1:0
1:0
Slovácko
32. Tetteh

Dobrý den vítejte u online přenosu utkání třetího kola Fortuna:Ligy mezi Spartou a Slováckem.Zápas na pražské Letné začne v neděli, 18:00.

Sparta dnes bude v pozici favorita, nicméně po čtvrtečním vyřazení z Evropské ligy určitě nebude v ideálním rozpoložení. Pražané sice zvládli dvě úvodní utkání Fortuna ligy, když porazili Opavu (2:0) i Jablonec (2:1), avšak v pohárové Evropě pro tuto sezónu skončili. Po prohře 0:2 a vítězství 2:1 si totiž Sparta neporadila se Spartakem Subotica, čímž zařídila obrovskou blamáž. Ve prospěch Sparty může hrát jen fakt, že teď už se svěřenci Zdeňka Šťastného mohou soustředit jen na domácí ligu a pohár, což je ve srovnání se Slavií či Plzní menší zápasové vytížení.

Slovácko má za sebou velmi špatné výsledky v předsezónní přípravě a zrovna ideální nebyl ani vstup do Fortuna ligy. V prvním kole totiž celek z Uherského Hradiště nestačil na Bohemians 1905, když venku prohrál 2:1. Naopak si ale Slovácko poradilo s Baníkem Ostrava, neboť vítězství dnes hostujícího celku zařídil ve druhé minutě nastavení střídající mladíček Filip Kubala. Do dnešního utkání jde proto moravský tým z desáté pozici.

SESTAVY TÝMŮ

Sparta: Nita - Chipciu, Radaković, Kaya, Costa - Stanciu, Kanga, Frýdek, Plavšić - Šural (C), Tetteh

Náhradníci: Heča - Kulhánek, Sáček, Štětina, Vácha, Vatajelu, Vukadinović

Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk - Navrátil, Havlík, Sadílek, Daníček (C), Petr - Kuchta

Náhradníci: Trmal - Janošek, Kalabiška, Kubala, Machalík, Rezek, Šimko

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Sparta obstarala úvodní výkop zápasu, nicméně po dlouhé vysoké přihrávce o míč přišla. Dvakrát pak musel hrát Nita, avšak ofenzíva Slovácka zatím nedostala příležitost.

2.

Fotbalisté Slovácka aktivně napadají a Kangovi míč nakonec uskočil do zámezí. Snaha hostujícího celku se pro tento okamžik vyplatila.

3.

Defenzíva Sparty je zatím poněkud rozhozená. Jedovatý centr z levé strany totiž letěl do volného prostoru, kde byl osamocený hráč Slovácka. Nita si nakonec poradil.

4.

Tentokrát se k centru do šestnáctky dostali domácí fotbalisté. Míč ale neletěl na hlavu některého ze sparťanských hráčů.

5.

Guélor Kanga se u postranní čáry dostal pod tlak, což vyústilo ve ztrátu míče. Slovácko získává vhazování.

6.

Výborný nákop na útočnou polovinu vyslal Radaković, který hledal Josefa Šurala. Ten si poradil s Krejčím, avšak prvním dotekem míč nedokázal zpracovat.

7.

Odražený míč se dostal k volnému Vlastimilu Daníčkovi, který vyslal dalekonosnou střelu. K ohrožení Nitovy brány ale nedošlo.

8.

Nicolae Stanciu měl před sebou hodně prostoru, ale míč si na střelu chystal příliš dlouho a zakončení bylo okamžitě zablokováno.

10.

Josef Šural pokračoval v akci po dobré práci Costy, který míč o centimetry stihl na hrací ploše. Z velkého úhlu ale nestřílel do prostoru brány.

11.

Jan Juroška se pokusil o podporu útoku Slovácka, avšak přihrávka ze středu hřiště byla příliš dlouhá.

12.

Rychlonohý Srdjan Plavšić dostal prostor na levé straně. Celou akci ale zpomalil a posléze odcentroval jen za brankovou čáru.

13.

Po rychlém zisku míče se do kombinace Sparty opět zapojil Plavšić. Tentokrát volil srbský záložník střelu, ale ta byla sražena.

13.

Radaković trochu přiostřil v souboji s Kuchtou, který poté odkulhal za postranní čáru. S útočníkem Slovácka to navíc nevypadá zrovna dobře.

14.

Stanislav Hofmann si zezadu vysokou nohou vyšlápl na Tetteha, který se poroučel na trávník. Je tady první žlutá karta zápasu.

16.

Zatímco se oba zdravotně indisponovaní hráči vrátili na trávník, Chipciu zkusil přízemní přihrávku z pravé strany. Bohužel pro domácí ale neuspěl.

17.

Jan Kuchta zkusil jeden osobní souboj, ale očividně to nepůjde. Znovu je mladík Slovácka vsedě na trávníku.

18.

Na hřiště vbíhá Filip Kubala, který se stal hrdinou zápasu proti Baníku Ostrava. Nahrazuje zraněného Jana Kuchtu.

19.

Sparťané chvíli kombinovali na pravé straně a nakonec z toho byl centr Stanciua. Bude se kopat roh.

20.

Stanciova přihrávka od rohového praporku letěla na bližší tyč, ale tam mělo Slovácko jasnou převahu.

20.

Výborně zapracoval Kaya, který si počkal na pohyb Navrátila. Následoval rychlý výpad Plavšiće, avšak ten byl zastaven faulem.

21.

První ostrý zákrok má za sebou Daněk. Stanciu dostal místo, načež vyslal tvrdou střelu pravou nohou. Dobře viditelnou ránu ale gólman Slovácka vyrazil na roh.

22.

Přetažený centr Frýdka sice doputoval až ke Costovi, ale jeho hlavička z těžké pozice rozvlnila pouze boční síť.

23.

Hráči absolvují krátkou občerstvovací přestávku. Zanedlouho hru naváže Costa, který bude vhazovat.

24.

Slovácko se v posledních minutách vůbec nedostává do kloudné kombinace na útočné polovině hřiště. Sparta se začíná dostávat do tlaku.

25.

Benjamin Tetteh to prvním kontaktem s míčem udělal parádně, když se okamžitě uvolnil, ale pak odcentroval pouze do zámezí.

26.

Fantastickou přihrávku na Šurala vyslal Srdjan Plavšić, čímž se kapitán Sparty dostal do obrovské šance. Daněk ale bleskově vyběhl a Šurala zblízka vychytal.

28.

Costa nezahrál zrovna dobře. Obrana Sparty tak musela spěchat dozadu, ale kombinaci Sadílka s Navrátilem nakonec za cenu rohového kopu zastavila.

29.

Po rozehrávce nakrátko se míč vrátil k Havlíkovi, který poslal dobrou přihrávku do pokutového území. Proti ohrožení Nity byl dobře postavený Tetteh.

30.

Aktivní Costa se nalevo zapojil do podpory ofenzívy, nicméně Plavšić ho finální přihrávkou zahnal až za brankovou čáru.

31.

Juroška zahrál hodně nepovedenou přihrávku, na což musel reagovat Daněk. Po jeho odkopu získala míč opět Sparta a gólman hostů likvidoval střelu Stancia.

32.

Obrovské chyby v obraně Slovácka jsou potrestány. Sparta se napadáním znovu dostala k míči, Daněk ještě nadvakrát zastavil velkou šanci soupeře, ale pak už to přišlo. Kulatý předmět se dostal k BENJAMINU TETTEHOVI, který jej zblízka usměrnil ke vzdálenější tyči.

33.

Sparta je při chuti. Chipciu nasadil jesle bránícímu hráči, načež si přichystal utaženou střelu k tyči. Bránu ale netrefil.

35.

Brejk sparťanských fotbalistů zakončoval Stanciu. Parádní střela rumunského záložníka mířila pod břevno, ale Daněk míč vytěsnil na břevno!

35.

Domácí ještě zahrávali rohový kop, na který si naskočil Kaya. Slabou hlavičku si gólman Slovácka pohlídal.

36.

Pozor i na druhé straně. Havlík jednoduše obelstil dva hráče a poté vyslal parádní střelu levačkou. Míč prosvištěl jen kousek nad bránou Florina Nity.

37.

Slovácko v defenzívě hoří. Znovu měl tak práci Daněk, který vytěsnil nevýrazné zakončení soupeře a pak musel hrát Navrátil jen do autu.

38.

Zcela fit není Benjamin Tetteh, kterému se podle všeho točí v hlavě. Za doprovodu zdravotníků tak mladý útočník míří za postranní čáru.

39.

Teď už byl Tetteh zpátky na hřišti a využil fatální ztrátu Daníčka. Bleskově tak mladý forvard mířil na brankáře Slovácka, ale v rozhodujícím okamžiku byl odstaven.

41.

Tentokrát už přišel nedovolený zákrok, když byl u poloviny hřiště příliš důrazně atakován Guélor Kanga.

41.

Frýdek teď ztratil míč u poloviny a těžit z toho mohli hosté. Bleskové přečíslení ale špatně vyřešil Daníček, který to vzal na sebe a přestřelil.

43.

Centr od rohového praporku letěl za šestnáctku k noze Jurošky. Sražená střela přinesla jen další standardní situaci, která nebyla nebezpečná.

44.

Rychlou akci na levé straně táhl Plavšić, který si pro kombinaci vybral Kangu. Nebyla to ale ideální volba.

45.

Sparta se znovu rychle dostala do kombinace na útočné polovině. Kanga oslovil Šurala, jenž se protlačil k hlavičce. Daněk byl pozorný.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

45+2.

Dlouhou přihrávku na Tetteha vyslal jeden ze sparťanských záložníků. O něco blíže k míči měl ale Daněk.

45+3.

Po důležitém obranném zákroku Costy podnikla Sparta bleskovou akci. Šural oslovil Tetteha, nicméně ten měl příliš daleko k míči a nakonec fauloval Jurošku.

45+3.

Benjamin Tetteh navíc dostává žlutou kartu.

45+3.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodní poločas zápasu je u konce a do kabin jde spokojenější Sparta. Ta sice neměla ideální vstup do utkání, avšak po mírných rozpacích se přeci jenom dostala do tlaku. Navíc se ve 32. minutě zmatků v obraně dopustilo Slovácko a Benjamin Tetteh toho využil k úvodní brance zápasu. Poté měli domácí ještě několik možností, ale přes výborně chytajícího Daňka neprotlačili další branku.

46.

Slovácko jde do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě. Jan Navrátil má pro dnešek odpracováno, do zápasu se zapojila nová posila hostů Jan Kalabiška.

46.

Šural byl u postranní čáry podťat jedním z hostujících fotbalistů a Sparta tak může rozvíjet své ofenzivní choutky.

47.

Tentokrát se pískalo proti Spartě. Benjamin Tetteh dohrál odkopávajícího Petra.

47.

Slovácko chvíli kombinovalo na útočné polovině, ale teď už muselo zařadit zpátečku. Odkop si chystá Daněk.

48.

Hofmann zpackal rozehrávku a šanci tak dostal Stanciu. Rumunský hráč obdržel přihrávku do šestnáctky, ale vytěžil pouze roh.

49.

Rohový kop nepřinesl přímé ohrožení Václava Daňka. Ten sice měl menší problémy s odvrácením rohu, ale nakonec mu pomohl faulující Costa.

49.

Slovácko znovu bleskově ztratilo míč a následoval Tettehova akce. Mladý útočník oslovil Stancia, avšak ten dostal přihrávku na paty.

50.

Chipciu se dostal pod tlak dvou hráčů. Jenže vinou Plavšićova bleskového návratu Slovácko z brejku nic nevytěžilo.

51.

Hosté teď poněkud přitlačili. Bohužel pro fanoušky z Uherského Hradiště však ani jednou nezakončili do prostoru brány.

52.

Kalabiška dobře zapracoval na pravé straně, čímž pro svůj celek vybojoval rohový kop. Zakončení poté nepřišlo.

53.

Stanciu vyslal fantastickou přihrávku na útočnou polovinu. Pokračující akce vyústila v další přízemní centr a Šuralovi k míči před Daňkem chyběly jen centimetry.

55.

Jakub Petr byl nedovoleně zastaven Urošem Radakovićem, který je odměněn žlutou kartou. Volný kop ve prospěch Slovácka.

56.

Jedovatý centr z místa předchozího přestupku vyslal Havlík. Menší zmatky v obraně Sparty nepřinesl ohrožení Florina Nity.

57.

Reinberk míč navedl více na střed hřiště a posléze našel Marka Havlíka. Jeho střela z prvního doteku nevypadala špatně, ale letěla přesně k Nitovi.

59.

Sadílek si sice poradil s Frýdkem a pokračoval v akci, ale poté zastavil a právě sparťanský záložník mu vše vrátil i s úroky.

60.

Nicolae Stanciu se tlačil do pokutového území a po vběhnutí mezi dva hráče se poroučel na trávník. Pokutový kop se pískat nebude.

61.

Slovácko je v druhém poločase zatím poněkud aktivnější, ale samo se sráží zbytečnými ztrátami.

61.

Srdjan Plavšić využil ponechanou výhodu a zleva chystal zpětnou přihrávku na Kangu. Tomu šel míč na paty.

63.

Na obou stranách se v posledních minutách nedá hovořit o zrovna ideálních kombinacích. O ohrožení jednoho z gólmanů ani nemůže být řeč.

65.

Teď to ale výborně udělal Šural, který si obhodil obránce a byl tak tváří v tvář proti Daňkovi. Ten mu zmenšil úhel, načež Šural střílel mimo.

66.

Po vhazování Chipcia se míč zjevil na noze Šurala. Český reprezentant vytěžil rohový kop.

66.

Po odvráceném rohu přišel bleskový výpad Slovácka. Míč letěl zleva až ke Kubalovi, který ale nepočítal s podskočením Kayi a zakončil mimo.

67.

Další nejistá akce Sparty. Tentokrát se k zakončení odhodlal Reinberk, ale jeho skákavá střela šla mimo.

69.

Opět je tady přestávka na pití. Nějakých 25 minut před koncem utkání mají hráči poslední šanci na výraznější občerstvení.

70.

Velmi rychle se Sparťané znovu dostali k míči a získali vhazování z hloubi útočné poloviny.

71.

K centru z pravé strany šestnáctky se odhodlal Tetteh, nicméně míč letěl přesně do rukavic pozorného Daňka.

72.

Jakub Rezek jde na trávník a Slovácko tak má dostřídáno. Ze hřiště šel Jakub Petr.

73.

Tak pozor. Střílenou přihrávku z levé strany šestnáctky zastavil Radaković, ale učinil tak rukou a sudí Proske situaci kontroluje u videa.

74.

Zbyněk Proske vše posoudil a rozhodl, že penalta se kopat nebude. Nutno říci, že se jednalo o těžkou situaci, neboť Radaković rukou neudělal pohyb proti míči.

75.

Dalším střídaným hráčem zápasu je Josef Šural, který své místo přepustil Vukadinu Vukadinovićovi.

77.

Dlouhý nákop na útočnou polovinu Sparty si pohlídal Michal Daněk, který míč okamžitě vrátil za půlící čáru.

78.

Sparta se v posledních minutách vůbec nedostává do potřebného tlaku. Slovácko má v druhém poločase více snahy o skórování.

79.

Dnešní utkání sleduje 9 034 diváků.

80.

Kanga vyslal šikovnou přihrávku za obranu Slovácka, ale Vukadinović si nedokázal pohlídat ofsajdové postavení.

80.

Na druhou stranu zamířili fotbalisté Slovácka, nicméně podskočení Chipcia nikdo nevyužil. Následuje jen odkop od brány.

82.

Příliš si rukama pomáhal Srdjan Plavčić, který zdatně bojoval o míč u postranní čáry. Hrát bude Slovácko.

83.

Hosté sice vybojovali volný kop, avšak Havlíků centr našel jen hlavu Jurošky a ten zakončoval mimo.

84.

Florin Nita obdržel žlutou kartu, neboť mu příliš dlouho trvala rozehrávka.

85.

Daníček ztratil míč na čtyřiceti metrech od své brány. Jenže Sparta situaci dvakrát nevyřešila dobře.

86.

Posledním střídaným hráčem zápasu je Guélor Kanga, který si vyslechl i trochu bučení. Místo něj je na trávníku Michal Sáček.

88.

Benjamin Tetteh výborně prodloužil odkop Nity a poté byl nedovoleným způsobem zastaven Michal Sáček. Žlutou kartu si připíše Vlastimil Daníček.

89.

S blížícím se koncem zápasu ztratily výpady Slovácka na intenzitě. Sparta hraje ve středu hřiště.

90.

Nastavují se čtyři minuty. Slovácko je zahájí rohovým kopem.

90+1.

V pohodě si pro centrovaný míč od rohového praporku došel Florin Nita. Rychlá akce Sparty skončila kousek za polovinou hřiště.

90+2.

Vukadinović se zprava tlačil k míči, ale ten mu byl odebrán vracejícím se hráčem. Rozehrávat může Daněk.

90+3.

Benjamin Tetteh byl nachytán v těsném ofsajdu, čímž si znemožnil oslavu následného gólu.

90+4.

Ještě jedna žlutá karta. Potrestán je Srdjan Plavšić.

90+4.

Závěrečné střídání Sparty. Nicolae Stanciu končí, poslední standardku bude bránit Jiří Kulhánek.

90+4.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní utkání je tedy minulostí a Sparta se může radovat ze třetí ligové výhry v řadě. O jedinou branku se postaral Benjamin Tetteh, který skóroval ve 32. minutě zápasu, kdy těžil z největšího tlaku domácích v utkání. Druhý poločas byl totiž minimálně vyrovnaný a Slovácko hrozilo rychlými brejky. Sparťané ale nakonec odolali, díky čemuž se posunou k Plzni na druhou příčku.