1:0
1:0
Teplice
9. Altintop (pen)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání prvního ligového kola mezi Slavií a Teplicemi. Zápas začne v sobotu ve 20:00.

Obhájce titulu vstoupí do sezony domácím duelem s Teplicemi. Během přestávky mezi sezonami se hodně mluvilo o posilování pražských S. Zatímco Spartě úvod v předkole Evropské ligy nevyšel a premiéra v lize ji čeká zítra, Sešívání zvládli první ostrý zápas, když v úterý přehráli na domácí půdě BATE Borisov 1:0.

V ligové sezoně sezóně budou favority a budou to chtít potvrdit hned od úvodního zápasu. Změn v kádru sice bylo docela hodně, ale kostra kádru zůstala stejná, na rozdíl od Sparty zůstal také trenér, takže by se tým neměl nijak dlouho sehrávat. V úvodním zápase však kouči Šilhavému budou chybět Hromada se Sýkorou a zřejmě i Zmrhal. Teplice budou postrádat Horu nebo Trubače.

Ligová sezona začala již včera zápasem mezi Brnem a Baníkem. Ostravský tým oslavil návrat do nejvyšší soutěže výhrou 3:1. O výhře Baníku rozhodl navrátilec Milan Baroš.

Dnes se již stihly odehrát další tři zápasy. Karviná doma přehrála Jihlavu 2:0, Slovácko remizovalo s Jabloncem 1:1. Fanoušky zajímalo ale především počínání Plzně pod staronovým koučem Pavlem Vrbou. Vicemistři ale proti Dukle nenechali nikoho na pochybách a hned v první půli rozhodli o výhře 4:0.

Sestava Teplic

Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič (C), Kučera - Fillo, Jan Rezek, Vošahlík - Vaněček.

Náhradníci: Chudý - Urma, Soungole, Hyčka, Haljeta, Červenka, Král.

Sestava Slavie

Laštůvka - Frydrych, Bílek (C), Jugas, Bořil - Souček, Altintop, Ščuk - Mingazov, Mešanović, Zmrhal.

Náhradníci: Kovář - Švento, Ngadeu, Hušbauer, Danny, Milan Škoda, Van Buren.

Slavia si díky širokému kádru může dovolit několik změn v sestavě, na lavičce zůstali například kapitán Škoda, Danny, Ngadeu či Van Buren.

Utkání právě začalo!

1

K první ráně se dostal svou slabší nohou Bořil, bránu Grigara ale minul.

2

Další dobrá akce domácích a opět v tom byl Bořil. Uvolnil se u levé postranní čáry a hledal ve vápně spoluhráče, nikdo z nich však hlavou na míč nedosáhl.

5

Slavie měla možnost standardní situace, ale Altintopovi míč vůbec nevyšel.

8

Bude to penalta! Po centru Mingazova hlavičkoval Frydrych a trefil Vondráškovu hlavu a nejspíš i ruku. Pavel Orel chvíli čekal a ak na pokyn pomezního zapískal penaltu.

9

Penalty se chopil Altintop a s přehledem ji proměnil.

11

Tepličtí jsou trochu opaření z přísně odpískané penalty.

16

Hra se uklidnila v posledních minutách se bojuje hlavně o střed pole.

18

Pěkná kombinace Slavie, na jejímž konci byl Mešanovič, ale ten v pádu trefil jen Grigara.

19

Kučera vypálil z velké dálky, navíc ránu otřel o Ščuka, Laštůvka musel zasahovat.

19

Velká šance Teplic po rohovém kopu, míč prošel až k Jeřábkovi, Laštůvka musel opět zasáhnout.

25

Vaněčka zastavil v dobré pozici ofsajd.

29

Vondrášek centroval z pravé strany a na malém vápně  byl úplně volný Vaněček, míč však promáchl a nezakončil.

31

Podruhé v zápase se pokusil vypálit Bořil, jeho rána ale byla sražena na rohový kop.

33

Altintop hledal Zmrhala kolmicí za obranu, Jeřábek ale na poslední chvíli skluzem zasáhl.

34

Zpoza vápna vypálil Mešanovič, po teči míč skončil těsně nad břevnem Grigara.

38

Velká šance Slavie, Mingazov vyslal dopředu Zmrhala, ale jeho ránu Grigar vyrazil. Dobíhající Altintop se k míči nedostal, i když možná byl zastaven nedovoleně.

41

Krob prošel pěkně až do vápna, ale jeho střílený centr jen prolétl malým vápnem. Fillo na zadní tyči doběhl pozdě.

První poločas je za námi. Teplice se nenechali zatím vůbec nijak přehrát, drží se Slavií tlak a měly podobný počet šancí jako domácí favorit. Rozdíl zatím dělá sporná penalta z deváté minuty, kterou proměnil Halil Altintop.

Druhý poločas začal.

47

Fillo si naskončil na roh nejvýš, ale Bořil stál u první tyče připravený a odkopl míč do bezpečí.

52

Ščuk zezadu Kučeru a uviděl za to žlutou kartu.

56

Teplice se po dobré pasáži dostaly i ke střele, Ljevakovič ale mířil mimo bránu.

58

Zmrhal se vyhnul ofsajdové pasti, ale jeho lob postrádal razanci a míč letící do brány odvrátil Jeřábek.

59

První střídání na straně Slavie. Ruslan Mingazov přepustil místo Micku van Burenovi.

61

Teplice stále zlobí, Fillo se dostal ve vápně k míči jako první, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.

68

Hřiště opustil teplický David Vaněček, nahradil jej Marek Červenka.

71

Další střídání v týmu Slavie, hřiště opouští Altintop, nahradil jej Josef Hušbauer.

73

Před obličejem Jiřího Bílka se lehce zažlutilo. Kapitán Slavie zastavil Červenku a uviděl žlutou kartu.

76

Žlutou kartu uviděl i Marek Červenka za strčení do Bořila po odpískání.

78

Červenka se protlačil přes Bílka, ale v pádu nedokázal zakončit mezi tři tyče.

80

Ze hřiště odešel Jasmin Ščuk a nahradil jej Ngadeu.

82

Hřiště opouští Jan Vošahlík, nahradil jej Nermin Haljeta.

85

Zmrhal se dostal k odraženému míči po nepovedené ráně Hušbauera, ale jeho pokus došel jen do připravené náruče Grigara.

89

Poslední změna v kádru Teplic, Kroba nahradil Král.

90

Nastavují se 3 minuty.

Je konec! Slavia úvod zvládla a vítězí 1:0.

Zápas je tedy za námi, Slavie rozhodně nepřesvědčila, vyhrála jen po sporné penaltě, už podruhé se musela obejít bez branky ze hry. Teplice zlobily a měly velké množství šancí, ale nedokázaly se prosadit a v nepříliš záživném zápase tak udělala rozdíl penaltová trefa Altintopa z deváté minuty.

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.