Slavia Praha
0:0
0:0
Viktoria Plzeň

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání 28. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi první Slavií Praha a druhou Viktorií Plzeň. Zápas začíná na Sinobo Stadium v neděli v 19 hodin.

Slavia Praha, od prvních kol horký adept na titul, vkročila po pauze do pokračující Fortuna:Ligy skvěle. Po hubeném vítězství 1:0 v Mladé Boleslavi dokázali sešívaní doma deklasovat Jablonec poměrem 5:0 a v posledním utkání si připsali vydřenou výhru 1:0, kdy v Příbrami o třech bodech rozhodli gólem, kterému předcházel sporný moment, až osm minut před koncem. Slavia dnes může mimo jiné těžit z faktu, že na domácím hřišti ztratila v letošní sezóně jediný bod a obdržela pouhé tři branky!

Viktoria Plzeň je na tom, co se týče formy, ještě o malý krůček líp. Slovenský trenér Guľa přinesl do týmu nový impulz a tým z města piva v letošním kalendářním roce ještě včetně zápasů přípravy a poháru neprohrál! Viktorka se po pauze navíc pyšní impozantním skóre 11:2, které výrazně podpořila domácí výhra 7:1 proti Mladé Boleslavi a naposledy velmi přesvědčivý výkon proti Baníku, který zdolala na jeho vlastním hřišti 2:0.

Známy již jsou také zahajovací jedenáctky obou týmů. Do základní sestavy domácích se vrací Petr Ševčík a Tomáš Holeš.

V základní sestavě Plzně dnes nastoupí Jan Kovařík, nechybí v ní ani Jean-David Beauguel, který v zápase s Baníkem odehrál pouhých 16 minut, i během těch byl ale hodně vidět.

Vzájemné zápasy v sezóně 2020/21:

Podzimní zápas rozhodl po boji jediný gól ze závěru prvního poločasu, který dokázal vstřelit slávistický záložník Josef Hušbauer. Plzeň v tomto utkání nebyla horším týmem, za 90 minut hry ale dokázala na brankáře Koláře vystřelit jedinkrát.

14. kolo Fortuna:Ligy

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branky: 45+5. Hušbauer.

O předzápasovou analýzu se postaral Dušan Uhrin mladší, který v nedávné době oba celky trénoval.

Jako hlavní rozhodčí pro tento zajímavý duel dostal důvěru pan Pavel Franěk, jemuž budou na čarách asistovat pánové Matěj Vlček a Milan Flimmel. Na pozici čtvrtého rozhodčího je připraven Pavel Julínek, funkci VAR zastává Emanuel Marek.

Na Sinobo Stadium je vše připraveno k zahájení utkání. To za malý moment začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Výkopu se ujali hosté, kteří ihned nakopávali balón dopředu. Tam jej ale dostali do své moci sešívaní.

1.

Slavia začala útok až od brankáře Koláře, který vyslal perfektní dlouhý pas na volného Coufala.

2.

Masopust si dobře nabíhal za obranu, čehož si okamžitě všiml Stanciu, jenž byl s míčem poněkud nezvykle až mezi stopery. Míč má nakonec ve své moci brankář hostů Hruška.

3.

Limberský dlouho váhal s rozehráním autu. Tuto situaci nakonec nevyřešil nejlépe, nicméně Plzeň bude zahrávat další autové vhazování blíž k brance domácích.

3.

Skvělá kolmice za obranu a Masopustovi scházel krůček k tomu, aby ve skluzu usměrnil míč do branky.

5.

Viktoria bude rozehrávat první rohový kop zápasu.

5.

Bucha svůj centr přetáhl a tato situace nepřinesla žádné ohrožení Kolářovy branky.

6.

Ševčík dobře pronikal středem hřiště a po ataku Beauguela se ozývá hvizd rozhodčího. Slavia bude rozehrávat volný přímý kop.

7.

Centr z nohy Stancia nenašel nikoho z jeho spoluhráčů. Míč byl nakonec tečován a roh budou rozehrávat také sešívaní.

7.

Hruška zůstal bez práce, nicméně Plzeňští si na víc než poněkud ukvapený odkop od branky nevěřili.

8.

Tecl posunul balón doleva na úplně volného Bořila, který to měl přes nohu a halfvolej nezvládl ideálně, nicméně na Sinobo Stadium to teď jenom zahučelo.

9.

Beauguel prodlužoval balón hlavou za obranu, kde však nečíhal nikdo z jeho spoluhráčů.

10.

Kayamba nedovolil Bořilovi proniknout v souboji jeden na jednoho, Slavia však díky autu zůstane u míče.

11.

Brabec měl u rohového praporku mraky času k rozehrávce, nakonec nesmyslnou nahrávkou odevzdal balón prvnímu hráči. U míče opět domácí.

12.

Čermák se snažil rychle přiťuknout míč ze středu na levé křídlo. Jeho pas přesný nebyl, při kontaktu s míčem však byl faulován.

13.

Plzeňští poprvé v zápase jistě kombinovali, jejich snahu však hatí nepřesná nahrávka na Beauguela.

14.

Slávisté se pokusili přenést hru na levou stranu, kde byl volný Bořil. Úmysl domácích však dobře přečetl Kayamba, který před kapitánem domácích stihl odehrát míč do bezpečí.

15.

Kayambovy přešlapovačky na Bořila neplatily, agilní Konžan ale i přes problémy míč neztratil.

17.

Tecl zachytil míč před brankovou čarou a okamžitě jej posunul za sebe na volného Stancia. Jeho střelu z hranice vápna, která mířila mezi tři tyče, tečoval mimo branku Řezník. Slavia bude kopat roh.

18.

Coufal nedostal na malé vápno ideální nahrávku z křídla a míče se zmocňuje Viktoria.

19.

Hosty trápí finální nahrávka, kterou slávisté zatím bez problémů čtou.

20.

Tecl sprintoval mezi plzeňské stopery, avšak míč nedostal přesně na nohu a po krátké době si tak zahraje i brankář hostů Hruška.

21.

Hra se teď na malý moment uklidnila. Slavia bude na půli zahrávat aut.

22.

Slavia se pokoušela o rozjetí akce po levé straně. Stanciu ale vůbec nezvládl lehkou nahrávku a odevzdal míč soupeři.

23.

Na opačné straně se naopak hrozivým centrem prezentoval Kovařík. Hru teď sužují nepřesnosti.

24.

Míč se z vyrovnaného souboje ve vápně odrazil na nohu volného Provoda, jenž nad ničím nepřemýšlel a vyslal z voleje směrem na branku štiplavou ránu. Ta proletěla těsně nad břevnem!

26.

Oba týmy se v poslední minutce střídali v držení míče a hra se odehrávala převážně ve středu.

27.

Tecl si na půli dobře přikopnul míč a oběhl Hejdu. Plzeňský hráč byl nucen zatáhnout za záchrannou brzdu, respektive tělo Tecla a od sudího Fraňka vidí žlutý kartónek.

28.

Po plzeňském rohu si na spoluhráče křikl brankář Kolář, který shrábl míč do své moci.

29.

Kovařík fauloval na středu Ševčíka a sudí Franěk se opět musel vložit do hry. Rozehrávat bude Kúdela.

29.

Masopustův centr z kroku měl najít hlavu Tecla, před nímž ale dobře odhlavičkoval Brabec.

30.

Do krkolomné rozehrávky Viktorie nakonec promluvil i brankář Hruška. Míč se po chvíli dostal na Limberského, který si vynutil faul na svou osobu a Plzeň bude mít na rozehrávku o trochu více času.

31.

Kovařík si neuhlídal ofsajdové postavení a plzeňská akce končí dřív, než začala.

32.

Plzeň má skutečně četné problémy s napadáním slávistů. Hosté to teď zkusili rychlým ťukecem po zemi, ani ten ale jejich první šanci zápasu nepřinesl.

33.

Plzeň měla opět minimální prostor na tvorbu hry a míč se tak dostal až k Hruškovi, který zkusil douhý nákop dopředu. Viktoriáni vepředu vybojovali alespoň roh.

34.

Bucha rozehrál nakrátko na Kovaříka, který okamžitě posílal míč na první tyč. Nejednalo se o vůbec špatný centr, slávisté však také tento moment přečkali bez úhony.

35.

Po delším čase se na útočné polovině s míčem na kopačkách usadili také domácí.

35.

Coufalovi se centr z pravé strany hrubě nevydařil a nabíhající si spoluhráči čekali na penaltovém puntíku marně. Hruška bude odkopávat od branky.

36.

Hruška možná poněkud nebezpečně nakrátko kombinoval s Řezníkem, jenž stihl míč odkopnout na poslední chvíli.

36.

Čermák dobře vypíchl míč jednomu z protihráčů a okamžitě zkoušel vystřelit. Míč ale levou tyč o pár decimetrů míjí.

38.

Masopust ve vápně dobře reagoval na pohyb Tecla. Útočníka Slavie však dobře kopíroval Brabec, který mu nedal ani trochu prostoru.

39.

Skákavý míč před dobíhajícím Řezníkem uchránil Kolář, který tak bude odkopávat od branky.

40.

Přestože je Masopust vyhlášený sprinter, na pas Coufala byl krátký.

40.

Západočeši se nedostali dál než za půlku. Tam totiž ztratil míč Beauguel.

41.

Plzeň se už už dostávala do obrovské šance. Beauguel totiž skvělým pasem viděl spoluhráče v náběhu. Tím byl Kovařík, který si však v nejméně vhodný moment předkopl míč přes sebe a míč tak má ve své moci Kolář.

42.

Sešívaní jakoby si v zakončení dávali přednost, a tak jejich velká šance končí pouze zblokovanou střelou Provoda.

43.

Coufal svým provizorním pokusem rozruch před Hruškou nenadělal.

44.

Limberský byl nucen pod tlakem při rozehrávce odevzdat míč dlouhým odkopem.

44.

Plzeň dává domácím ochutnat jejich vlastní medicíny. Viktoriáni totiž kvalitně napadají rozehrávku soupeře.

45.

Masopust byl sám před Hruškou a měl spoustu času na zakončení. Skákavý míč nakonec nezpracoval ideálně a octl se zády k brance. To stačilo brankáři hostů k tomu, aby se zformoval zpět do své pozice a záložníka Slavie vychytal.

45+1.

Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1.

Skončil první poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.

Domácí byli v první půli aktivnější. Hned ve třetí minutě měl blízko ke skórování Masopust, kterému však scházel krok k tomu, aby usměrnil míč do branky. V osmé minutě vyslal směrem na branku dělovku Coufal, ale Hruška zasahovat nemusel. Obrovskou šanci měla Slavia v 17. minutě, kdy zakončující Stanciu trefil na brankové čáře skvěle postaveného Řezníka. Stav utkání nezměnila ani střela Masopusta v závěru poločasu, proti které dobře vyběhl brankář Hruška. Plzeň v první půli nic kloudného nevymyslela a trápí ji zejména kvalitní napadání domácích.

46.

U středové lajny se oclto hodně hráčů na malém prostoru, Plzeň nakonec bude rozehrávat aut.

47.

Obrovské zmatky před brankou Slavie! Limberský skvěle posunul míč na nabíhajícího Kayambu. Kolář se snažil proti míči vyběhnout, ale okamžitě pochopil, že u míče dřív nebude. Kayamba tak zůstal v ostrém úhlu u míče a centroval míč před branku, kde akrobaticky zakončoval Beauguel, jehož zajímavý pokus odrazil do bezpečí jeden ze sešívaných.

49.

Viktoria bude zahrávat čtvrtý rohový kop.

49.

Kovařík to zkoušel prudkým centrem na první tyč, kde ale úřadovali domácí.

49.

Tecl na půli nevybíravě vletěl do Kalvacha a sudí Franěk musí útočníkovi Slavie pořádně domlouvat.

50.

Hra se po troše vzruchu na malý moment uklidnila. Plzeň bude od vlastní branky rozjíždět postupný útok, musí však bojovat s vysokým napadáním slávistů.

51.

Stanciu bude zprava rozehrávat standardku.

52.

Stanciu rozehrál nakrátko na Ševčíka, jemuž následná nahrávka vůbec nevyšla a míč končí za čarou.

53.

Plzeňští na míči trpělivě vyčkávají na jakékoliv okénko v obraně domácích.

54.

K míči se ale dostali domácí, kteří okamžitě otáčí hru.

54.

Ševčík zapojí do rozehrávky také brankáře Koláře. Slavia kolem půlky sice dobře kombinuje, k nějaké průnikové nahrávce to však zatím nevede.

55.

Stanciu posílal míč za obranu, kam zabíhal Tecl. Viktoriáni tuto situaci ustáli a dostali míč do své moci.

56.

Provod pálil z úctyhodné vzdálenosti, jeho dělovka ale mířila nad břevno.

57.

Limberského šajtle sice přeletěla hlavu Čermáka, svého adresáta ale ve vápně nenašla.

58.

Tecl s Masopustem ve vápně Hruškovi pořádně zatopili. I kdyby z této akce zapršelo, gól by uznán nebyl, jelikož opakovaný záznam odhalil ofsajd.

58.

Slavia ve své snaze nepolevuje. Do obrovské šance se krátce po předchozím tlaku dostal Stanciu, který si naběhl za obranu, kam dostal přesný lob. Narazil však na opět skvěle vyběhnutého Hrušku.

60.

Řezník tvrdě atakoval Stancia a obdržel žlutou kartu. To znamená, že pravá strana obrany hostů je po Hejdově kartě z první půle ve velkém ohrožení.

62.

Ševčík byl ostře zasažen a bude vyžadovat lékařské ošetření. Hra je na malý moment přerušena.

63.

Limberský sice riskantně, avšak bezchybně na zemi zahrál před Ševčíkem. Ten z tohoto souboje vyšel špatně a po pár vteřinách zůstává opět na zemi.

64.

Provod dobře napadal Řezníka, který pod tlakem odehrál míč do zámezí.

65.

Slavia má k dispozici rohový kop.

66.

Rohový kop se Slavii nepodařilo zahrát dobře a míč nachází ve svých rukavicích Hruška.

66.

Tecl pronikl po pravém křídle až do vápna, kde byl ale nucen odehrávat pod tlakem. Jeho centr postrádal přesnost.

67.

Jen pár centimetrů chybělo k tomu, aby Čermák prodloužil centrovaný míč hlavou k tyči. Plzeň měla velmi blízko k vedoucí trefě.

68.

Beauguel se na půli postavil do cesty Provodovi a sudí Franěk tento zákrok vyhodnotil jako nedovolený.

68.

Beauguel si teď pro změnu vzal do parády Kúdelu, což už sudí řeší ráznou domluvou.

70.

Slávisté Beauguela u levé lajny zdvojili a o míč jej bez potíží obrali. Hra se pak přesunula na střed, kde byl faulován Coufal. Hra je teď na malý moment přerušena, a to kvůli dýmovnici, která se octla kousek od hrací plochy.

71.

První střídání zápasu. Jana Kovaříka nahradí pro zbytek utkání Jan Kopic.

72.

Hra pokračuje. Ševčík si při zpracování pomohl rukou a Plzeň tak bude rozehrávat z vlastní půle.

73.

Slavia v posledních minutách polevila v napadání plzeňské rozehrávky, k této strategii se však velmi rychle vrátila a Plzeň má problémy.

74.

Plzeň bude mít k dispozici autové vhazování, a to poblíž šestnáctky domácích.

74.

Beauguel se za vápnem otočil kolem vlastní osy, následná střela mu ale nevyšla podle jeho představ.

75.

Provod se snažil vyzrát na dotírajícího Řezníka. Nakonec jej trefil do nohy a hra bude pokračovat autovým vhazováním, které provede Bořil.

76.

Tecl měl málo času na kvalitní nahrávku a míč tak uzmul do své moci Kayamba.

77.

Sešívaní nedali Brabcovi při rozehrávce ani chvilku vteřinu času a kapitán hostů tak pouze odkopává míč do zámezí.

78.

Slavia teď zkoušla centr spíše na náhodu. To byl jasný signál pro Hrušku, který si v pro míč v pohodě vyskočil.

78.

Masopust vyslal zprava střílený centr na zadní tyč, kam si dobře nabíhal Tecl. Ten měl zakončení velmi složité a míč nakonec vůbec netrefil.

79.

Provod daleko od branky fauluje Kalvacha a vidí žlutou kartu.

79.

Tecl se snažil oběhnout Hejdu, což se mu nepovedlo. Ke všemu byl krátce před tím máván ofsajd.

81.

Kalvach vyslal zprava centr do ohně, který ale nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.

82.

Kayamba dostal míč až na útočnou polovinu, kde se zatím k velkým věcem neschyluje a konžský hráč uklidňuje hru nahrávkou dozadu.

82.

Taktický faul Kalvacha na Ševčíka. Kdyby k němu nedošlo, Slavia by možná uprchla do zajímavého brejku.

83.

Souboj mezi Teclem a Brabcem prvně jmenovaný nezvládl a Hruška bude vykopávat.

84.

Slavia na malý moment polevila v napadání rozehrávky hostů a ti se snaží utahovat šrouby a dostat se blíže k vápnu.

84.

Kopic zbytečně atakoval protihráče, který jej obral o míč a za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.

85.

Provod sice doběhl dlouhý míč, Kayamba jej ale odehrál do autu.

86.

Limberskému se centr nepovedl, Kolář sice byl nucen balón kontrolovat, větší problémy mu však nepřinesl.

86.

První střídání Slavie, a hned dvojí. Lukáše Masopusta nahradí Patrik Hellebrand, Stanislava Tecla pak Petar Musa.

87.

Plzeň je v závěru mírně aktivnější, ke větší šanci však jejich snaha nevede.

88.

Řezník si teď byl jistý, že byl Provodem faulován. Vše je ale jinak a fauloval právě obránce Viktorie.

89.

Stanciu rozehrával volný kop, nicméně míč se dostal jen do rukou Hrušky.

90.

V zápase končí Jean-David Beauguel, kterého nahradil Tomáš Chorý.

90+1.

Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat 5 minut.

90+1.

Chorý je krátce po příchodu na hřiště za faul při hlavičkovém souboji napomenut žlutou kartou.

90+2.

Limberský si při zpracování míče na levém křídle pomohl rukou, což sudímu Fraňkovi neuniklo.

90+3.

Chorý tahal míč po levém křídle, poté mu však absolutně nevyšla klička na osu hřiště.

90+4.

Kayamba na půlce neúmyslně nakopl Holeše a hra je přerušena. To domácím vyhovuje.

90+4.

A hned po této situaci Joel Ngandu Kayamba v zápase končí. Vystřídá jej Milan Havel.

90+4.

Chorý zápasnicky sundal Zimu, který si po hrozivém dopadu vyrazil dech. Bořil se pak přišel mstít a vidí žlutou kartu.

90+6.

Tomáše Holeše na straně domacích nahradí Michal Frydrych.

90+6.

Zápas skončil.

Obrázek hry se v druhé půli příliš nezměnil. Plzeň sice ve druhé půli svůj výkon zlepšila, ke kýžené brance však její snaha nevedla. Hosté měli největší šanci v úvodu druhé půle, kdy Beauguel nastřelil jen dobře postaveného Coufala. V 67. minutě pak zajímavě tečoval míč Čermák, ale ani po této akci míč v brance neskončil. Slavia měla velkou šanci v 77. minutě, kdy Tecl o pár centimetrů nedosáhl na střílenou nahrávku Masopusta.

Bezbranková remíza a dělba bodů je tak nakonec spravedlivá, z čehož budou mít větší radost sešívaní, kteří udrželi osmibodový náskok na čele.

Držení míče: 47% - 53%,

střely celkem: 9 - 6,

střely na branku: 2 - 0,

rohové kopy: 3 - 6,

žluté karty: 2 - 4.

To je od nás pro tuto chvíli vše. Zůstaňte věrni také našim dalším online přenosům a někdy zase na počtenou.