63. Souček (pen.)
68. Kodr (vl.)
73. Souček
31. Michal Škoda

Vítejte u online přenosu z utkání 13. kola domácí nejvyšší soutěže mezi Slavií a Příbramí. Zápas začne v 19:00.

Dobrý večer. Další kolo Fortuna ligy je v plném proudu a my se dnes můžeme těšit na souboj mezi Slavií Praha a Příbramí.

Slavia Praha je dnes jednoznačným favoritem utkání. Aktuálně nejlepší celek české ligy má na svém kontě již 32 bodů a famózní skóre 25:2. Také dnes tak bude ve hře další posun neprůstřelnosti domácího brankáře Ondřeje Koláře, který je aktuálně na 758 minutách bez inkasovaného gólu. K rekordu Petra Čecha mu tak chybí už jen 145 minut, tudíž se dnes k této metě může výrazně přiblížit.

Dosud poslední utkání odehrála Slavia Praha na půdě nevyzpytatelného Jablonce a bylo z toho vítězství 2:0. Na vítězství se ovšem Pražané poměrně nadřeli, neboť góly vstřelili až v 70. respektive 73. minutě. Tímto vítězstvím tak dali zapomenout na předchozí prohru v Lize mistrů s Borusií Dortmund, proti které ovšem podali velmi kvalitní výkon.

Příbram je naopak v tabulce nejvyšší české ligy až na 14. místě a skóre je oproti Slavii razantně odlišné. Dosud totiž fotbalisté Příbrami vstřelili jen jedenáct branek a dvaadvacet jich naopak inkasovali. Momentálně je proto celek kouče Nádvorníka pouhé dva body od posledního Zlína.

Velký problém má Příbram především na hřištích soupeřů, neboť právě z venkovních utkání nemá ani jeden bod a skóre 0:15. Navíc ani na domácí půdě to v posledních utkáních nebylo ideální. S Olomoucí sice Příbram uhrála bod za remízu 0:0, ale dva týdny před tímto utkáním prohrála doma s Karvinou 0:2. Celkem tak Příbram na vstřelenou branku čeká čtyři zápasy.

SESTAVA SLAVIE PRAHA

Kolář - Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený - Souček - Masopust, Hušbauer, Ševčík, Provod - Milan Škoda (C)

Kovář - Coufal, Stanciu, Tecl, Van Buren, Takács, Hora

Příbram

SESTAVA PŘÍBRAMI

Kočí - Nový, Kingue, Kodr, Cmiljanovič - Voltr, Kříž, Petrák, Drame, Polidar - Michal Škoda (C)

Boháč - Adetunji, Hájek, Janota, Stuparevič, Šimek, Vilotič

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

První akce domácího mužstva. Lukáš Provod odcentroval z levé strany, nicméně defenzíva Příbrami si věděla rady.

2.

Příbram je od úvodu hodně zatažená. Nejvýše běhá Michal Škoda, ale ani ten se zatím prakticky nedostal od půlící čáry.

3.

Nepovedená vysoká přihrávka Hušbauera. Jenže chvíli nato fauloval dvacetiletý Adam Petrák.

4.

Obrovská šance Milana Škody. Po rychlé souhře s Frydrychem pálil domácí kapitán po zemi, avšak z patnácti metrů těsně minul bránu.

5.

Další akce domácího mužstva nevedla k ohrožení brány Ondřeje Kočího.

6.

Poprvé se do útoku vydala Příbram. Michal Škoda dostal trochu prostoru na levé straně, nicméně výsledkem je jen rohový kop ve prospěch hostujícího mužstva.

7.

Hodně tvrdě šel Kingue do souboje s Kolářem a je mu pískán faul.

7.

Slavia hru rychle přenesla na útočnou polovinu. Hušbauer byl nedovoleně zastaven na čtyřiadvaceti metrech od Kočího brány.

8.

Provod to chtěl nakonec zkusit přímo na bránu Příbrami. Trefil ale pouze zeď.

9.

S jedovatým centrem měl Kočí problémy. Míč postrčil jen kousek za pokutové území, kde se ovšem faulem provinil Jaroslav Zelený.

11.

Nadále se hraje především na útočné polovině Slavie. Hosté se pořád soustředí prakticky jen na defenzívu a nevyvíjí ofenzivní snahu.

12.

Další volný kop na konto Slavie. Nevypadá to ale na možnost přímého ohrožení brány.

13.

Nakonec byl k vidění centr mířící k Milanu Škodovi. Domácí kapitán však míč hlavou nedokázal pořádně trefit.

15.

Aktivita Slavie pochopitelně neustává. Výrazné šance ale momentálně nepřicházejí.

16.

Rohový kop domácího mužstva nepřinesl ohrožení Kočího. Příbram se zatím poměrně bez potíží brání poněkud neurovnaným útokům Slavie.

17.

Podruhé v utkání si to Michal Škoda nalevo namířil až do pokutového území. I v tomto případě získal rohový kop.

18.

Ondřej Kolář si křikl na spoluhráče a docela v klidu vyboxoval centr od rohového praporku.

19.

Frydrych si našel centr z rohu Slavie, avšak hlavičku namířil přesně do rukavic gólmana Kočího. Navíc byl pískán faul jednoho z domácích.

20.

Příliš dlouhá byla přihrávka na Ševčíka. Tomu k míči chybělo pár decimetrů, tudíž zprava nemohl postupovat na bránu.

22.

Aktuálně nesledujeme příliš povedenou pasáž. Utkání se stále odvíjí v jasné režii, kdy Slavia útočí a Příbram pozorně brání akce soupeře.

23.

Michal Škoda dostal trochu prostoru v pokutovém území Slavie, nicméně prudký centr zprava si nedokázal zpracovat.

25.

Holeš byl okamžitě napadán Polidarem. Následné rychlé vhazování však doputovalo k Ševrčíkovi, který získal další roh pro Slavii.

26.

Souček v akrobatické pozici, ale s následným vysokým míčem si obrana Příbrami poradila.

27.

Kúdela si připsal nedovolený zákrok, když šel příliš důrazně do Michala Škody. Defenzíva Příbrami si může na chvíli odpočinout.

28.

Slavia měla ponechanou výhodu, avšak přes hustý blok jedenácti hráčů jen těžko hledá cestu k pokutovému území.

29.

Nepovedená Hušbauerova rána zpoza šestnáctky. Následoval rychlý brejk Michala Škody.

29.

A Michal Škoda byl faulován Ondřejem Kúdelou, což znamenalo žlutou kartu na konto slavistického obránce.

31.

Tak to je obrovský šok! Tvrdou střelu z úctyhodné vzdálenosti vyslal Nový, jehož pokus musel Kolář vyrazit na tyč. Následně se před prázdnou bránou ocitl nikým nebráněný MICHAL ŠKODA, který ukončil neprůstřelnost brankáře Koláře.

33.

Slavia okamžitě přispěchala s ofenzívou. Jenže Kočí si vysoký centr z levé strany bezpečně pohlídal.

34.

Nepovedená souhra v defenzívě Slavie. Holeš musel po zmatcích odehrát jen do autu.

34.

Povedená akce na pravé straně. Míč šel na Holeše do pokutového území, ale ten nezakončoval a další přihrávkou už nenašel spoluhráče.

35.

Na druhé straně je v úvodu 35. minuty odmáván a odpískán ofsajd Michala Škody.

36.

Pěkná souhra po ose Holeš - Souček - Ševčík. Poslední zmíněný nedokázal oslovit Milana Škodu.

37.

Petrák si vyšlápl na Provoda, což znamená zajímavou příležitost. Volný kop ze třiadvaceti metrů ve prospěch Slavie.

38.

Tentokrát se k exekuci volného kopu postavil Hušbauer. Jenže ten vyslal střelu jen do zdi.

39.

Ševčík se sice odpoutal od bránícího Kříže, ale Holeš v tísni hlavičkoval jen ke Kočímu.

41.

Kartónek žluté barvy si teď prohlédl Mihajlo Cmiljanovič, který u postranní čáry zajel do Masopusta.

42.

Hušbauer nacentroval na střed šestnáctky. Ani teď se domácí neprodrali k zakončení.

43.

Další kostrbatá souhra domácích fotbalistů. Polidar se do ní vložil a nakonec si vykoledoval nedovolený zákrok Hušbauera.

43.

Michal Škoda zatím hraje velmi dobře. Nyní si seběhl na obrannou polovinu a po jeslích Frydrychovi byl faulován.

45.

Jedovatý centr z pravé strany nyní putoval k zabíhajícímu si Lukáši Provodovi. Domácí mladík byl ubráněn.

45.

Rohový kop sice nepřinesl zakončení Slavie, ale domácí už zase rozjíždí další akci. Rádi by jistě skórovali ještě do konce prvního poločasu.

45.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a vývoj je zatím hodně překvapivý. Slavia má od začátku utkání více ze hry, nicméně přes pevnou obranu Příbrami se zatím nedostala do vyložené tutovky. Jedinou větší šanci měl v úvodu Milan Škoda, avšak ten v dobré pozici minul. Naopak Příbram zužitkovala skvěle zahraný volný přímý kop Nového a Michal Škoda dorážel do prázdné brány. Tím vsítil první branku Příbrami ve venkovních utkáních a zároveň ukončil neprůstřelnost Ondřeje Koláře. Uvidíme, s čím především Slavia přijde v druhé půli.

46.

Slavia nastoupila do druhého poločasu s důrazným napadáním. Je ale pískán faul na Polidara.

47.

Tomáš Holeš dobře předskočil soupeře a po faulu na svou osobu získal volný kop.

47.

Přihrávka z pravé strany doputovala až na hranici šestnáctky, kde byl Masopust. Jeho těžké zakončení šlo na bránu, ale Kočí byl připraven.

49.

Velká příležitost pro Součka. V úvodu 49. minuty dostal záložník Slavie prostor na středu, ale z osmnácti metrů o kousek netrefil bránu.

50.

Parádní přihrávka Holeše mezi dva hráče. Ševčík dokázal udělat kličku, avšak jeho zakončení z úhlu Kočí dokázal vytěsnit.

51.

Kingue se dostal pod tlak dvou hráčů. Těžko říct, od koho šel míč nakonec za brankovou čáru, ale k nevůli Slávistů je pískán odkop od brány.

53.

Volný kop Příbrami z velké vzdálenosti nevyústil v dobrý centr. Následné nepovedené zakončení Polidara letělo vysoko nad.

54.

Milan Škoda přetažený centr vrátil na střed šestnáctky, kde se po zmatcích Příbram ubránila. Jenže záhy poté bude následovat roh.

54.

První střídání domácích. Nicolae Stanciu má odpracováno, Lukáš Provod míři na lavičku.

55.

Podruhé v krátkém časovém úseku Škoda hlavou vracel míč na své spoluhráče. Tentokrát si poradil Kodr.

56.

Nedovolený zákrok na Masopusta. Slavia tak bude pokračovat v ofenzívě, když se proti pravidlům provinil Adam Petrák.

57.

Stanciu vyslal zajímavý centr na vzdálenější tyč. Škodovi chyběly centimetry, Kodr míč odvrátil na roh.

57.

Odražený míč po centru od praporku se dostal k Holešovi. Obránce domácího mužstva vypálil vysoko nad.

58.

Závěr 58. minuty byl ve znamení Hušbauerovy vysoké přihrávky. Milan Škoda se na míč znovu nedostal.

60.

Stanciu si už už chystal střelu z hranice pokutového území. Kingue mu míč ovšem odkopl do autu.

61.

Milan Škoda má pro dnešek hotovo, opačným směrem putoval Stanislav Tecl.

61.

Tečovaná rána Stancia, který si míč bleskově připravil. Bude z toho roh.

61.

Michal Frydrych si skvěle naskočil, ale jeho hlavičku o zem vytěsnil Kočí.

62.

Hodně nešťastně teď zahrál Cmiljanovič, který šel do skluzu, ale v pokutovém území rukou zastavil přihrávku. PENALTA.

63.

K rozehrání pokutového kopu se podle očekávání postavil TOMÁŠ SOUČEK, který před chvílí převzal kapitánskou pásku. Záložník Slavie si počkal na pohyb Kočího a zamířil na opačnou stranu brány.

64.

Hned je tady další šance. Krásnou přihrávku obdržel Hušbauer, který byl na levé straně šestnáctky, ale křížnou střelou minul.

66.

Slavia navyšuje již tak velký tlak. Masopust získal pro domácí celek další rohový kop, celkově již desátý.

67.

Příbram nyní vůbec nestíhá a je sevřená na vlastní polovině. Domácí budou zahrávat další standardku.

68.

Slavia otáčí vývoj zápasu. Parádní centr Stancia doputoval na hlavu Frydrycha, jenž míč vrátil na malé vápno. Tam se špatně zorientoval MAREK KODR, který si kulatý předmět srazil do vlastní brány.

70.

Krásná akce. Míč se za šestnáctkou zjevil před Josefem Hušbauerem, jenž z prvního doteku natáhl k parádní střele. Podobně dobrý zákrok však vyprodukoval Kočí.

71.

Pavel Hájek se objevuje na hřišti, když nahrazuje Dominika Kříže.

73.

Slavia už není k zastavení! Po kombinaci na levé straně dostal hodně prostoru na centr Stanislav Tecl. V pokutovém území skákal zcela osamocený TOMÁŠ SOUČEK, jenž hlavou v pohodě skóroval.

74.

Také druhý z bratrů Škodových má pro dnešek odpracováno. Michal Škoda své místo přepouští Filipu Stuparevičovi.

75.

A Stuparevič mohl vykřesat naději na bodový zisk pro Příbram. Vystihl totiž chybnou rozehrávku a div, že razantní střelou o kousek netrefil Kolářovu bránu.

76.

Do tutovky mohl jít Masopust. Záložník Slavie dostal přihrávku za obranu, avšak prvním dotekem nezvládl zpracování a připravil se o možnost.

78.

Neurovnaná souhra v pokutovém území od Slavie. Masopustova střela byla sražena a vysoký míč se stal kořistí Kočího.

79.

Posila pro domácí ofenzívu. Mick Van Buren jde na plac místo unaveného Lukáše Masopusta.

80.

Mohlo to být 4:1. Po rychlé akci na křídle přilétl do šestnáctky prudký centr, jež Tecl hlavou usměrnil do břevna.

81.

Nedovoleného zákroku se dopustil Souček, který v souboji kapitánů povalil Radka Voltra. Příbram se ale v následném útoku nedostala téměř nikam.

83.

Vůbec nyní zakončení nesedlo Stanciovi, jenž dostal dobrou přihrávku na pravou nohu. Míč letěl hodně mimo bránu.

84.

Soufiane Dramé si vyšlápl na jednoho z domácích. Odměnou mu byla žlutá karta.

85.

Hušbauerův centr z místa předchozího přestupku byl v pohodě ubráněn, Stanciova střela byla zablokována.

86.

Rychlá akce Stupareviče vyústila v zakončení, které ovšem srazil Kúdela.

86.

Poslední střídání Příbrami. Soufiane Dramé přepustil místo Davidu Šimkovi.

87.

Centr od rohového praporku v podání Nového dolétl na vzdálenější tyč. Voltr v tísni pořádně nezakončil.

88.

Parádně to udělal Van Buren, jenž se napravo uvolnil a lobem oslovil Stanislava Tecla. Jeho hlavičku z brankové čáry vykopl Kočí.

89.

A další zákrok Kočího. Tentokrát se jednalo o poměrně jednoduchou práci při střeleckém pokusu z levé strany.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty. Slavia je začne volným kopem ze zajímavé pozice.

90+1.

Nicolae Stanciu obstaral rozehrávku volného kopu, nicméně příliš nízkou střelou trefil jen zeď.

90+3.

Stanciu se znovu zapojil do ofenzívy domácího mužstva, ale kolmicí nedokázal oslovit Stanislava Tecla.

90+3.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní utkání je minulostí a Příbram nakonec odjíždí bez bodového zisku. Do utkání vstoupila výrazně lépe Slavia, nicméně byl to hostující Michal Škoda, který ve 31. minutě otevřel skóre zápasu. Domácí se hodně dlouho trápili, když se nemohli probít přes pevnou defenzívu hostujícího celku. Vše se zlomilo až mezi 63. a 73. minutou. V tomto rozmezí totiž Tomáš Souček proměnil penaltu, Marek Kodr si vsítil vlastní branku a poté se hlavou prosadil opět Tomáš Souček. Příbram tak inkasovala tři branky za deset minut, což stanovilo finální skóre zápasu. Slavia tedy aspoň do zítra odskakuje druhé Plzni na rozdíl devíti bodů.