Fortuna:Liga • Nadstavba - 2. kolo • 20:00

26. Hložek
33. Kozák
8. Potočný
63. Kuzmanovič (pen.)

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání druhého kola nadstavbové části o titul ve fotbalové Fortuna:Lize mezi Spartou Praha a Baníkem Ostrava. Zápas začne na Letné v úterý 23. června ve 20 hodin.

Úterním utkáním Sparty proti Baníku se rozběhne druhé kolo nadstavbové části fotbalové Fortuna:Ligy mezi šesti nejlepšími týmy. O titul se dávno perou pouze Slavia s Plzní a ostatním mužstvům jde o možnost kvalifikace do Evropské ligy. Aktuálně třetí sparťané mají náskok čtyř bodů na čtvrtý Jablonec, šesti bodů na pátý Liberec a osmi bodů právě na šestý Baník. To vše čtyři kola před koncem soutěže.

Tradičně vyhrocené utkání může o mnohém rozhodnout. Spartu posunout blíže k třetímu místu a jistotě předkola Evropské ligy, nebo ještě vrátit do hry Baník, který je na šestém místě v tuto chvíli mimo pohárové příčky. Pražané budou mít navíc další šanci na postup do Evropy příští středu ve finále MOL Cupu proti Liberci.

Český fotbal má v Evropské lize tři místa, dvě si zajistí týmy z ligy a jedno vítěz MOL Cupu. Pokud ten (Sparta, nebo Liberec), skončí v lize do čtvrtého místa, utká se pak pátý ligový celek s vítězem prostřední části o Evropskou ligu. Pokud vítěz MOL Cupu skončí v lize hůře než čtvrtý, utká se s vítězem prostřední části právě čtvrté mužstvo a ze hry o Evropu zůstane vedle šestého ligového celku i ten pátý.

20. kolo, Baník - Sparta: Milan Baroš v souboji o míč.
20. kolo, Baník - Sparta: Milan Baroš v souboji o míč. | Foto: Dalibor Sosna

Už jsou známy sestavy. Sparta nastoupí na Letné v tomto složení:

A zde zápasová soupiska Baníku. Hrát by měl v tomto rozestavení: Laštůvka - Jánoš, Stronati, Procházka, Svozil, Fleišman - Reiter, Jirásek, Kuzmanovič, Potočný - O. Šašinka.

Než začne zápas, můžete se v infografice podívat na tabulku a program všech nadstavbových částí Fortuna:Ligy.

U konce jsou všechny tři dnešní duely skupiny o záchranu. Karviná s Opavou i Olomouc s Teplicemi hrály bez branek a Zlín porazil Příbram 1:0. Sigma je definitivně zachráněná, velmi blízko k uchování ligové příslušnosti mají také Teplice a Zlín.

Karviná už je na barážové příčce a ztrácí na Zlín tři kola před koncem už šest bodů. Předposlední Opava, taktéž na barážové příčce, zaostává za Karvinou o tři body a má na kontě stejný počet bodů jako poslední Příbram, v tuto chvíli přímo sestupující do druhé ligy.

Sparta nedávno ukončila angažmá Izraelci Talu Ben Chaimovi. Podívejte se, jak dopadly ostatní posily, které přivedl italský kouč Andrea Stramaccioni.

Sparta najela v druhém kole po koronavirové krizi na vítěznou vlnu, na níž surfuje dodnes. Vyhrála 4:1 v Karviné, porazila doma Teplice 3:0, vyhrála 1:0 na hřišti Bohemians, zdolala 2:0 Opavu i venku Slovácko a v sobotu si v prvním nadstavbovém kole ligy poradila s Libercem 4:1. Před šesti dny ještě v semifinále MOL Cupu přehrála Plzeň 2:1, a tak čítá sparťanská série výher už sedm zápasů.

V zápase s Libercem se Pražanům zranil norský záložník Andreas Vindheim, který dnes proti Baníku na soupisce chybí. Místo něj se do základní jedenáctky vrátil Adam Hložek, jenž minule od začátku nehrál. Matěje Hanouska v obraně nahradí od první minuty Martin Frýdek, který v sobotu střídal zraněného Vindheima.

Sparťan Guélor Kanga slaví gól na 2:0 na hřišti Slovácka.
Sparťan Guélor Kanga slaví gól na 2:0 na hřišti Slovácka. | Foto: sparta.cz

Velké množství sebevědomí do sebe napumpovala Sparta před šesti dny v MOL Cupu proti Plzni. Silnému soupeři připravila v semifinále po skvělém výkonu první porážku pod trenérem Adriánem Guľou.

Libor Kozák slaví v semifinále MOL Cupu Sparta - Plzeň.
Libor Kozák slaví v semifinále MOL Cupu Sparta - Plzeň. | Foto: Milan Kammermayer

Baník se stejně jako vloni prokousal do elitní šestky, ale v boji o postup výše to bude velmi těžké. V sedmi ligových zápasech po koronavirové pauze vybojovali svěřenci trenéra Luboše Kozla jediné vítězství, dvakrát prohráli a čtyřikrát remizovali. Doma podlehli Plzni (0:2) a v sobotu také Slavii (1:3). Ostravané porazili zatím pouze Olomouc, z jejího hřiště vyvezli výhru 3:2.

Baník udělal oproti sobotnímu duelu se Slavii v sestavě tři změny. Od začátku nastoupí v Praze Václav Procházka, Rudolf Reiter a Nemanja Kuzmanovič. Jen mezi náhradníky jsou Jakub Pokorný, Milan Lalkovič a Filip Kaloč, kteří hráli minule od první minuty.

Sparta si pojistila služby talentovaného Adama Karabce.

Pohled na výsledky posledních vzájemných zápasů říká, že Baník neporazil Spartu déle než dva roky. Naposled v lize v dubnu 2018 na domácí půdě 3:2. Od té doby má s Pražany v lize bilanci jedné remízy a čtyř porážek. Začátkem letošního března museli Ostravané od Sparty navíc skousnout těžkou porážku 0:5 ve čtvrtfinále MOL Cupu.

Obě mužstva jsou na trávníku, sparťané v rudých dresech a Baník v bílém.

Hlavním rozhodčím zápasu je Tomáš Klíma, jeho asistenty pak Jiří Kříž a Michal Myška. Video má na starosti Ondřej Lerch.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Sparta přišla v první útočné akci o balon, ale rychle zahustila střed hřiště a míč znovu vybojovala. Obrana domácích se s ním teď seznamuje vzadu.

2.

Kozák se popral o míč s Fleišmanem a byl úspěšný. Balon se k němu pak od Dočkala vrátil a urostlý útočník vybojoval pro Spartu rohový kop.

3.

Sparťané rozehráli nakrátko a posléze se dostali do nebezpečného prostoru před brankou. Hanckovu střelu baníkovci zablokovali a Kanga střílel nad bránu.

4.

Kozák se nezorientoval na hranici velkého vápna ideálně, ale Kuzmanovič mu pomohl nejistým odkopem. Druhý roh aktivní Sparty v krátkém sledu.

4.

Krejčí fauloval ve vzduchu brankáře Laštůvku a Baník se může uklidnit.

5.

Fleišman odhlavičkoval míč před Sáčkem do autu a Sparta je stále v útoku. Ostravané začali poněkud pasivně, Procházka ve vápně odstavil Hložka.

6.

Stronati zkřížil cestu Karlssonovi, jenže odvrátil jen do zámezí. Sparta kombinuje na útočné polovině a zkouší se k Laštůvkovi přiblížit po středové ose.

7.

Václav Kotal může být dnes se začátkem zápasu spokojený, pokud se mu start v sobotu proti Liberci úplně nepozdával. Dnes je to zatím jen o jednom týmu.

8.

Kozák tleská Frýdkovi za vzdušný pas, ale nedokázal balon zkrotit.

8.

Tak tohle je obrovská rána pro Spartu, která z první akce Baníku inkasuje! Ostravané poslali dlouhý nákop po levé straně, Štetina zaváhal v souboji se Šašinkou, ve skluzu nedosáhl na balon, a baníkovec přihrál před branku ROMANU POTOČNÉMU. Ten se štěstím prostřelil Heču a Baník vede 0:1!

11.

Sparta prohrává poprvé od zápasu v Karviné, čili po šesti zápasech, v nichž se jí to nestalo. Uvidíme, jak velká psychická rána pro Pražany to bude.

12.

Potočný se chytal předvést zidanovku a Krejčí mu tvrdě zajel pod nohy. Sparťanský mladík potvrdil pověst brouska a tady si hlasitě řekl o žlutou kartu.

13.

Střela Kuzmanoviče se odrazila od sparťanské zdi do autu.

14.

Hložek se marně natahoval po centru a Frýdkovu střelu zablokoval Kuzmanovič. Sparťanský tlak uťal nepřesnou přihrávkou na Karlssona Štetina.

15.

Sparta po čtvrt hodině prohrává a po gólu Baníku její tlak opadl.

16.

Jirásek poslal nadýchaný bochánek do šestnáctky a Kuzmanovič se po střetu s Krejčím poroučel k zemi. Míč pak ztlumil Heča a rozhodčí Klíma ukázal srbskému útočníkovi jasným gestem, ať na penaltu zapomene.

17.

Dnešní utkání si nenechala ujít ani tenistka Kristýna Plíšková, jež přímo z tribuny sleduje počínání svého přítele, Slováka Dávida Hancka v dresu Sparty.

18.

Sparta hledá v posledních minutách marně cestu do hloubi ostravské obrany.

19.

Kanga se Sáčkem výborně zrychlili útočnou souhru Sparty, ale v jejím závěru si se složitou situací neporadil Dočkal. Později zasáhl ve vzduchu jistě Laštůvka.

20.

Procházka přitlačil na Hložka, pomohl mu Reiter a je z toho balon pro Baník. Ostravané s rozehrávkou rozhodně nespěchají.

21.

Po pravé straně se Baník posunul až k vhazování u šestnáctky.

22.

Kuzmanovič našel na levém křídle Fleišmana, a ten příliš dlouho neotálel se střelou ze střední vzdálenosti. Ostravský kapitán zamířil těsně vedle a vystrašil sparťany. Mnoho nechybělo ani k nebezpečné teči Jiráska.

23.

Frýdek si dobře zpracovával Dočkalův pas na zadní tyči, jenže podklouzl a Reiter odkopl balon z pokutového území.

23.

Rudolf Reiter fauloval u postranní čáry Frýdka a s balonem přibral i levou nohu. Sudí Klíma to posoudil jako faul hodný žluté karty.

24.

Sparta z trestného kopu vyrovnává na 1:1! Ostrý Dočkalův centr vyboxoval Laštůvka jen před sebe na hranici penaltového puntíku. Tam Frýdek předskočil Reitera, míč se dostal k ADAMU HLOŽKOVI a mladý sparťan ho napálil pod horní tyč.

26.

To jsou věci, to jsou věci! Sparta během necelých dvou minut otáčí skóre zápasu a znovu je to ADAM HLOŽEK! Naskočil si na centr Karlssona z levé strany, dostal se před Svozila a svou hlavičku otřel nechytatelně o břevno. 2:1 pro Spartu.

26.

Jan Laštůvka ještě po gólu uviděl žlutou kartu za nějaké protesty.

29.

Jak mohla být po nenadálém gólu Potočného otřesená Sparta, teď je po gólech sedmnáctiletého talentu jasně na koni.

29.

Žlutá karta pro Libora Kozáka za zbytečně ostrý zákrok proti Procházkovi.

31.

Sparta rozehrála roh nakrátko, nicméně do šestnáctky se rychle prokombinovala. Nebezpečnou skrumáž ukončil hvizd rozhodčího a ofsajd Karlssona.

32.

Na tribunách panuje výborná nálada a Sparta se znovu dostává do tlaku. Baník se po gólech Hložka skoro nedostal za polovinu hřiště.

33.

Sparťané se bouřlivě radují a Baník je v rozkladu. LIBOR KOZÁK zůstal po centru Karlssona osamocen za obranou Ostravanů a z první sklepl balon za bezmocného Laštůvku. Ofsajdová past zdaleka nesklapla, Reiter se zapomněl a gól platí. 3:1 pro Spartu!

35.

Na rozdíl od tří zápasů o záchranu sledujeme v tomto zápase útočnou podívanou. Ještě před poločasem padly už čtyři branky a Sparta teď třímá otěže pevně v rukách.

36.

Baníkovci už by se zřejmě nejraději viděli v šatně o poločasové přestávce, protože teď běhají hlavně bez míče. Procházka ho ukopl Frýdkovi jen na rohový kop.

37.

Čistá gólová šance pro Spartu! Frýdek stihl balon na hrací ploše a naslepo ho poslal pod sebe. Našel přesně Krejčího, který ranou z druhé vlny doslova trefil Laštůvku na brankové čáře. Brankář Baníku předvedl reflexivní zákrok a Hložek se k dorážce nedostal.

39.

Velmi dobrá příležitost také na straně Baníku. Ke Stronatimu se dostal odražený míč po standardní situaci, ale zakončení mu znepříjemnili sparťané a nakonec je z toho roh pro Ostravu.

40.

Chvilky Baníku před Hečovou brankou končí centrem Kuzmanoviče.

41.

Důrazný Krejčí pořádně brnká na nervy Ostravanům, naposled Šašinkovi. Rozhodčí tento zákrok ještě neodpískal, faul Kozáka na Stronatiho už ano.

43.

Frýdek bez problémů odhlavičkoval krátký centr Baníku.

44.

Baník se před koncem poločasu po třech ranách Sparty přeci jen nadechl a neskládá zbraně. Před druhou půli je pro něj důležité, že alespoň teď dokázal srovnat obraz hry.

44.

Otřesený Frýdek zůstal po jednom ze soubojů na zemi.

45.

Frýdek je zpět ve hře, Krejčí si nekomplikoval život a napálil balon vysoko na tribunu. Procházka si chystá v poslední minutě poločasu dlouhé vhazování.

45.

Sparta se ubránila a přecházela do protiútoku. Adam Jánoš stáhl Kozáka k zemi a je třetím hráčem hostů, který obdržel žlutou kartu.

45+1.

Rozhodčí Klíma nastavil dvě minuty. Baník nahání přízemní sparťanskou rozehrávku, rád by se pokusil ještě o poslední útok prvního dějství.

45+2.

Poločas se dohrává na útočné půlce sparťanů. Kangovu ránu zablokoval Jánoš, a to už měli domácí výhodu. Předtím se totiž Hancko stal obětí faulu.

45+2.

První poločas skončil.

První půle je u konce a Sparta vede nad Baníkem 3:1. Vstoupila do zápasu velmi aktivně, jenže gólovou šanci si nevypracovala a hosté naopak udeřili prakticky ze své první akce. Štetinovo zaváhání potrestali přihrávající Šašinka a zakončující Potočný. Sparta se rychle otřepala a dvěma slepenými góly Hložka otočila skóre.

Sedmnáctiletý sparťan nejdříve dorazil do brány Dočkalův přímý kop a o necelé dvě minuty později zacinkal hlavičkou po Karlssonově centru o břevno. Žízeň Sparty po gólech neutuchala a další skvělý centr Švéda ze strany uklidil do branky Kozák. Na 4:1 mohl zvýšit Krejčí, ale střelou z druhé vlny trefil jen Laštůvku. Na druhé straně se nepovedlo snížit Stronatimu z ojedinělé příležitosti.

Adam Hložek dnes naplno ukazuje svou velikost.

46.

Jediná poločasová změna v sestavách. Na straně Sparty střídá Martina Frýdka jiný krajní obránce Matěj Hanousek. Je to střídání kus za kus, Frýdka možná trápí zranění z konce poločasu.

47.

Stronati fauloval Kozáka a Dočkal rozehrál první přímý kop druhé půle. Kratší centr ale tentokrát bez potíží odhlavičkoval Fleišman.

48.

Hra se odvíjí ve středu hřiště, s balonem hraje převážně Sparta.

50.

Jánoš poslal rukou k zemi Sáčka a žlutou kartu vidí za protesty trenér Baníku Luboš Kozel. Jánoš musí být opatrný, ten už se žlutým upozorněním hraje.

51.

Další žlutá karta pro hosty, a sice pro Nemanju Kuzmanoviče. Ten fauloval Kangu i Karlssona a Sparta bude kopat nebezpečnou standardní situaci.

51.

Štetinu pohlídal Svozil a Hanousek neudržel míč na hřišti. Baník vhazuje a chce se poprvé v druhém poločase přiblížit Hečově brance.

53.

Sáček si u postranní čáry ukopl balon do autu.

54.

Hra se teď velmi kouskuje fauly. Kozák s Hložkem se hodně vztekají, ale s rozhodnutím Klímy nic nezmůžou. Přímý kop pro Baník z pravé strany.

55.

Potočného centr našel ve vápně Stronatiho, který si udělal prostor k hlavičce. Heča neměl příliš práce, měl štěstí, že balon mířil přímo k němu.

56.

Hanouskovi utekl balon do zámezí, k centru se nepropracoval.

57.

Sáček si s přehledem pokryl balon před Kuzmanovičem a odpálil ho daleko po lajně. O něco později zablokoval právě pokus Kuzmanoviče Hancko.

58.

Jánoš prostrkával průnikovou přihrávku na Reitera, ale u balonu byl dříve Hancko, který kombinaci dobře přečetl. Sparta se teď nikam nežene.

59.

Reiter si ve vápně v dobré pozici zpracovával balon a po střetu s Dočkalem upadl. Zůstává doteď ležet, nicméně píšťalka sudího Klímy zůstala němá.

59.

Reiter si pokryl balon a Dočkal do něho zezadu vlétl tělem. Rozhodčí by si zřejmě obhájil penaltu, ale rozhodně si obhájí i neodpískání faulu.

60.

Sudí běží k monitoru, posoudit penaltovou situaci. Mezitím se ještě udál faul ramenem Procházky proti Hanouskovi. Ale bez žluté karty.

61.

Rozhodčí si nechává situaci znovu a znovu přehrát. Je to na hraně.

62.

Faul a penalta pro Baník! Rozhodčí ji nařídil na základě podnětu od videa a vlastního prozkoumání opakovaných záběrů. Bořek Dočkal ještě zpětně dostává žlutou kartu.

63.

Je sníženo! Baník je za zvýšenou aktivitu odměněn gólem, NEMANJA KUZMANOVIČ se z pokutového kopu trefil vzduchem k levé tyči. Heča skákal na správnou stranu, ale neměl nárok. 3:2!

63.

Baník střídá. Milana Jiráska nahrazuje Milan Lalkovič.

64.

Trenér Kotal sáhl rovnou k dvojité výměně. Ze hry stáhl Libora Kozáka a Davida Moberga Karlssona. Novými muži jsou Benjamin Tetteh a Michal Trávník.

66.

Lalkovič uvolnil šikovnou přihrávkou mezi obránci Potočného, který zkusil vypálit svou slabší pravou nohou. Heča neměl se zákrokem žádné starosti.

67.

Hložek byl u míče dříve než Procházka a obránce Baníku fauloval.

69.

Sparťané si mohou užít cennou chvilku oddechu na útočné polovině.

69.

Václav Procházka si o žlutou kartu už nějakou dobu koledoval a teď ji opravdu obdržel. Mimo hru si chtěl odstavit Hložka a zřejmě neúmyslně trefil mladého sparťana loktem do obličeje.

70.

Rozhodčí Klíma se ještě radil s Lerchem u videa, jestli nebyl zákrok Procházky rovnou na červenou kartu. Ale není tomu tak, hra pokračuje.

71.

Procházkův dlouhý balon končí u Heči, Štetina skončil po ataku Potočného na zemi, ale o nic vážného nešlo. Hancko a Trávník kombinují vzadu.

72.

Tetteh vyvíjel na Svozila správný tlak, nebylo to za hranou pravidel a Sparta profituje rohovým kopem. Dočkal si chystá balon na pravačku.

73.

Stronati odhlavičkoval centr dopředu, ale akci Jánoše rychle zabrzdil Kanga. Sparťané se vrací před Laštůvkovu bránu.

73.

Na hřiště přichází fotbalová legenda a nejlepší střelec Eura 2004, Milan Baroš. Kouč Kozel naopak stáhl na střídačku Jiřího Fleišmana. Oba muži si zároveň předali kapitánskou pásku a fanoušci Sparty přivítali Baroše pískotem.

74.

Hancko ubránil Šašinku za cenu autového vhazování pro Baník.

75.

Baroš se neprosadil u rohového praporku v souboji se Štetinou a od branky bude rozehrávat Heča. Domácí příznivci to ocenili hlasitým potleskem.

76.

Štetina překvapil jednoho ze soupeřů na půlícím kruhu troufalou kličkou, ale centre do šestnáctky mu vzápětí nevyšel. Slovenský obránce ho přetáhl.

78.

Stronati rybičkou odvrátil centr Dočkala z levé strany a Krejčí poté uplatnil svou šikovnost v souboji s Barošem. Vykoledoval si faul a získává cenný čas.

78.

Dvě střídání Baníku. Tomáš Smola vystřídal na hrotu Ondřeje Šašinku a na místo Rudolfa Reitera nastoupil David Buchta.

79.

Smola se hned po příchodu na hřiště uvedl faulem na Trávníka.

80.

Po centru zprava vznikla před branku Baníku pořádná trma vrma. Sáčkovi šel balon proti noze, ale míč mu ukradl Tetteh, který si na rozdíl od spoluhráče ještě rovnat. A poté přestřelil, což mu Sáček pochopitelně vyčítá.

81.

Laštůvka v tvrdém souboji se sparťany a je z toho druhý roh domácích v krátkém sledu. Dočkal tentokrát rozehrál pod sebe a Sparta drží balon.

83.

Sparta teď kontroluje hru a drží balon daleko od Heči. Ale Baník má na vyrovnání stále relativně dost času.

83.

Tetteh fauloval Svozila a Baník se rychle přesunul na útočnou polovinu. Smola pokryl míč pro Baroše, jenže pozdější centr Lalkoviče zamířil přímo do Hečových rukavic.

84.

Po Hanckově svíci vybojovali míč na útočné půlce baníkovci.

85.

Sparta ukořistila balon a přešla rychle do brejku. Kanga směřoval přihrávku na Tetteha, jenž ve vápně upadl, ale podle rozhodčího faulován nebyl.

86.

Penalta z toho nebyla, ale akce nakonec skončila jiným faulem Baníku. Pražané šetří čas a Dočkal si staví míč ke standardní situaci.

86.

Krejčí hlavičkoval nad branku a Laštůvka rychle shání míč.

87.

Laštůvka nerozehrál dobře a zakopl míč do autu, čímž Ostravané ztratili další čas. Navíc o něco později vpředu fauloval Potočný, do konce základní hrací doby chybí tři minuty.

88.

Zadumaný Tomáš Rosický v prostorách VIP sledoval Kangovu střelu mimo branku. Baník se pak rychle nasunul k brance Heči.

89.

Kuzmanovič nalevo šikovně vysunul do úniku Buchtu, ale jeho přihrávku sparťané do vápna nepustili. I nadále se hosté nadechují k závěrečnému náporu.

90.

Tetteh pokazil sparťanský brejk nepřesnou přihrávkou a nyní už běží poslední minuta základní hrací doby. Kangovu přihrávku poslal Lalkovič velmi zkušeně hlavou Laštůvkovi.

90.

Potočný se po přihrávce Lalkoviče tlačil do zakončení, ale zastavil ho Krejčí. Heča byl pak u balonu dříve než Baroš, byť schytal nejspíš tvrdou ránu.

90.

Fanoušci děkují za výkon střelci dvou branek Adamu Hložkovi, který v první půli otočil nepříznivé skóre. Na jeho místo nastupuje Adam Karabec.

90+1.

Nad rámec druhého poločasu bude nastaveno šest minut. Milan Baroš dostal žlutou kartu za souboj se Štetinou a strhla se pořádná mela více hráčů.

90+2.

Štetina si situaci s Barošem vyříkával hodně zblízka a pořádně nahlas. Zapojili se i Stronati a Krejčí, tohle teď hraje jednoznačně ve prospěch Sparty.

90+3.

Dvě minuty se teď vůbec nehrálo a žlutou kartu nakonec dostali i Ladislav Krejčí s Patriziem Stronatim. Štetina je mezitím na hřišti ošetřován.

90+4.

Už běží čtvrtá minuta nastavení a Heča se konečně chystá k odkopu.

90+4.

Tetteh si před šestnáctkou trestuhodně nezpracoval Kangovu přihrávku po zemi a Baník spěchá dopředu. Sparta se chystá ještě jednou střídat.

90+5.

Avizované střídání je tady, Sparta má v tomto směru poslední možnost. Bořek Dočkal odevzdává kapitánskou pásku Štetinovi a na hřiště přichází Costa Nhaimonesu.

90+6.

Pobyt Sparty před Laštůvkou měl jen epizodní trvání a teď už se domácí hráči zatahují hluboko dozadu.

90+7.

Tomáš Smola je dalším držitelem žluté karty na straně Baníku, už je to devátý trest na straně hostů včetně jedné karty pro trenéra Kozla.

90+8.

A další nedovolený zákrok robustního útočníka Smoly proti Costovi. Baníkovci se drží za hlavu, v tuto chvíli oprávněně. Na tribunách už se oslavuje, Heča vykopává a hraje se dvě minuty nad rámec nastavení.

90+8.

Utkání skončilo.

Utkání, které končilo a i po závěrečném hvizdu končí ve velkých emocích, dopadlo lépe pro Spartu, jež zaznamenala osmou soutěžní výhru v řadě. V druhé půli inkasovala gól po zásahu videa a faulu ve vápně od Dočkala na Reitera. Penaltu proměnil Kuzmanovič, Baník se za stavu 2:3 ze svého pohledu nadechl, ale k vyrovnání už se nedopracoval. Tetteh zahodil dobrou šanci Sparty zvýšit vedení a závěr byl už hlavně o faulech a horkých hlavách. Sparta si pojistila třetí místo, Baníku se naopak šance na postup do Evropské ligy vzdaluje.

žluté karty: 3 - 8.

Zítra večer můžete na Aktuálně.cz prostřednictvím online přenosu sledovat šlágr mezi Slavií a Plzní, který může v případě výhry slávistů už rozhodnout o titulu. Sparta pak bude hrát v neděli v Plzni a Baník v sobotu v Liberci.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.