1:0
FC Vysočina Jihlava
28. Škoda
51. Škoda (pen.)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání 17. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy mezi týmy SK Slavia Praha a FC Vysočina Jihlava. Zápas začne v sobotu 18. února v 16:45.

Jarní polovina nejvyšší české fotbalové soutěže startuje, o titul by se měly rvát tři týmy, Plzeň, Sparta a také Slavia. Právě sešívaní dnes zahájí ambiciózní jarní jízdu domácím zápasem proti Jihlavě, jejíž hráči mají naprosto jiné starosti. Vysočina je v tabulce předposlední, ale je v kontaktu se čtrnáctým Libercem a na jedenácté místo ztrácí jen tři body. V Edenu se očekává vysoká návštěva, která požene slávisty za vítězstvím. Pokud chce hrát Slavia o titul, měla by si s Jihlavou doma stoprocentně poradit. Utkání začíná v 16:45.

EPL, Slavia-Mladá Boleslav: fanoušci Slavie
EPL, Slavia-Mladá Boleslav: fanoušci Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Základní sestava Slavie:

Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Sýkora, Hušbauer, Barák, Zmrhal - Mešanovič, Škoda (C). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Náhradníci: Kovář - Alvir, Van Buren, Tecl, Bořil, Bílek, Ščuk.

Základní sestava Jihlavy:

Hanuš - Tlustý, Krejčí (C), Štěpánek, Novotný - Fulnek, Hronek, Urblík, Batioja - Ikaunieks, Dvořák. Trenér: Michal Bílek.

Náhradníci: Rakovan - Popovič, Vaculík, Rabušic, Kryštůfek, Urdinov, Mišun.

V Edenu se přes zimu děly velké věci, Slavia chce využít skvělého umístění po podzimní části a znovu po osmi letech zabojovat o mistrovský titul. Trenér Jaroslav Šilhavý má k dispozici silný kádr s mnoha zimními posilami. Do Slavie přišli brankář Přemysl Kovář z Bulharska, obránce Michael Lüftner z Teplic, norský bek Per-Egil Flo z Molde, chorvatský záložník Marko Alvir z Domžale, reprezentant Jan Sýkora z Liberce a jablonecký útočník Stanislav Tecl. Na hostování do Polska naopak odešli Jaroslav Mihalík a také Gino van Kessel, jenž v létě přišel s velkým humbukem z Trenčína, ale v žádném případě nesplnil očekávání. Včera potvrdila Slavia také odchod Tomáše Součka, jenž bude hostovat v Liberci. Bude velmi zajímavé sledovat, jak si zkušený trenér Šilhavý poradí s nabitým kádrem.

Slavia-Ružomberok: Stanislav Tecl
Slavia-Ružomberok: Stanislav Tecl | Foto: Milan Kammermayer

Slávisté se před jarní částí nebáli mluvit o velkých ambicích.

Jihlavě se v zimě podařilo dotáhnout přestup lotyšského útočníka Davise Ikauniekse z Liepaji, z hostování v Táborsku se vrátil záložník Jakub Fulnek a novou posilou je obránce Marin Popovič z Bosny a Hercegoviny. Z hostování ve Zlíně se formálně vrátil také Haris Harba, jenže ten si v podzimní části vystřílel lukrativní přestup do korejské ligy. Jihlava hraje nejvyšší soutěž nepřetržitě od roku 2012, ale tentokrát muselo mužstvo bývalého reprezentačního trenéra Michala Bílka přezimovat na sestupové pozici. Ještě o čtyři body hůře je na tom však Příbram. A naopak odstup Jihlavy od týmů nad ní není nijak velký.

Michal Bílek, trenér fotbalové Jihlavy
Michal Bílek, trenér fotbalové Jihlavy | Foto: ČTK

Slávisté absolvovali během zimní přestávky dvě soustředění v Číně a ve Španělsku. Kromě toho sehráli celkem sedm přípravných zápasů s bilancí pěti výher, jedné remíze a jedné porážky. Pražané porazili třetiligový čínský Hainan, Žižkov, Ružomberok, Krasnodar a v poslední generálce také Vyšehrad (7:0). K tomu přidali remízu 2:2 s korejským Suwonem a jedinou prohru 1:2 s Osijekem z Chorvatska.

Vysočina hrála pět přípravných utkání proti českým týmům a zvítězila pouze v jediném případě. Na začátku února přehrála Jihlava druholigové Táborsko 2:1. Na začátku zimní přípravy remizovala se Znojmem 3:3 a poté podlehla dalším soupeřům z druhé ligy, Vlašimi a Českým Budějovicím, shodně 1:2. V poslední generálce před ostrým startem jarní části remizovala Jihlava v Liberci 2:2.

Slavia-Ružomberok: Muris Mešanovič
Slavia-Ružomberok: Muris Mešanovič | Foto: Milan Kammermayer

Slavia se v úvodním jarním duelu musí obejít bez zraněného Levana Keniji, rekonvalescenta Ruslana Mingazova a také bez čerstvého mistra Afriky. Michael Ngadeu totiž do zápasu nezasáhne kvůli čtyřem žlutým kartám. Ze stejného důvodu chybí Vysočině obránce Antonín Rosa, dále trenér Bílek postrádá zraněného Čestmíra Vitáska. Pikantní utkání čeká na Murise Mešanoviče a Stanislava Tecla, kteří v Jihlavě před nedávnem působili.

Michael Ngadeu v dresu Kamerunu na mistrovství Afriky 2017
Michael Ngadeu v dresu Kamerunu na mistrovství Afriky 2017 | Foto: Twitter

Tomáš Souček včera odešel ze Slavie na hostování do Liberce.

Utkání bude řídit Miroslav Zelinka, jeho asistenty jsou Ondřej Pelikán a Jan Paták.

Vzájemné podzimní utkání dopadlo v Jihlavě ve třetím kole remízou 1:1. Vysočina po poločase vedla zásluhou Ikauniekse, ale na startu druhé půle srovnal Van Kessel. Slávista Bílek krátce poté neproměnil penaltu, a tak se mužstva rozešla smírně.

Začátek utkání se opozdí kvůli výpadku elektrického proudu. Podle soutěžního řádu se může čekat až hodinu a půl. Doufejme, že se v Edenu světla rozběhnou na sto procent mnohem dříve.

Některá světla v Edenu svítí, ale je potřeba, aby se rozsvítila všechna.

Hráči zůstávají v útrobách stadionu, ale podle hlasatele na stadionu to se světly vypadá nadějně. Tak snad se v příštích minutách začne.

Mužstva jsou na hřišti a utkání může konečně začít. Slavia bude hrát v červeno-bílých dresech, Jihlava v modrém. Škoda a Krejčí nyní losují.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Zápas tedy začal se zpožděním čtvrt hodiny. Mešanovič byl chycen už v první minutě v ofsajdu. Hanuš si staví balon a bude vykopávat.

2.

Vysočina hraje v deseti, protože Fulnek je za postranní čárou ošetřován. Ikaunieks nedosáhl na dlouhý pas ze středu hřiště. Krejčí na druhé straně odehrál do zámezí Deliho pas.

4.

Zmrhal odcentroval do vápna, ale jeden z jihlavských obránců dokázal balon odhlavičkovat. Fulnekovi se spustila krev z nosu, už je však zpět na hřišti.

5.

Slavia se do svého soupeře zakousla od první minuty. Další nebezpečný centr se odrazil do druhé vlny k Barákovi, jehož ránu zablokoval Ekvádorec Batioja.

6.

Urblík získal odražený balon kousek od vlastní šestnáctky, ale s chladnou hlavou jej dokázal pokrýt. Jihlava v klidu rozehrává na polovině hřiště.

7.

Frydrychova průniková přihrávka mířila na hranici šestnáctky, ale útočníci Slavie se k míči nedostali. Po přihrávce od Batioji se Ikaunieks octl v postavení mimo hru.

8.

Sýkora si skvěle zaběhl za jihlavskou obranu a byl rázem sám před Hanušem. Místo střely ještě přihrával před odkrytou bránu Mešanovičovi, kterého však zahnal do strany.

9.

Jednak mohl Sýkora střílet, jednak mohl na tři, čtyři metry rozhodně přihrát přesněji. Nakonec skončila akce někde u rohového praporku bez slávistického zakončení.

10.

Škoda prodloužil autové vhazování od Frydrycha za sebe, ale Krejčí si v těžké situaci dokázal poradit. Lüftner vzadu bojuje s aktivním Ikaunieksem.

11.

Pražané se od počátku snaží plnit roli favorita a hraje se většinou na jejich útočné polovině. Hanuš si zpracoval Tlustého malou domů a vrátil míč pravému obránci.

12.

Ikaunieks si nedokázal zpracovat Hronkovu přihrávku, ale vybojoval pro Vysočinu autové vhazování. Po něm se s balonem mimo hrací plochu dostal Dvořák.

13.

Pavlenka musel poprvé v zápase zakročit. Akce po pravé straně skončila u Dvořáka, který měl balon pod sebou a střílel z kroku. Gólman Slavie neměl potíže.

14.

Slavia má stále více ze hry, ale jedinou velkou šanci měl zatím Sýkora. Frydrych byl faulován za šestnáctkou a Pražané rozehrají nebezpečnou standardní situaci.

15.

Sýkora odcentroval přesně na penaltový puntík, odkud hlavičkoval Škoda. Hlavičku slávistického kapitána ještě někdo přizvedl, a tak je tu rohový kop pro sešívané.

16.

Exekuce rohového kopu se ujal znovu Sýkora, ale po centru na přední tyč byla hra přerušena. Rozhodčí Zelinka viděl ve vápně útočný faul Deliho.

17.

Jihlava drží hru na útočné polovině a snaží se prokombinovat k šestnáctce. Lüftner musel zakopnout balon do zámezí a Vysočina se krok po kroku přibližuje.

18.

Slavia se ubránila proti dlouhému autu od Hronka. Jihlava postupně místa okolo šestnáctky vyklidila a hra se teď odvíjí na půlící čáře.

19.

Flo si nemohl zpracovat dlouhou přihrávku a zatím se jako nová posila do hry příliš nedostal. Jihlava postupem času trochu srovnala hru a rozhodně není pod tlakem.

20.

Sýkora odcentroval přesně na hlavu Škody, který mířil k levé tyči! Hanuš předvedl fantastický zákrok a vytáhl míč na brankovou konstrukci! Poté už míč odkopl Krejčí.

21.

Není to sice ze strany Slavie žádný souvislý tlak, ale na druhou stranu dvě tutovky už sešívaní měli. Naposled střílel nepřesně reprezentant Zmrhal.

22.

Batioja byl v zajímavém území faulován a Jihlava bude kopat přímý kop. Fauloval stoper z Pobřeží slonoviny Deli, balon si na nějakých třiadvaceti metrech rovná Ikaunieks.

23.

Ikaunieks nastřelil tvrdou ranou zeď a Slavia vyrazila do rychlého brejku. Situaci tři na tři ale Pražané nevyřešili nejlépe, v závěrečné fázi se balon ke Škodovi nedostal.

24.

Batioja se stal na polovině hřiště znovu obětí faulu a Jihlava hraje vzadu s balonem.

25.

Škoda a Frydrych dokázali vyjet ze situace těsně u postranní čáry, ale hra se na pravou stranu brzy vrátila. Batiojovu přihrávku nezachytil Novotný, Frydrych vhazuje.

26.

Batioja sbírá na svou osobu faul za faulem. Další nedovolený zákrok slávistů přišel po neúspěšné snaze Mešanoviče, který se neprobil do zavřené šestnáctky Jihlavy.

27.

Slávisté získali balon na půlce a rozjeli rychlou akci. Barák zkusil vypálit z pětadvaceti metrů, ale Hanuš skákavý balon bez problémů zkrotil.

28.

Tlustý zvládl důležitý souboj se slávistickými útočníky po dlouhém nákopu Pražanů. Po nepovedeném odkopu Hanuše hraje Slavia na půlícím kruhu.

28.

Po necelé půlhodině jde Slavia proti Jihlavě do vedení! Frydrych se uvolnil na půlce a poslal dlouhý pas na MILANA ŠKODU. Zkušený útočník si mezi dvěma obránci zpracoval míč na prsa a okamžitě zakončil podél Hanuše k pravé tyči - 1:0!

30.

Škoda pokračuje v úžasné produktivitě. Po tomto zásahu má na kontě devět branek.

31.

Po dalších dvou minutách už mohla vést Slavia o dva góly. Mešanovič si naběhl na Škodovu přihrávku, ale nezpracoval si míč optimálně a střela postrádala razanci i přesnost.

32.

Pražané jsou ohromně povzbuzeni vedoucí brankou a obléhají jihlavské pokutové území. Hanuš zachytil odražený balon a vykopl jej daleko od své branky.

33.

Na Lüftnerovu přihrávku si naběhl Mešanovič, ale měl co dělat, aby udržel balon na hřišti. To se mu sice povedlo, ale pouze odevzdal balon Vysočině.

34.

Flo pronikl po levé straně až do šestnáctky a předkládal balon Škodovi. Autor první branky šel do skluzu, ale netrefil míč naplno, střela skončila těsně vedle tyče!

35.

Frydrych poněkolikáté fauloval Batioju a Ekvádorec se zlobil, že to není za žlutou kartu. Urblík rozehrál standardní situaci na Ikauniekse, ten však míč do vápna nedostal.

36.

Augusto Batioja (JIH) v přerušené hře zbytečně nakopl jednoho ze slávistů a uviděl žlutou kartu. Celé situaci předcházel faul Mešanoviče na Novotného. Kvůli tomuto selhání si Batioja příští kolo nezahraje doma proti Hradci Králové.

37.

Jihlava nenaložila s přímým kopem dobře a ani teď se jí nepovedlo ohrozit Pavlenkovu branku. Alespoň se Vysočině podařilo otupit tlak Slavie po gólu.

38.

Flo ztratil míč těsně za vlastní šestnáctkou a Hronek mohl tuto chybu potrestat. Střela mu ale nesedla na sto procent a Pavlenka neměl zas tak těžkou práci.

39.

Po dlouhém vhazování norského záložníka ve službách Slavie přihrál Mešanovič na malé vápno Zmrhalovi, který však střelou z úhlu o fous minul Hanušovu branku!

40.

Do konce prvního poločasu zbývá pět minut a Jihlava se snaží vymyslet něco směrem dopředu. Urblíkův dlouhý balon sebral ze vzduchu v pohodě Lüftner.

41.

Zmrhal pronikl po levé straně, ale centrem nastřelil jen bránícího Fulneka.

42.

Frydrych vyslal do úniku po pravé straně Škodu, jehož centr srazil Štěpánek na roh. Od rohového praporku by měl rozehrávat reprezentační záložník Sýkora.

43.

Za Hanušem se po rohu rozezněla tyč! Agilní Škoda si našel odražený míč a z úhlu jej napálil do levé tyče. Slavia je v prvním poločase jasně aktivní a Škoda je u všeho podstatného.

44.

Skutečně to byl Škoda, kdo střílel podruhé v zápase do tyče. Bylo to sice z těžkého úhlu, ale trefit se to dalo. Jihlava se snaží udržet skóre do přestávky ve stávajícím stavu.

45.

Hanuš je dnes v brance Jihlavy neuvěřitelný a v některých momentech doslova čaruje! Nejdříve vytlačil před sebe dělovku Frydrycha a posléze dosáhl i na dorážku Mešanoviče do odkryté branky. Mnozí slávisté už se radovali.

45+1.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně v 17:46.

Slavia v prvním poločase Jihlavu naprosto přejela a vytvořila si spoustu gólových šancí. V té první přihrával Sýkora špatně Mešanoviče, o něco později vytáhl Hanuš Škodovu hlavičku na tyč. Poté se zdálo, že Vysočina hru trochu vyrovná, ale Slavia přeci jen udeřila. Škoda si zpracoval dlouhou přihrávku a poslal míč neomylně okolo jihlavského brankáře.

Mešanovič střílel v další dobré příležitosti nedůrazně, o něco později mířili vedle Škoda a Zmrhal. Slávistický kapitán byl takřka u všeho podstatného a dvě minuty před přestávkou nastřelil po rohu podruhé v zápase tyč. Při Hanušovi stálo jednak stálo štěstí, jednak ale předváděl fantastické zákroky. Ten nejlepší po střele Frydrycha a dorážce Mešanoviče, kdy tahal balon z brankové čáry.

Statistiky prvního poločasu:

Střely celkem: 13 - 3

Střely na branku: 8 - 2

Přímé kopy: 5 - 10

Držení míče: 59 % - 41 %

Žluté karty: 0 - 1

Utkání Slavie proti Jihlavě bylo zahájeno se zpožděním patnácti minut.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Druhá půle začala beze změn v sestavách. Jihlava bude muset hrát více dopředu, protože v prvním poločase nedokázali Pavlenku ohrozit a sami měli vzadu obrovské starosti.

47.

Flo byl těsně za šestnáctkou faulován, provinilcem je Hronek. Slavia bude rozehrávat nebezpečnou standardní situaci, takový zkrácený a lepší roh.

48.

Hušbauerův centr do ohně přizvedl Krejčí nebo Tlustý a balon skončil na rohu. Ten Jihlava nejdříve ubránila, později hlavičkoval Škoda z těžké pozice mimo.

49.

Vysočina se teď drží delší dobu na útočné polovině, ale nemá balon pod kontrolou. Jsou tam vhazování, boje o míč, ale žádná jihlavská kombinace.

50.

Zmrhal přihrál v protiútoku zleva do šestnáctky na Sýkoru, který byl ve vápně stažen Davidem Štěpánkem (JIH). Obránce Vysočiny obdržel žlutou kartu, nebude hrát v příštím kole, ale hlavně Slavia bude kopat penaltu!

51.

Tenhle pokutový kop by nechytil žádný brankář na světě! MILAN ŠKODA napálil balon prudce do pravého horního rohu, míč se odrazil od břevna za čáru a zase ven z brány. Hanuš vystihl směr, ale neměl šanci - 2:0!

53.

Slavia teď může hrát v naprosté pohodě. Jihlava se nemůže dostat do hry a prohrává už o dva góly. Škodu zastihl start jarní části, zdá se, ve skvělé fazóně.

54.

Obrovské příležitosti na obou stranách! První větší šanci Jihlavy spálil Ikaunieks, jehož ránu zleva vyrazil Pavlenka. Před Hanušem hlavičkoval po centru zprava Zmrhal jen těsně vedle. Míč šel do protipohybu Hanuše, ale netrefil branku.

55.

Opakované záběry ukazují, že Štěpánek při penaltovém zákroku fauloval Sýkoru na hranici šestnáctky. Rozhodčí měl rozhodování těžké a určil pokutový kop.

56.

Vysočina tedy poprvé vystrčila růžky, jenže nerozchytaný Pavlenka dobře zasáhl. Flo byl při rozehrávce faulován Hronkem a rozehrávat bude brankář Slavie.

57.

Škoda se vytáhl až na polovinu hřiště, kde byl nedovoleným způsobem odstaven od míče. Kapitán Slavie dnes hraje pro své mužstvo naprosto klíčovou roli.

58.

V Edenu se dějí věci, Vysočina trefuje tyč! Dvořák napřáhl z velké dálky ke střele a skákavý balon se odrazil od levé tyčky. Pavlenka na balon nedosáhl a měl štěstí, že se míč odrazil ven z brány.

59.

Diváci v Edenu sledují velmi pohledný fotbal s množstvím šancí. Po druhé inkasované brance se konečně osmělila také Jihlava a více se tlačí dopředu.

60.

Urblíkův přímý kop proskákal šestnáctkou Slavie až k zadní tyči. Pavlenka předvedl vynikající zákrok a vyrazil balon pryč. Obránci Pražanů teď nebyli úplně jistí.

61.

Fulnekova přihrávka prošla až k Pavlenkovi, který má v posledních minutách více práce. Slávisté se snaží přenést hru zase před Hanuše.

62.

Barák fauloval těsně za hranicí pokutového území a Jihlava bude rozehrávat přímý kop. Urblík nebo Novotný budou z pozice na pravé straně centrovat před branku.

64.

Urblík nakopl balon na levé křídlo, kde si Frydrych za cenu autu poradil s Dvořákem. Jihlava poprvé střídá, Michael Rabušic nahrazuje Davise Ikauniekse.

65.

Hronek se po souboji s dvěma slávisty svíjí na trávníků, Flo ho totiž nechtěně počastoval úderem kolenem do zátylku. Jihlavský záložník je ale zřejmě v pořádku.

66.

Slavia po delší době usazena před Hanušem. Jihlava odehrála dlouhé autové vhazování za šestnáctku, Sýkorův centr byl nepřesný.

67.

Batiojovi přišel k čáře na pomoc střídající Rabušic, ale na slávistickou obranu to stejně nestačilo. Nyní začíná Vysočina znovu od obránců.

68.

Jihlava je teď aktivnější směrem dopředu, ale kombinacím Vysočiny schází potřebná kvalita. Slavia se nemusí nikam hnát a v klidu si drží náskok dvou gólů.

69.

Norský zadák Flo podniká často ofenzivní výpady a Jihlava má s jeho bráněním problémy. Hronek fauloval, Pražané rozehrají standardní situaci.

70.

Frydrych si seběhl na Hušbauerův centr, ale z prostoru přední tyče hlavou přestřelil. Muris Mešanovič jde ze hry, trenér Šilhavý posílá na hřiště posilu Stanislava Tecla.

71.

Začíná Teclova obnovená premiéra v dresu Slavie, do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut. Tecl okamžitě zatápí jihlavské obraně u rohového praporku.

72.

Batioja přihrával dozadu na Fulneka, ten ale dostal míč do souboje, který prohrál. Vysočina se těžko dostává do šestnáctky před Pavlenkovu branku.

73.

Lüftner pronikl po pravé straně, ale v dobré pozici se ukopl a omlouvá se spoluhráčům. Bývalý stoper Teplic si to hodně vyčítá a vrací se do obrany.

75.

Sýkora upadl po střetu s Rabušicem a lehce si poranil zápěstí. Ve hře však může pokračovat, míč uvede do hry od postranní čáry Pavlenka.

76.

Dnešní utkání sleduje 14 116 diváků.

77.

Jakub Fulnek je stažen ze hry, na jeho místo nastupuje Lukáš Vaculík. Nový muž na hřišti se u postranní čáry okamžitě ukázal faulem na Zmrhala.

78.

Jihlava ještě mohla zadělat na drama. Právě Vaculík poslal do úniku po křídle Rabušice, který šťouchl balon okolo Pavlenky, ale o pár decimetrů minul vzdálenější tyč.

79.

Další střídání na straně Slavie. Josefa Hušbauera nahrazuje Jasmin Ščuk.

81.

Ščuk zahrál ve středu pole rukou a rozehrává Jihlava. Fanoušci se v Edenu zatím baví mexickou vlnou. Solidní návštěva sleduje solidní výkon favorizované Slavie.

82.

Barákův pád v pokutovém území nebude ohodnocen penaltou. Záložník, který v létě přestoupí do Itálie, si jednoznačně sám naskočil do bránícího Tlustého.

83.

Hronek si zpracoval dlouhou přihrávku za šestnáctkou, připravil si balon ke střele, ale našel přesně ten prostor, ve kterém se nacházel připravený Pavlenka.

84.

Ščuk nejprve v nelehké pozici přestřelil Hanušovu branku a totéž zopakoval o minutu později. Bosňan nedokázal využít skákavé přihrávky od Baráka.

85.

Trenér Michal Bílek vymyslel poslední jihlavské střídání. Ekvádorský záložník Augusto Batioja dohrál, na hřiště nastupuje posila z bosenské Zenice, Marin Popovič.

86.

Hanuš si musel za šestnáctkou se Sýkorou poradit nohama a zvládl to bravurně. O něco později byl Hanuš po centru atakován Škodou, který byl navíc v ofsajdu.

87.

Flo vybíhal z postavení mimo hru, a tak musel pustit Zmrhalovu přihrávku do autu. Poté ještě obdržel žlutou kartu Lukáš Kryštůfek (JIH) na jihlavské střídačce.

88.

Milan Škoda byl za bouřlivého potlesku vystřídán. Kapitán Slavie dnes vstřelil obě branky a nachomýtl se do mnoha dalších šancí. Nastupují Nizozemec Mick van Buren.

90.

Rozhodčí nastavuje tři minuty, utkání už se jen dohrává.

90+1.

Flo vhodil míč dozadu na Deliho a Slavia pokračuje v kombinaci mezi beky. Fanoušci zpívají oslavné chorály a slaví zisk prvních tří bodů na jaře.

90+2.

Naprosto zbytečnou žlutou kartu si vykoledoval v nastavení Jasmin Ščuk (SLA). Záložník Slavie fauloval na útočné polovině Urblíka.

90+3.

Rabušic prodloužil standardní situaci Jihlavy až do pokutového území a Popovičova střela byla sražena mimo nebezpečný prostor. Vysočina ještě usiluje o čestný zásah.

90+4.

Utkání skončilo.

Je dobojováno, Slavia získává na úvod jarní části pohodové tři body proti Jihlavě. Na začátku druhého poločasu navýšila náskok znovu zásluhou Škody, který proměnil penaltu po faulu na Sýkoru. Poté se Vysočina sice trochu osmělila, ale Pavlenka vychytal Ikauniekse a rána Dvořáka skončila jen na tyči. Na opačné straně zakončoval těsně vedle Zmrhal. V dalším průběhu druhé půle už si sešívaní v poklidu kontrolovali dvoubrankové vedení. Ještě pustili do jedné příležitosti Rabušice, ale ani tento střídající hráč Pavlenku neprostřelil.

Slavia se aktuálně sice posunula do čela tabulky, nicméně Plzeň má s dvoubodovým odstupem dvě utkání k dobru a za malou chvilku rozehraje domácí duel s Příbramí. Právě v Příbrami nastoupí Slavia v příštím kole. To Jihlava změří doma síly s Hradcem Králové.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost, užijte si sobotní večer.