HET liga • 16. kolo • 19:30

SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava

SK Slavia Praha
2:1
2:1
FC Baník Ostrava
24. Milan Škoda
28. Michal Frydrych
8. Michal Frydrych (vlastní)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání šestnáctého kola fotbalové HET ligy mezi Slavií a Baníkem. Pro oba celky poslední utkání podzimu začne v Edenu v pátek 1. prosince v 19:30.

Domácí SK Slavia Praha už po suverénní jízdě Viktorie Plzeň celý podzimem pomýšlí jen zlehka, přesto stále hraje o druhou příčku a také účast v play-off Evropské lize. O tom, zdali se sešívaní v Evropě představí i na jaře, se rozhodne ve čtvrtek, kdy se v Edenu utkají v přímém souboji s kazašskou Astanou.

V lize patří svěřencům Jaroslava Šilhavého 3. místo se ziskem 29 bodů a tříbodovou ztrátou na druhou Sigmu Olomouc. Naposledy Slavia v pondělí pouze remizovala na půdě Jablonce 1:1 (trefil se Zmrhal), což nenechalo vedení domácích chladným a údajně měly přijít finanční tresty. Dnes tak Pražané nic jiného než výhru neberou.

Slavia zklamání
Slavia zklamání | Foto: ČTK

Hostující Baník Ostrava je v ještě horším rozpoložení, protože na podzim nepředvedl nijak oslnivé výkony a vyhrál jen dvakrát. To vše se promítlo i do tabulky, kde Ostravanům patří 13. místo se ziskem 11 bodů a pouhým jednobodovým náskokem na sestupové body.

Před týdnem zvládla Baník domácí bitvu s Karvinou i díky dvěma sporným brankám, které obstarali Poznar s Barošem, nicméně hosté potřebují bodovat i dnes.

Baník Ostrava - Karviná, fotbalová liga (Baroš)
Baník Ostrava - Karviná, fotbalová liga (Baroš) | Foto: Dalibor Sosna

Základní sestavy: 
SK Slavia Praha: Laštůvka; Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol - Hušbauer, Souček - Zmrhal, Danny, Stoch - Škoda (C). 

FC Baník Ostrava: Šustr - Breda, Pokorný, Azackij, Morgan - Hlinka, Granečný - Šindelář, Hrubý (C), Mičola - Poznar. 

Lavičky:
Slavia: Kovář; Altintop, Bílek, Bořil, Necid, Sýkora, Van Buren.
Baník: Chmiel; de Azevedo, Baroš, Panić, Macej, O. Šašinka, Sus.

Oba celky jsou již na hřišti, a před samotným výkopem ještě slavnostní ceremoniál. Pamětní desku obdrží dlouholetý kapitán sešívaných Jiří Bílek, který se stane nově funkcionářem týmu. Všichni domácí hráči mají na sobě trička s podobiznou dnešního "oslavence".

Teď už ale k samotnému zápasu. Domácí nastoupí v typicky sešívaných červeno-modrých dresech, hosté se oděli do modrého.

Utkání začíná!

1

Hostující fotbalisté uvedli míč a ihned se vydali po dlouhém nákopu brankáře dopředu, ovšem na Poznara pas nepropadl. Dobře zasáhl Jugas a hrát bude Laštůvka.

2

Stoch v první akci Slavie nedokázal míč sklepnout pro Škodu, a opačným směrem chtěl okamžitě Breda, ale ani on neměl přesně seřízenou mušku.

3

První zajímavější akce. Frydrych krásným dlouhým balónem mezi stopery našel Škodu, ten si na hranici vápna zpracovával míč netradičně bradou, ale nakonec mu balón utekl do rukavic brankáře Baníku.

4

Morgan zachyboval, čehož mohl využít na pravé straně operující Zmrhal. Centrem hledal ve vápně nabíhající spouhráče, ale Azackij jeho centr dokázal zablokovat na rohový kop.

5

Rohu se ujal sám Zmrhal a po jeho centru se ve vápně po jasném držení soupeře skácel k zemi Milan Škoda, jenže hlavní rozhodčí penaltu neodpískal.

6

Akce Slavie pokračovala, ale Stoch se Sobolem se u levé lajny neprosadili. Zprava to tak zkusil znovu Zmrhal, ale ani on si nepotykal s přesností.

7

Nakonec ale domácí o míč v útoku přišli, nicméně moc dlouho Baníku míč nevydržel. Po autu Morgana fauloval Poznar a je zde přímý kop.

8

Baník dává gól! Tak to je šokující úvod, hosté jdou z první akce do vedení! Na pravé straně se uvolnil k centru Hrubý, jehož centr proletěl na zadní tyč, kde chtěl míč odkopnout Michal Frydrych, ale místo toho zakončil do vlastní branky - 0:1!

10

Další zajímavá akce Baníku, který je pochopitelně na koni. K ráně se dostal z velké dálky Poznar, ale mířil vysoko nad.

11

Po faulu na Hušbauera domácí na druhé straně rychle rozehráli. Míč se dostal doprava k Dannymu, jenž poslal přihrávku na střed Zmrhalovi, ale ani jeho rána z první nebyla přesná.

12

Šance jako hrom pro domácí! Stoch uvolnil Sobola, který odcentroval, obrana Baníku míč odvrátila. Do odraženého míče se opřel parádně Hušbauer a jeho ránu div že nezlomila tyč!

13

Celá akce měla své pokračování, nakonec hlavičkoval po dalším centru zleva Škoda, branku ale netrefil - míč poslal nad.

14

Ostravské první branka nakopla a snaží se být hodně aktivní, nicméně jsou to domácí, kdo je po první inkasované brance více u míče.

15

Po čtvrthodině hry Škoda uvolnil Dannyho, který ihned posílal ulici do běhu Zmrhalovi, ale Šustr si celou situaci uhlídal a ukryl míč v rukavicích včasným výběhem.

16

Další centr z pravé strany směroval do šestnáctky domácích Breda, do jeho pasu se ale nakonec položil Jugas, který hlavou odvrátil míč a Slavia otáčí hru.

17

Hrubý na obranné polovině dobře podržel míč, jenže Granečný mu moc nepomohl, a o balón vzápětí přišel. Za centrem do vápna se hnal opět Škoda, ale samotný pas byl hodně přetažený.

18

Hlinka fauloval vlevo Hušbauera, domácí rychle rozehráli. Sobol si navedl míč na centr, ale jeho pas pohodlně zablokoval skluzující Breda.

19

Útočné dobývaní polovinu soupeře ze strany Pražanů pokračuje, ale opět akci zhatila nepřesná přihrávka a Hrubý dobře zasáhl.

20

V útoku po delší době opět také Baník, jenže Morgan s Granečným se ani nadvakrát neprosadili. Opačným směrem se po sklepnutí Škody hnal Hušbauer, ani on ale nepochodil.

21

Ngadeu následně ve vzdušném souboji zasáhl Poznara, Jan Laštůvka musí zvýšit svou pozornost, neboť hosté budou zahrávat hodně zajímavý přímý kop.

22

Hrubý nakonec přiťukl míč Hlinkovi, ten vsadil vše na razanci nártu, ale jeho dělovka našla útočiště jen ve zdi.

23

Nepřesnosti na obou stranách pokračují. Nejprve se nedostal k míči Škoda, aby na opačné straně Granečného zastavil Frydrych.

24

Slavia dává gól! Je vyrovnáno a začínáme od znovu. Dannyho pas ještě hosté zastavili, ale akce pokračovala. Zmrhal v tísni na hranici vápna kolem čtyř hráčů posunul míč Milanu Škodovi, jenž vypálil prudce pravačkou, míč byl tečován a Šustr už v pádu svou nohou nedokázal zareagovat včas - 1:1!

25

Ihned po rozehrávce šli domácí znovu dopředu, ale centr Sobola tentokrát obrana Baníku odvrátil bez problému.

26

Následně si Škoda přeběhl doprava, kde číhal na průnikový pas, ale Pokorný jej ve skluzu neomylně zastavil.

28

Slavia dává gól! Netrvalo to ani čtyři minuty a domácí už vedou! Zmrhal poslal míč Dannymu, který z první parádním lobem za obranu vyslal na zteč Michala Frydrycha, jenž jako tank vletěl do vápna a z voleje se v plném běhu opřel do rány, kterou Šustr na přední tyči zastavit nedokázal. Frydrych si tak kupuje odpustek - 2:1!

29

Domácí jdou nyní ve velké pohodě, to u hostů, zejména v kotli, kde už zasahuje policie, to hodně vře.

30

Fanoušci Baníku už předtím odpálil pyro, a tak je na hřišti nyní zejména před brankou Šustra snížená viditelnost. Zmrhal přesný pas v další akci nedostal, a právě gólman hostů bude vykopávat.

31

Z kotle Baníku ovšem létají další světlice a hra je přerušena. Jedna ze světlic navíc málem zasáhla malého podavače míčů…Tohle se fanouškům Ostravy vážně nepovedlo.

32

Rozhodčí si k sobě zavolal oba týmy, a hra je stále přerušena, pokračovat se jen tak rychle nebude. Fanoušci hostů stále nemají dost a v jejich kotli převládají nepokoje.

34

Stále je hra přerušena a fanoušci Ostravy hladce pokračují v demolování svého sektoru. Je však záhadou, za jakým účelem se chovají tak, jak se chovají. 

37

Tak snad už teď. Rozhodčí Jílek povolal zpět z prostoru za postranní čarou oba celky a jdeme na to. Vykopávat bude Šustr.

38

Na hřišti je, nutno dodat, téměř nulová viditelnost a místy to vypadá jako mlhavé ráno někde na Ostravsku. Současná situace není příliš záviděníhodná pro oba celky.

39

Domácí aspoň v této akci mlhu překrojili a získali přímý kop. K tomu se postavil Hušbauer, jehož centr našel nehlídaného Škodu, ale ten opět hlavou nemířil do černého.

40

Zdravotní problémy, již podruhé v zápase, má hostující brankář Šustr a podle všeho to vypadá, že bude muset střídat.

41

Je to opravdu tak, Šustr si nejspíš natáhl břišní sval a ve hře pokračovat nebude. V těchto chvílích hodně smutně kráčí za postranní čáru.

42

Hřiště tedy opouští brankář Šustr, na jehož místo je připraven teprve dvacetiletý gólman František Chmiel.

43

A už opět pokračujeme s fotbalem. Hušbauer ve středu zachytil míč, aby jej následně poslal Zmrhalovi, ale ten ve snaze vrátit svému kolegovi přihrávku lobem, neobstál.

44

Následně přišly dva střelecké pokusy. Nejprve to byl Souček, jenž branku hodně přestřelil, a posléze to byla také Hušbauer, ale ani on osamocen na okraji šestnáctky nemířil podle představ.

45

První poločas rozhodně nekončí, a to především díky řádění fanoušků Baníku. Nastavovat se bude šest minut.

45+1

Granečný se snažil dostat nalevo přes Součka, který jej chvíli lehce přidržel, ale nakonec rozhodčí odpískal faul hostujícímu fotbalistovi.

45+2

To na protější straně Danny parádně vysunul Zmrhala, ale ten při snaze o lob neuspěl. Popravdě, snažit se ani nemusel, protože v konečném součtu mu byl odmáván stejně ofsajd.

45+3

Další akci Ostravanů zakončil dalekonosnou ranou agilní Šindelář, ale myšlenka se vůbec nepotkala s realizací a balón skončil vysoko nad brankou soupeře.

45+4

Granečný z levé strany dobrou průnikovou přihrávkou našel Poznara, ale ten selhal na prvním doteku a míč si sám ukopl za brankovou čáru.

45+5

Do Hušbauerovy rány vložil nohu na poslední chvíli Azackij, míč nakonec ale přeci jen na rohový kop.

45+6

Sám Azackij ale následně dobře míč hlavou odvrátil, Slavia však bude mít další možnost a přímo pod kotlem Baníku si bere balón odvážný Stoch.

45+6

Ani po jeho centru nezahřmělo, centr byl zaprvé velmi krátký, a zadruhé se jeden z domácích provinil faulem.

První poločas je u konce!

Úvodní dějství nastavené o šest minut pro nepokoje v kotli hostů je za námi a domácí zatím vedou 1:0. Do vedení však šli v 8. minutě Ostravané, když míč nasměroval do vlastní sítě Frydrych. O vyrovnání se postaral domácí ostrostřelec Škoda svou pohotovou ranou a následně skóre otočil ranou z voleje k tyči Frydrych, který tentokrát mířil do správné branky. Uvidíme, co nabídne druhá půle.

Druhá půle začíná!

46

Domácí o míč rychle přišli, čehož využili hosté, když z levé strany odcentroval výborně Hrubý, ale Ngadeu na poslední chvíli nepustil k zakončení Hlinku.

47

Velké chyby v obraně hostů! Nejprve Morgan neuhlídal rozehrávku, čehož mohl využít Stoch, ale ani on se nevydal sám na branku. Pokračovat v akci mohl Škoda, jenže i ten byl zakřižován a Chmiel nakonec odvrátil balón.

48

Baník je hodně aktivní na levé lajně, odkud přišel do šestnáctky sešívaných další nebezpečný centr, ale opět to byl Kamerunec Ngadeu, kdo dobře hlavou zasáhl.

49

Krkolomná akce domácích, ale málem vše klaplo. Danny uvolnil ulicí Frydrycha, jenž odcentroval na zadní tyč, kde Hušbauer vykoupal Mičolu a z voleje odcentroval napříč vápnem zpět k Frydrychovi, který z otočky a z voleje minul branku.

50

Domácí v útočném snažení pokračují i nadále, hosté z Ostravy ale ve druhé půli stále pečlivě brání.

51

Stoch na levé straně dostal špatný pas, opačným směrem se vydal Breda. Po jeho akci chtěl jít dopředu Poznar, ale k míči se nedostal, a Laštůvka už rozjíždí protiakci.

52

Slavia zaujala v kombinaci vyčkávací taktiku, stále kombinuje na obranné polovině a vyčkává na okénko v defenzívě soupeře.

53

Na levé straně pustili hosté nakonec dopředu Sobola, který okamžitě hledal nabíhajícího Stocha, ale tomu ve vápně ukopl míč Šindelář na rohový kop.

54

Po rohu a odrazu od soupeře pálil pohotově Sobol, branku ale hodně přestřelil a Chmiel zasahovat nemusel.

55

V náporu byl také Baník, jenže neuspěl ani Poznar, ani Mičola a domácí se ženou s dalším brejkem na druhou stranu.

56

Jenže s ním naložili doslova prachbídně, v akci 4 na 3 Danny chtěl uvolnit kolmicí Škodu, ale ten jeho úmysl vůbec nepochopil.

57

Ani další Škodův náběh neskončil přesnou přihrávkou, to na opačné straně hrací plochy Granečný proti dvojnásobné přesile vybojoval rohový kop.

58

Baník poprvé střídá a jasně posiluje defenzívu. Hřiště opouští obránce Azackij, kterého nahrazuje Milan Baroš.

59

Ostrava hned usazena s míčem v útoku, nicméně s oběma centry z pravé strany si obrana Slavie poradila, nicméně její velká pasivita trvá i nadále.

60

Přesně po hodině hry Škoda nedoběhl další průnikový pas, po odkopu Pokorného pas Souček ve vzdušném souboji fauloval Poznara.

61

Akce po rychlé rozehrávce pokračovala, nejprve si hosté po zákroku Ngadeua nevybojovali penaltu, aby si následně obrana sešívaných poradila i s centrem Mičoly.

63

Také sešívaní poprvé střídají. Hřiště opouští Jaromír Zmrhal a jeho pozici zaujme Mick Van Buren.

63

Frydrych skvěle zavezl míč po pravé straně dopředu, narýsoval parádní kolmici na Hušbauera, jenž místo jasné střely ještě hledal Škodu, ale ten při otočce míč nezpracoval.

64

Následně se koleny při odehrávání míče hodně nepříjemně srazili Hušbauer se Šindelářem a oba teď v nefotbalové pozici leží na trávníku a jsou ošetřováni.

65

Danny na levé straně narazil Stochovi na střed, a ten parádním nadýchaným lobem hledal za obranou Frydrycha, ovšem ten ani ve skluzu na míč nedosáhl.

67

Po faulu obrany Baníku rozehrával přímý kop Stoch, jeho centr byl ale sražen. Míče se ujal Danny, který parádní patičkou chtěl vysunout Van Burena, ale ten se nedokázal procpat do zakončení.

68

Hušbauer nakonec ve hře nebude moci pokračovat a na řadu přichází vynucené střídání. Do utkání nastupuje Jan Sýkora.

69

Breda se protáhl po pravé straně a dobře odcentroval, ale nikdo v modrém se do jeho pasu nevložil a nezakončil.

70

Ostrava dvacet minut před koncem střídá. Obránce Morgana nahrazuje De Azevedo.

71

Dnešní duel sleduje v Edenu 11 087 diváků!

72

Další zranění, tentokrát na straně hostů. Za postranní čarou zůstává ležet Hrubý a ani s ním to nevypadá příliš dobře. Hra však pokračuje a hostující borec je ošetřován.

73

Mičola už už rýsoval kolmici na spoluhráče, aby následně Jugas dobře zapracoval v obraně, nepustil nabíhajícího Baroše do zakončení a Laštůvka sebral míč do rukavic.

74

Van Burenův centr obrana odvrátila jen na hranici vápna, kde už číhal na střelu z voleje Škoda, ale jeho pumelice nakonec do branky nezapadla.

75

Ngadeu na druhé straně nedovoleně objal zezadu Mičolu, standardní situaci rozehraje De Azevedo.

76

Z něj se Baníkovci neprosadili, a stejnou možnost bude mít na druhé straně vzápětí také domácí celek. Míč už si postavil Stoch.

77

Stoch se nakonec rozhodl pro centr, kterým našel ve vápně Ngadeua, ale ten nedokázal v dobré pozici nasměrovat svou hlavičku na branku.

78

Hosté už musejí s přibývajícímu minutami vrhnout všechny své síly do útoku, pokud chtějí v Edenu překvapivě bodovat.

79

Nakonec Poznar zkoušel vpravo vysunout Hrubého, ale ten ve skluzu místo míče trefil odkopávajícího Součka. Následovat bude rohový kop.

80

Po rohu Granečného deset minut před koncem Ngadeu ve vápně lehce přidržel Baroše, ale opět se penalta nepískala. Slavia otáčí hru.

81

Pokorný nejprve chtěl zpracovat míč, ovšem chyboval, a dopředu se hnal Van Buren, ale právě Pokorný jej včas dostihl a srazil míč na roh.

82

Velká šance Slavie po rohovém kopu! Na centr si naběhl úplně volný Souček, jehož hlavičku Chmiel dokázal skvěle vyrazit!

83

Baroš se dostal do křížku s Dannym, oba si prohodili pár slov i úderů ve strkanici, a oba jsou odměněni žlutou kartou.

84

Další akce sešívaných. Danny roztáhl hru s míčem až na střed, odkud z hranice vápna posunul míč doleva Van Burenovi, jemuž rána levačkou vůbec nesedla.

85

Na protější straně Mičola poslal míč Barošovi, který byl ve vápně jasně faulován, ale ani teď to není penalta!

86

Domácí nyní šetří cenné vteřinky na útočné polovině a nikam se neženou.

87

Přišla však akce na levé straně, kdy po Stochově pasu šel kupředu Danny, který v pravou chvíli hledal kolmicí Škodu, ale ten o krok osamocen mezi stopery na balón nedosáhl.

88

Poznara fauloval znovu Souček, Baník bude rozehrávat standardní situaci z pravé strany.

89

Pokorného vysoký a dlouhý centr dobře stopoval Laštůvka a míč nakonec dokázal pohodlně vyboxovat.

89

Domácí naposledy střídají, Miroslava Stocha nahradí Halil Altintop.

90

Sýkora se dostal k centru, kterým našel právě střídajícího Altintopa, ovšem jeho hlavička mířila přesně do rukavic Chmiela.

90+1

Nastavují se tři minuty. Baroš byl na pravém okraji vápna faulován Sobolem a je zde standardní situace.

90+2

Po ní nejprve po nepřesném odkopu Van Burena nesedla rána Barošovi, aby vzápětí Breda trefil jen bloukujícího Sobola.

90+3

Domácí šli do úplně rozhozené obrany v akci 5 na 1, ale Van Buren situaci úplně zazdil, a centr na Dannyho byl úplně nepřesný.

90+3

Baník zahrával ještě jeden přímý kop, ale Laštůvka centr do šestnáctky pokryl a to je taky to poslední, co dnes diváci uvidí.

90+4

Utkání končí!

Duel je u konce! Slavia ve svém posledním podzimním utkání porazila Baník ve skvělém zápase 2:1 a končí podzim výhrou. To Ostravští jsou hodně naštvaní a nutno dodat, že po právu, protože měli zahrávat minimálně jednu penaltu, a takový Milan Baroš po závěrečném hvizdu rozhodnutí rozhodčího Jílka nesl hodně nelibě.

Sečteno, podtrženo - Slavia si připisuje tři body a jde na druhé místo, zatímco Baník zůstává jedenáctý, ale po víkendu může klesnout na sestupové příčky, kde asi Kučerovi svěřenci přezimovat rozhodně nechtějí.

Právě se děje

před 16 minutami

Nácvik Bidenovy inaugurace přerušil nedaleký požár

Nácvik Bidenovy prezidentské inaugurace v USA přerušil nedaleký požár příbytku bezdomovců, úřady kvůli němu dočasně uzavřely Kapitol, píší média.

Zdroj: ČTK
Další zprávy