38. Kanga (pen)
69. Chipciu
6. Slepička
86. Antwi

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání pátého kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Spartou a Příbramí. Zápas začne v neděli, 18:00. Televizní přenos vysílá kanál O2 Sport.

Fanoušci Sparty se sice stále nemohou úplně vzpamatovat z dalšího nechvalného konce v evropských pohárech, v ligové soutěži však jejich oblíbenci prozatím válí. Po čtyřech odehraných kolech mají Letenští plný počet dvanácti bodů a lichotivé skóre 9:1. Na domácí půdě dokázali porazit 2:0 Opavu a 1:0 Slávácko. Tyto výsledky jsou z kategorie povinných, víc ale ční dvě důležité venkovní výhry.

Uspět dokázala Sparta na hřišti Jablonce, tedy nejlepšího týmu jarní části minulého ročníku nejvyšší soutěže. A to navíc po nepříjemné porážce na hřišti srbské Suboticy. V minulém ligovém kole si svěřenci Zdeňka Ščasného s chutí zastříleli. V Teplicích hlavně díky famóznímu nástupu do utkání zvítězili 4:0. O dvě branky se postaral kapitán Josef Šural, po jedné přidali Frýdek a Stanciu. Rekordní posila Sparty navíc přidala i dvě asistence a byla hlavní hvězdou zápasu. Podle Josefa Šurala za výkonem Sparty stálo ustálení sestavy.

Soupeřem pražské Sparty bude nováček z Příbramy. A ten na rozdíl od Opavy, která společně s Příbramí postoupila do nejvyšší soutěže, zažívá povedený start do nové sezony. Ve čtyřech zápasech svěřenci kouče Csaplára posbírali už sedm bodů. Bodově neuspěli jen v Ostravě, kde s Baníkem prohráli 0:3. Třikrát ale dokázali doma bodovat, jednou remizovali s Teplicemi a dvakrát si s chutí zastříleli. Nejprve ve druhém kole nadělili čtyři kousky Bohemians a posledně také pražské Dukle. Víc branek než Příbram nastřílela jen Slavia a Mladá Boleslav.

Hlavním tahounem ofenzívy Středočechů je záložník Jan Matoušek. Ten v květnu oslavil teprve své dvacáté narozeniny, přesto udivuje svými výkony všechny fotbalové fanoušky. V minulé sezoně se jedenácti brankami podílel na postupu do nejvyšší soutěže, navíc obdržel cenu za nejlepšího hráče ročníku. Nyní ve čtyřech kolech už třikrát skóroval a dvakrát asistoval. Jeho talent neunikl předním českým klubům. Boj o jeho služby nakonec vyhrála Slavia, která jej nechala na Litavce na hostování.

Sestava Příbrami

Švenger - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) - Květ, Kilián - Fantiš, Matoušek, Jan Rezek - Slepička.

Náhradníci: Kočí - Antwi, Katidis, Průcha, Hlúpik, Keita, Soldát.

Sestava Sparty

Nita - Chipciu, Kaya, Radaković, Costa - Stanciu, M. Frýdek, Kanga, Plavšić - Josef Šural (C), Tetteh.

Náhradníci: Heča - Štetina, V. Vukadinović, Kulhánek, Vatajelu, Vácha, Sáček.

V sestavách obou týmů nejsou žádná větší překvapení, Sparta sází na osvědčenou sestavu, která se předvedla ve výborném světle v Teplicích.

Oba celky jsou na hrací ploše, za pár vteřin utkání na Letné začne.

Zápas právě začal.

2

Chipciu pálil z dálky, ale Švenger si na míč počkal a v pohodě jej pokryl.

3

Frýdek zůstal na hranicí vápna volný a pálil placírkou, v cestě však stál Nitrianský. Následná rána Kangy zamířila mimo.

6

Příbram předvedla blesková protiútok a ujímá se po něm vedení. Nejprve ale spadl ve vápně hostí Šural a chtěl penaltu. Jenže sudí Fráněk nepískal a rychlý brejk dovedla dvojice Matoušek - Slepička k dokonalosti. Talentovaný Matoušek našel ve vápně zkušeného útočníka Slepičku a ten překonal Nitu.

10

Kangova rána z asi 22 metrů byla sice lehce tečována, přesto Švenger neměl problém ji pokrýt.

14

Costa zůstal po rohu na zadní tyči osamocen, ale jeho pokus byl zablokován na další rohový kop.

15

Sparťané pálí o sto šest, Stanciova rána zamířila mimo bránu.

18

Šural se dostal k centru Frýdka, ale hlavou našel jen rukavice Švengera.

23

V ofenzívě se připomíná také Příbram a její akce nejsou vůbec marné, obránci Sparty jen odkopávají míče do zázemí.

24

Tregler na poslední chvíli odkopl míč před Šuralem, kterému adresoval míč do vápna Plavšič.

24

Zajímavá standardní situace pro Spartu. Míč asi 4 metry za vápnem. U míče je Stanciu.

25

Byl to opravdu Stanciu, který vypálil z přímého kopu, bránu Příbrami ale přestřelil.

27

Nitrianský odvracel na poslední chvíli míč u tyče před dobíhajícím Tettehem.

30

Prvním potrestaným hráčem zápasu je Roman Květ, který poslal k zemi otloukánka Kangu, který byl faulován už pošesté.

36

Dvě veledůležité akce viděli diváci v 36. minutě. Plavšičova rána nejprve skončila na tyči. Míč se odrazil ke Stanciuovi, kterého poslal k zemi Fantiš. Sudí Franěk nejprve posoudil faul jako nedovolený. Po prozkoumání videa penaltu potvrdil.

38

Kanga penaltu proměňuje i s tečí brankáře Švengera. Sparta tak srovnává na 1:1.

41

Stanciův střílený centr Tetteh ve vápně nedokázal patičkou proměnit. Následně byl útočník Sparty přichycen v ofsajdové pasti.

42

Příbram v dalších problémech. Tetteh unikl Treglerovi, běžel sám na bránu, ale příbramský obránce jej těsně před vápnem poslal k zemi. Od sudího Fraňka uviděl červenou kartu. Pro Spartu zajímavá možnost zahrávat přímý kop.

43

Stanciu tentokrát přímý kop rozehrál lépe, trefil ale jen břevno.

44

Karel Soldát vystřídal Jana Rezka, který se stal obětí vyloučení svého spoluhráče Treglera.

45

Nastavovat se budou 4 minuty.

48

Krásná akce Sparty, na jejímž konci byl Plavšič, jeho střelu ale fantasticky vytáhl mimo prostor třech tyčí Švenger.

První půle končí a stav je po ní nerozhodný 1:1.

Na Letné viděli fanoušci kvalitní první poločas plný zajímavých momentů. Sparta hraje opět velmi dobrý fotbal a vypracovala si několik slibných možností už v úvodu. Jenže jako první se v šesté minutě prosadila Příbram, když Matouek se Slepičkou vyšperkovali rychlý brejk k dokonalosti. Od té chvíle ale dominuje rudý tým. Na odměnu si musel počkat až do 38. minuty, kdy se z penalty prosadil Kanga. Příbram to bude mít v druhé půli hodně těžké, protože těsně před půlí se nechal vyloučit obránce Tregler. Sparta tak bude celou druhou půli hrát v přesilovce.

Josef Csaplár střídá do druhé půle. Miroslav Slepička přenechal místo Hlúpikovi, který by měl vyztužit střed pole.

Druhá půle začala.

48

Stanciu se dostal k pokusu z úhle, ale nedokázal mu dát dostatek razance.

49

Tetteh nádherně patičkou poslal míč do druhé vlny Chipciuovi, Švenger ale skvěle zasáhl a poradil si i s následným zblokovaným centrem. Brankář Příbrami dnes září.

53

David Kilián vypálil z dálky, Nitu ale pokryl míč.

54

Švenger opět v akci, když musel zasahovat proti střele Šurala.

57

Třetí střídání Příbrami už v 57. minutě. Fantiše nahradil Antwi.

62

Tetteh se dostal k hlavičce, ale bránu Švengera neohrozil.

66

Poprvé střídá i Sparta. Bogdan Vatajelu střídá Semiha Kayu. Costa se tak nejspíš zasune do středu obrany a nový muž bude hrát levého obránce.

68

Šural v další možnosti, když mu hezky pod sebe dal míč Frýdek. Kapitán Sparty míč ale netrefil čistě.

69

Sparta se přeci jen dočkala druhé branky. Chipciu si vyměnil míč se Stanciem, naběhl do vápna a v pádu slabší levou nohou poslal míč k pravé tyči Švengerovy brány.

75

Tlak Sparty neustále pokračuje, rudí by rádi přidali třetí branku.

78

Kangova technická rána z dálky skončila těsně nad břevnem.

82

Costa s mírným zraněním raději střídá, nahrazuje jej Lukáš Štětina.

84

Stanciu vyzkoušel pozornost Švengera, ten ale míč v pohodě chytil.

85

Milan Švenger je i přes stav utkání hlavním hrdinou zápasu, tentokrát zlikvidoval velkou šanci Šurala z bezprostřední blízkosti.

85

A Švenger opět v akci, tentokrát vychytal Radakoviče.

86

Šok v Generali Areně. Když už to vypadalo, že si Sparta dojde v pohodě pro tři body, přišel rychlý brejk, propadnutí Frýdka a branka rychlíka Antwiho po samostatném úniku.

89

Žlutou kartu za zdržování obdržel nejzkušenější muž na trávníku Rudolf Skácel.

90

Stanciu vypálil z dálky, ale bránu Švengera minul.

90

Nastavují se 4 minuty.

90+4

Také Milan Švenger uviděl za zdržování žlutou kartu.

Je konec, Příbram dokázala uhrát senzační bod, na Spartě remizuje 2:2.

Neskutečný závěr utkání viděli diváci v Generali Areně. Sparta hrála celý druhý poločas proti oslabenému soupeři, svou výhodu jednoho muže dokázala využít v 69. minutě. Logicky se však nespokojila s jednobrankovým vítězstvím a dále se hnala za dalšími brankami. Příbram působila odevzdaně a neškodně. Jenže v bráně outsidera čaroval Milan Švenger, který chytal téměř vše, co na něj letělo. V 85. se zaskvěl dvěma famózními zákroky. Z následného odkopu se vyklubala gólová šance pro Antwiho, který zmrazil úsměvy všech sparťanských fanoušků. Z ničeho nic tak hosté udeřili a domácí se z velkého šoku nedokázali vzpamatovat. Příbram tak bere bod, se kterým už asi ani sama nepočítala. Sparta mohla jít v případě výhry do čela tabulky, takto zůstává jediným stoprocentním týmem Plzeň.

Ode mě je to pro dnes vše. Děkuji vám pozornost a přeji hezký zbytek večera.