26. Škoda
40. Masopust
56. Hušbauer
76. Souček

Hezké pondělní podvečer, vítejte u online přenosu z utkání 22. kola Fortuna:ligy mezi Slavií Praha a Slováckem. Zápas začíná v 18:00.

Slavia

SESTAVA SLAVIE

Kolář - Coufal, Kúdela, Deli, Zelený - Souček, Král - Masopust, Hušbauer (c), Stoch - Škoda

Kovář - Baluta, Frydrych, Ngadeu, Traoré, van Buren, Vlček

Slovácko

SESTAVA SLOVÁCKA

Trmal - Juroška, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Daníček (C) - Diviš, Janošek, Havlík, Navrátil - Zajíc

Daněk - Franić, Hellebrand, Reinberk, Rezek, Sadílek, Šimko

Domácí fotbalisté dnes budou jednoznačně v pozici favorita. V posledním ligovém utkání s Plzní sice Slavia ztratila, když prohrála 0:2, avšak chuť si spravila v Evropské lize. V odvetě totiž v Belgii rozdrtila Genk a po výsledku 4:1 oslavila postup do osmifinále. V tom se utká se Sevillou.

Ve prospěch domácích dnes hovoří bilance zápasů odehraných v Edenu. Na Slavii ti totiž v této sezóně v Praze nepřišel například ani Zenit Petrohrad a poslední prohra přišla v pátém kole od Jablonce. Od tohoto utkání Slavia v Edenu desetkrát vyhrála a jen dvakrát remizovala.

Slovácko je na tom výrazně hůře než jeho dnešní soupeř. Od první Slavie jej v tabulce dělí 25 bodů a tým z Uherského Hradiště se tak drží až na deváté pozici. Přitom od dvanácté Olomouce jej dělí pouhé dva body. Slovácko má sice dobrou aktuální formu, nicméně moc gólů nedává. Na vítězství ve Zlíně a doma s Karvinou mu stačily pouhé tři branky.

Co se týče vzájemných zápasů, Slavia se Slováckem vyhrála šest z posledních sedmi zápasů. Jediné zaváhání přišlo na konci dubna minulého roku, když Pražané doma pouze remizovali. Naposledy se celky potkaly 16. září 2018 a bylo z toho jednoznačné vítězství sešívaných 3:1.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Na konci první minuty přišla úvodní zajímavější akce. Alex Král se prodral až na hranici pokutového území,a však finální pasáž akce se nepovedla.

2.

Skvělý Coufalův centr doputoval přesně na hlavu Milana Škody. Kapitán Slavie si v souboji se soupeřem věděl rady, ale zakončení poslal přesně do rukavic hostujícího gólmana.

3.

Slavia pokračuje v ofenzívě. Masopust se zprava protáhl do pokutového území, kde se ovšem ocitl na trávníku.

4.

Slavia kombinuje na vlastní polovině. Zatím se nekoná další výraznější frontální akce.

5.

Velmi dobrý centr na vzdálenější tyč poslal Miroslav Stoch. Slovenský záložník hledal spoluhráče, ale míč doputoval jen vedle brány.

6.

Znovu se domácí tlačili vpřed. Ani tentokrát se jim akci nepodařilo dotáhnout až k zakončení.

7.

Coufal míč hlavou posunul na střed pokutového území. Masopust se ovšem nacházel v ofsajdu.

8.

Znovu letěla vysoká přihrávka před bránu Trmala. Ani teď nemusel gólman Slovácka zasahovat.

9.

Janošek se jako první z hráčů Slovácka dostal k přihrávce, která mohla vést k ohrožení Koláře. Jenže míč šel daleko za brankovou čáru.

10.

Hosté začínají další akci až od svého gólmana. Cestu přes střed hřiště ale hledá velmi těžce.

11.

Nakonec to hosté zkusili dlouhým nákopem a výsledkem byla ztráta míče. Slavia tak převzala iniciativu a přenesla hru na útočnou polovinu.

11.

Král míč ještě vracel do pokutového území, nicméně Souček už vybíhal z ofsajdové pozice.

12.

Zničehonic přišlo razantní zakončení zpoza pokutového území. Dominik Janošek natáhl k solidnímu pokusu, jenž ovšem letěl nad bránu.

13.

Hned čtyři hráči v bíločerveném se nacházeli v pokutovém území. Coufal poslal do vápna prudký centr, avšak ten byl příliš nízký.

15.

Další z nepříliš povedených akcí Slavie. Tentokrát přišel hodně vysoký centr, na který dosáhl jen pozorný Trmal.

16.

No tak pozor. Aktivní Janošek si našel prostor v pokutovém území a prudkou hlavičkou ohrozil Koláře. Domácí gólman míč vytěsnil na roh.

17.

Marek Havlík byl faulován Škodou, který si ve vzdušném souboji pomohl lokty. Hostující hráč inkasoval zásah do tváře.

18.

A další střelecký pokus Janoška. Mladý záložník opět vypálil zpoza šestnáctky, ale znovu se jednalo o nepřesné zakončení.

20.

Hosté se sice sympaticky drží na útočné polovině, ale zatím to nevede k výraznějšímu tlaku.

21.

Hušbauer napadal Hofmanna a při odkopu hostujícího obránce trefil kolenem. Nezaviněná srážka prošla bez povšimnutí.

22.

Fanoušci Slavie jsou momentálně nespokojení s předvedenou hrou svých oblíbenců. Hraje se především ve středu hřiště.

23.

Rychle hozený aut Kúdely letěl přesně k Vladimíru Coufalovi. Domácí obránce míč nedokázal trefit.

24.

Zelený si dle rozhodčího pomohl nedovoleným způsobem. Slovácko rychle rozehrálo, nicméně kombinaci na krátkou vzdálenost narušil vracející se obránce Slavie.

25.

Ze strany Slavie to nyní vypadalo zajímavě. Zelený vracel centr do pokutového území, avšak defenzíva Slovácka si znovu poradila.

26.

Jenže teď už to obrana Slovácka nezvládla. Masopustova přihrávka sice neprošla k MILANU ŠKODOVI, ale kapitán domácích si našel cestu k míči a okamžitě zakončil. Střela to nebyla ideální, ale díky teči Daníčka šel míč zcela mimo dosah Matouše Trmala.

28.

Hosté kombinují kousek od svého pokutového území. Jedenáctka Slavie je však výborně zformovaná.

29.

Po dvou vhazováních Zeleného se míče ujali fotbalisté Slovácka. Jenže s nízkým centrem do šestnáctky si poradil Ondřej Kúdela.

30.

Ne a ne si Slovácko najít cestu do blízkosti pokutového území. Nicméně Slavie je v posledních desítkách vteřin možná až příliš zatažená.

32.

Až nyní se zase hraje v režii Slavie. Coufal si našel prostor na zadní tyči, ale místo zakončení volil zbytečnou přihrávku.

33.

Dlouhá přihrávka Vladimíra Coufala si nenašla cestu k některému z ofenzivně laděných hráčů sešívaných.

34.

Pro změnu mohou zahrozit hráči Slovácka. Nedovoleným zákrokem se totiž provinil Kúdela a následovat bude volný kop z nějakých třiceti metrů.

35.

Výborný centr do pokutového území našel nohu Daníčka. Hostující kapitán předskočil Součka a Kolář měl plné ruce práce, když míč konečky prstů vytáhl nad.

37.

Nepovedená kombinace hostujících fotbalistů končí jasným ofsajdem. Defenzíva Slavie si protentokrát může oddechnout.

38.

Hra se přesunula na střed hřiště. Souček pak okamžitě vysouval rozběhnutého Masopusta, ale blíže k míči měl Trmal.

39.

Nepřesnost také na druhé straně. Divíšek zahrál pod tlakem pouze ke Kolářovi.

40.

Simon Deli si teď výborně pohlídal napadajícího soka a posunul míč do bezpečí. Hra se po předchozích akcích poněkud uklidnila.

40.

A je to 2:0! Skvěle na straně zapracoval Škoda, který odstavil soupeře a dal tak prostor rychlonohému Stochovi. Slovenský záložník pak skvěle nacentroval na střed šestnáctky, kde byl osamocený LUKÁŠ MASOPUST. Zimní posila pražského celku už neměla problém se skórováním.

42.

Po inkasování druhé branky je Slovácko zaskočené a nedaří se mu přesunout hru na útočnou polovinu.

43.

Pražané v poklidu hrají na útočné polovině. Slovácko je v problémech.

44.

Další dobrá akce Alexe Krále. Bývalý záložník Teplic vybojoval pro domácí rohový kop.

44.

Hodně nejistý byl nyní Trmal, který jen sledoval, jak míč tečuje kštice jednoho z domácích. Kulatý předmět si to namířil mimo tři tyče.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1.

Důrazně napadající Coufal srazil Navrátila a ten se svíjí na trávníku. Zdá se, že v tomto poločase už nic moc neuvidíme.

45+1.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí. Slovácko sice přečkalo úvodní velký tlak domácích, avšak v půli přesto ztrácí dvě branky. Hosté několikrát zaměstnali gólmana Koláře, nicméně první gól si po šťastné teči připsal Milan Škoda, který tak navázal na dvě trefy z Genku. S blížícím se koncem poločasu navíc přišla povedená akce Stocha, který centrem oslovil Lukáše Masopusta a ten si připsal první branku v dresu svého nového zaměstnavatele. Uvidíme, s čím hosté přijdou v druhém poločase, neboť směrem dopředu jsou velmi nebezpeční.

Druhý poločas právě začíná.

46.

Slovácko v poločase hned dvakrát střídá. Dolů jde Havlík, místo něj Hellebrand. Dohrál také Zajíc, kterého nahrazuje Rezek.

47.

Na polovině hřiště se blýskl tvrdým, ale čistým zákrokem Simon Deli. Zelený ale jeho práci devalvoval, když se ukvapil při snaze o kolmou přihrávku.

49.

Hosté dobře přečíslili Slavii na pravé straně hřiště, po přihrávce dostředu pak nebezpečně pálil Janošek, jeho přízemní rána byla tečována na roh.

50.

Ze standardní situace se ale Slovácko neprosadilo. Míč z vápna bez váhání odkopl do bezpečí Stoch.

51.

Slavia šla do zajímavého brejku, Stocha, který už už centroval do vápna ale zastavil praporek rozhodčího. Zajímavé bylo, že slovenské hvězdě míč přenechal Škoda, který ale paradoxně narozdíl od něj v postavení mimo hru nebyl.

53.

Pěkný fotbalový moment. Alex Král, původním povoláním stoper, rozjásal tribuny krásným uvolněním přes Daníčka. Mladý slávista šel do šestnáctky, jeho zpětnou přihrávku na číhajícího Stocha však hosté zblokovali.

56.

Slovácko je nyní více na míči, do šancí se ale nedostává.

56.

Slavia už vede 3:0! Rychlý brejk vedl Miroslav Stoch, ze středu hřiště předložil krásnou přihrávku na pravou stranu Josefu HUŠBAUEROVI, který ve vápně zasekl a levačkou vymetl vzdálenější šibenici.

59.

Na pravé straně krásně zakombinovali Coufal s Masopustem. Tihle dva stejně jako při premiéře v Genku potvrzují, že by si mohli skutečně rozumět.

60.

Stoch si ve středu hřiště dělá co chce. Pětadvacet metrů od brány oklamal dva protihráče, jeho pumelici ale hosté dokázali zblokovat.

61.

Navrátil vidí žlutou kartu za faul na Krále ve středu pole.

62.

Kouč Slovácka Martin Svědík míří na tribunu. Jeho protesty po předchozím napomenutí Navrátila byly až příliš divoké.

63.

Král to zase zkoušel pěkným uvolněním do vápna. Jenže vhodný čas na přihrávku prováhal.

V souběžně hraném utkání vede Plzeň na hřišti Opavy 1:0. Branku tam ve 24. minutě vstřelil Hrošovský z penalty. Nyní v Opavě běží 66. minuta.

65.

Po pohledné kombinaci Krále s Coufalem přišel centr druhého jmenovaného. Míč hosté odvrátili jen k Hušbauerovi, jeho pokus o střelu z velké dálky ale v pohodě vyřešil brankář Slovácka.

67.

Škodu, který se snažil přejít jeden na jednoho a jít sám na bránu, pohotově zastavil Hofmann.

68.

Nyní už to ale čisté nebylo. Škodu sestřelil Divíšek a po zásluze vidí žlutou kartu.

69.

Slavia poprvé střídá. Po delší době si zahraje Rumun Alexandru Baluta. Svou práci má dnes za sebou úspěšný střelec Lukáš Masopust.

70.

A Baluta se hned uvedl ve velkém stylu. Krásným pasem vysunul Součka, který dával před branku Škodovi. Hosté na poslední chvíli míč odkopli na roh.

71.

Ve vápně Slovácka se střetli Souček s Rezkem. Oba skončili na zemi. Zatímco slávista si žádal odpískání pokutového kopu, rozhodčí Ardeleanu naopak odpískal faul na druhou stranu.

72.

A bude se zkoumat video. Ardeleanu jde celou situaci překontrolovat.

72.

Bude to skutečně penalta, Souček měl pravdu! Míč si bere Milan Škoda.

74.

Slávistický kanonýr ale selhal a poslal míč vysoko nad branku.

75.

Hned po neproměněné penaltě Jindřich Trpišovský podruhé střídá. Za bouřlivého aplausu tribun odchází Alex Král a místo něj nastupuje Ibrahim Traoré.

75.

Poslední možnost ke střídání využívají hosté. Reinberk nahrazuje Divíška.

76.

Slavia přece jen střílí čtvrtou branku! Nebezpečnou ránu Baluty vyrazil brankář Trmal pouze před sebe, kde byl nejrychleji Tomáš SOUČEK a bez problémů dostal míč do sítě.

78.

Odpočine si Vladimír Coufal. Na pozici pravého obránce ho střídá Michal Frydrych.

79.

Branku vstřelil Traoré, ale až po odpískání. Škoda v souboji fauloval brankáře Trmala, který musí být ošetřován.

Plzeň už v Opavě vede 2:0. V 79. minutě přidal druhou branku útočník Tomáš Chorý.

81.

Slovácko velmi rychle a zdařile kombinovalo před vápnem domácích. Problém byl v tom, že dál se hosté nedostali. Slovácku ve druhém poločase chybí odvaha.

83.

Slavia už se zřejmě nechce hnát příliš dopředu. Sešívaní v poklidu kombinují ve středu pole.

83.

Kůdela vidí žlutou kartu za ostrý zákrok na Janoška. Pro slávistického stopera je to čtvrté napomenutí v sezoně, tudíž bude muset vynechat následující zápas proti Bohemians.

85.

Další žlutou kartu vidí Traoré. Poměrně přísnou, protože Hellebrand se k zemi poroučel po jemném dotyku ruky na zádech. Šlo ovšem o docela nebezpečný brejk.

87.

Slavia předvedla pěknou akci. Po ose Souček - Traoré - Hušbauer. Ránu slávistické desítky ale vyrazil Trmal.

89.

Slovácko by si rádo připsalo alespoň čestný úspěch. Akce hostů ale postrádají jakýkoli moment překvapení.

90.

Nastavovat se budou čtyři minuty.

91.

Navrátil v útočném vápně sestřelil dobře bránícího Traorého.

92.

Traoré předvedl dobrou práci i v opačném pokutovém území. Zradilo ho ale zpracování, pak se provinil útočným faulem.

Zpráva z Opavy. Ve druhé minutě nastavení snížil Jurečka na 1:2 pro Plzeň.

93.

Stochovi nevyšla rána ze střední vzdálenosti. Letěla výrazně nad branku Trmala.

Opava vs. Plzeň 1:2. Konečný výsledek. Slavii tedy zůstane v čele tabulky tříbodový náskok.

Utkání končí. Slavia poráží Slovácko jednoznačně 4:0.

Domácí navázali na výborný výkon z Genku a opět nasázeli čtyři branky. Slovácko bylo nebezpečné v prvním poločase, hosty ale srazil šťastný gól Škody. Pak už sešívaní dominovali.

To je z dnešní online reportáže vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.