránou domácích.

65.

Domácí se teď nepřesností v kombinaci sami připravili o míč, z čehož resultuje jen aut v podání hostujícího Costy.

66.

Plavšić se nyní na levé straně poroučel k zemi a nepříjemně dopadl na záda. Poté zůstává ležet na hrací ploše a již se k němu sbíhají lékaři Sparty.

67.

Plavšić se za pomoci realizačního týmu odebral za postranní lajnu a teď je to pro změnu Sparta, která bude hrát chvíli v početní nevýhodě.

68.

Další gólovka pro Spartu. Šural posunul míč k Tettehovi, jenž po souboji se soupeřem uháněl sám na Diviše, který ale skvěle vyběhl a donutil tak sparťanského útočníka zakončit mimo.

69.

Máme zde také první střídání. Srdjan Plavšić přepustil místo Bogdanu Vatajeluovi.

70.

Radaković následně na polovině hřiště fauloval Vaněčka a bude se tak opět kopat proti sparťanské bráně.

71.

Nyní však již byl míč za postranní lajnou, za kterou se ocitl po teplickém zásahu. Aut pro Spartu.

73.

Ve vápně Teplice poté zůstal ležet jeden z domácích, avšak zřejmě se nejednalo o nic vážného. Pokračuje se tak ve nezměněném počtu hráčů.

74.

Chipciu si skvěle zpracoval míč u lajny, ale poté jeho přihrávka neprošla do ohně. Sparta nicméně rozehraje rohový kop.

75.

Pražanům ovšem nepomohly ani dvě nabídky, aby našli někoho v rudém dresu v šestnáctce a možný brejk domácích poté řešil odkopem Kanga.

76.

Admir Ljevaković je možná i z preventivních důvodů stažen ze hry. Na jeho místo přichází Jan Schejbal.

77.

Sparta se málem poté dostala do dalšího zakončení po nepřesvědčivém zákroku Diviše po střele Kangy. Šural se však již k dorážce nepropracoval.

78.

Benjamin Tetteh má pro dnešek odpracováno. Na zbylé minuty se na trávník podívá Michal Sáček.

79.

V Chipciuovi teď vzplály emoce a po jasném faulu a následné potyčce vidí zcela zaslouženě žlutou kartu.

80.

Sáček na malý okamžik ztratil míč u lajny, ale jeho chybu posléze napravil Vatajelu, který balon vybojoval zpět pro rudé barvy.

81.

Kanga se toho nyní očividně nebál a téměř ze 40 metrů vypálil. Jeho střele ale chyběl jak razance, tak i přesnost a Diviš tak bude odkopávat od svého zařízení.

82.

Radaković nyní výborně ustrážil Vaněčka a míč následně směřoval na roh. Tomu ovšem zabránil Nita, který vyběhl daleko z brány a skluzem zahrál alespoň na aut.

83.

Šural opět výborně sklepl míč do běhu, ale tentokrát si dle sudího pomohl rukou a je tak pískáno pro Spartě.

84.

Martin Frýdek je dalším hráčem, který je stažen ze hry. Lukáše Váchu naopak čekají zbylé minuty tohoto duelu.

84.

Střídají také domácí. Daniel Trubač nahrazuje Aloise Hyčku.

86.

Kanga poté táhl další rychlý kontr Sparty, ale nepovedlo se mu propasírovat přihrávku na Šurala. Před ním dopravil míč na aut Alex Král.

87.

Stanciu centroval pro změnu levou nohou, avšak nabídka se mu vůbec nepovedla a míč skončil za teplickou bránou.

88.

A opět byl již míč mimo hrací plochu. Tentokrát ho ve vymezeném prostoru neustrážil střídající Schejbal.

89.

Vzápětí naposledy střídají Teplice. Patrik Žitný přichází na místo Marka Červenky.

90.

Šural ještě se štěstím udržel míč pro své barvy, ale Stanciu jej následnou přihrávkou znovu ztratil. Ne však na dlouho. Teplice ho totiž prakticky ihned odevzdaly opět na kopačky letenských.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+2

Sparta v poslední minutě nastavení kontroluje hru a vypadá to, že utkání dohraje s míčem na kopačkách.

90+3

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Sparta si své vítězství vybojovala výhradně v prvním poločase, ve kterém nasázela všechny čtyři branky. Hned ve 2. minutě otevřel skóre Josef Šural, který náskok Pražanů navýšil druhou trefou o patnáct minut později. Minuta devětadvacátá navíc poté přinesla třetí přesnou trefu, o kterou se výstavní ranou postaral Martin Frýdek. Katastrofální poločas z pohledu Teplic završil brankou z přímého kopu Nicolae Stanciu a o osudu duelu bylo rozhodnuto.

Druhá půle již žádnou branku nepřinesla, ale zajímavé okamžiky rozhodně k vidění byly. Sparťané však další šance neproměnili, kdežto Tepličtí se do nich vůbec nedostali. Hosté tak po zásluze vezou domů tři body za výhru 4:0 a i nadále jsou v lize stoprocentní.