reklama
 
 
17:00 • Fortuna:liga • 18. kolo
0:1
0:0
Synot liga - AC Sparta Praha - logo
AC Sparta Praha
Synot liga - FK Teplice Logo
FK Teplice
 • 83. Moulis

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 18. kola Fortuna:ligy mezi Spartou Praha a Teplicemi. Zápas začíná v 17:00.

Fortuna:liga se letos díky nadstavbové části hraje na podzim trochu déle. Proto máme možnost tento víkend vidět už 18. kolo a ještě jedno nás čeká příští týden. Zítra uzavřou předposlední podzimní kolo Liberec s Opavou, dnes nás čeká jen jediný duel. A tomu se budeme věnovat. V Generali Areně se totiž proti domácí Spartě představí Teplice. Letenští po včerejší výhře Baníku padli na páté místo, v případě výhry ale budou třetí o bod právě před Ostravou a Jabloncem, který nebodoval v Karviné. Teplice jsou deváté, ale na poslední Duklu mají náskok jen čtyř bodů.

Sparťané se nachází v nelehké pozici. Z posledních pěti ligových zápasů totiž vyhráli jen jedinkrát. V Karviné uspěli 3:1, jenže mezitím přišly domácí remízy se Slavií a Jabloncem a venkovní kolapsy se Zlínem a především Slováckem. Minulý týden na Slovácku rudí vedli v závěru ještě 1:0, jenže poté přišel obrat moravského celku okořeněný dvěma červenými kartami pro hráče Sparty a v závěru ještě neproměněnou penaltou Rističe. Za své přestupky navíc budou Kanga s Čivićem pykat. Gabonský záložník si nezahraje dvakrát, bosenský obránce jednou. Kromě nich bude pro žluté karty scházet i Frýdek a kvůli zranění Kadlec, Ben Chaim či Kaya.

Jak již bylo zmíněno, tepličtí fotbalisté jsou sice devátí, ale mají náskok jen čtyř bodů na poslední dvojici tabulky, tedy Karvinou a Duklu Praha. A to ještě v posledním kole dokázali Severočeši porazit Liberec 1:0. Předtím přišla porážka právě od Dukly a remíza s Olomoucí. Proti Spartě se tepličtí už jednou letos představili. Doma na Stínadlech si ale 12. srpna moc dobře nevedli, Spartě tehdy podlehli vysokým poměrem 0:4. Dnes to tak budou chtít napravit.

Zápas bude mít pikantní náboj i z jiného důvodu. Je to necelý měsíc, co českým fotbalovým éterem prolétl hudební videoklip, ve kterém rapuje také teplický záložník Tomáš Kučera. Ten se v hip-hopové skladbě nelibě vyjadřuje o předních představitelích českého fotbalu Peltovi s Berbrem, ale hlavně také o pražské Spartě. Jeho případ dokonce má řešit i etická komise. Bude tedy zajímavé sledovat, jakého přivítání se mu v Generali Areně dostane.

Sestava Teplic

 

Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevaković (C), Kučera - Hora, Trubač, Hyčka - Jindráček.

Náhradníci: Jakub Diviš - Soungole, Červenka, Žitný, Hošek, Luts, Moulis.

Sestava Sparty

 

Heča - Wiesner, Radaković, Štetina, Costa - Chipciu, Sáček, Stanciu (C), Plavšić - Pulkrab, Tetteh.

Náhradníci: Bičík - Josef Šural, V. Vukadinović, Vácha, Hložek, Zahustel, Ristić.

Zdeněk Ščasný vyřešil absence klíčových hráčů následovně. Frýdka nahradil Sáček, Kangu zase Weisner. Ten se postaví na pravý kraj obrany, Chipciu na pravý okraj zálohy a Stanciu se stáhne do středu na pozici Kangy. Místo Civiće na levém kraji obrany hraje stoper Costa, ve středu obrany se vedle Radakoviče představí Štětina. 

Oba týmy už nastoupily na hrací plochu ve svých klasických dresech. Letenští v rudých, Teplice ve žlutomodré kombinaci dresů. 

Oba týmy už nastoupily na hrací plochu ve svých klasických dresech. Letenští v rudých, Teplice ve žlutomodré kombinaci dresů. 

Sudí Mareš zapískal, což znamená, že duel na Letné začal. 

1

Teplice začali aktivně, ale Trubač ani Krob nedostali míč svými centry do vápna. 

2

Chipciu poslal Pulkrabovi míč doslova na paty, od níž se odrazil do zámezí. 

3

Stanciu hledal ve vápně Pulkraba, ten se sice dostal před Alexe Krále, ale zakončit ze složité pozice nedokázal. 

3

Sparťané až překvapivě často ztrácí míče v úvodu utkání. 

4

Nádherná akce Sparty, Stanciu se vrhl směr vápno Teplice a našel v něm Tetteha, který mi nezištně patičkou narazil míč zpátky do luxusní pozice. Jenže rumunský fotbalista ve 100% šanci bránu bývalého Sparťana Grigara přestřelil. 

6

Tomáš Kučera hledal za obranou nabíhajícího Jakuba Horu. Ten jednak na míč nedosáhl, navíc však byl máván ofsdaj. 

6

Tepličtí dobře napadají rozehrávku letenských, Heča, který v bráně zaskakuje za nemocného Nitu, musel odvracet jen do autu. 

7

Alois Hyčka zůstal na zadní tyči úplně osamocený, jenže potvrdil, že na svou výšku opravdu není dobrým hlavičkářem. Jeho pokus skončil nad bránou. 

8

Plavšić pálil z dálky levou nohou, ale pouze nedůrazně do náruče Grigara. 

autor: Tomáš Chudý | 9. 12. 2018 16:20

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama