0:1
0:0
Slavia Praha
82. Musa

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání 27. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi poslední Příbramí a první Slavií Praha. Zápas začíná na Stadionu Na Litavce v úterý 2. června ve 20 hodin.

Fotbalová Fortuna:Liga se po vynucené pauze opět rozjela na plné obrátky. V tomto online přenosu se můžete těšit na podrobné informace ze zápasu 27. kola mezi Příbramí a Slavií Praha, který je v pořadí třetím na dnešním programu. Od 18 hodin totiž hraje Liberec v Jablonci, kde diváci v 1. poločase branku neviděli, ve stejný čas začal také duel mezi Mladou Boleslaví a Zlínem, kde je stav po 1. půli vyrovnaný 1:1.

Příbram se v aktuálním ročníku nejvyšší české fotbalové ligy trápí. Před dočasným přerušením jarní části sezóny totiž okupovala se 14 body poslední příčku tabulky, přičemž obdržela nejvíce branek. Po návratu českého fotbalu na scénu přinesly alespoň malé světlo naděje a šanci na odlepení se ode dna skvělé dva zápasy, které Příbram zatím stihla po pauze odehrát. Ve 25. kole nejprve zapsala cennou remízu v domácím zápase s Baníkem, o 4 dny později dokonce vyloupila olomoucký Andrův stadión, kde vyhrála poměrem 2:1.

Slavia Praha má o poznání příjemnější starosti. Již od prvních zápasů sezóny je horkým adeptem na zisk titulu, což se snažila důrazně potvrdit v obou zápasech, které minulý týden odehrála, a povedlo se. Sešívaní nejprve nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 ovládli zápas v Mladé Boleslavi a v jejich doposud posledním zápase na vlastním hřišti doslova rozdrtili poměrem 5:0 Jablonec. Pražané navíc za 26 zápasů obdrželi pouze neuvěřitelných 8 branek, a tak to dnes bude mít domácí ofenziva opravdu nesmírně složité.

Nejen o náročnosti návratu k ligovému fotbalu mluví v zajímavém rozhovoru zkušený chirurg Jiří Váchal, který měl dříve jako lékař na starost pražskou Spartu nebo i národní tým.

Vzájemné zápasy v sezóně 2020/21:

V podzimním utkání na pražském Sinobo Stadium dokázala zvítězit domácí Slavia. Nutno podotknout, že Příbram nesehrála vůbec špatné utkání a ve 31. minutě se po góle Michala Škody dokonce ujala vedení. Ve druhé půli však přišla smrtící desetiminutovka sešívaných, kteří mezi 63. a 73. minutou dokázali vstřelit 3 rychlé branky a v podstatě bylo po zápase. Do konce utkání již žádná branka nepadla a stav 3:1 pro Slavii tak zůstal nezměněn.

13. kolo Fortuna:Ligy, 19. října 2019, Praha, 19:00:

Slavia Praha - Příbram 3:1 (0:1)

Branky: 63. Souček (pen.), 68. Kodr (vla.), 73. Souček - 31. Michal Škoda. Diváci: 16 437.

V tuto chvíli jsou již známy také sestavy. Sestava Příbrami se oproti minulému utkání nemění, v brance domácích nastoupí ke třetímu prvoligovému zápasu v kariéře devatenáctiletý brankář Martin Melichar.

Základní sestava Příbrami: Melichar - Dramé, Kingue, Tregler, Nový - Polidar, Soldát, Rezek (C), Antwi - Kvída, Zorvan.

Náhradníci: Kočí - Cmiljanovič, Hájek, Pazdera, Slepička, Šimek, Michal Škoda.

Sestava Slavie oproti předchozímu zápasu s Jabloncem kromě změny v rozestavení velkých změn nedoznala. Namísto Holeše však v zákaldní sestavě začne devatenáctiletý Zima.

Základní sestava Slavie: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) - Traoré, Takács - Masopust, Stanciu, Provod - Tecl.

Náhradníci: Kovář - Tijani, Hellebrand, Oscar, Frydrych, Júsuf Hilál, Musa.

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude pan Ondřej Pechanec, kterému budou na čarách asistovat Kamil Hájek a Adam Horák. Jako čtvrtý rozhodčí je připraven Petr Dorušák, jako VAR byl na zápas delegován Jiří Adam.

Minulé kolo bylo nejgólovější v historii samostatné nejvyšší soutěže. Dočkáme se většího počtu vstřelených branek i v tomto utkání?

Ze zřejmých důvodů se také toto utkání odehraje před omezeným počtem diváků.

Ještě před startem duelu prvního s posledním vám přinášíme výsledky dvou dalších utkání, které se dnes odehrály. Jablonec nakonec na domácím hřišti podlehl Liberci 0:1, v Mladé Boleslavi zůstal poločasový výsledek nezměněn a Zlín si tak z města automobilového průmyslu odvezl cenný bod za remízu 1:1.

Než bude utkání zahájeno, ještě připomeneme jednu statistiku. Slavia si s Příbramí poradila již sedmkrát v řadě, z toho šestkrát minimálně dvoubrankovým rozdílem.

V Příbrami je vše připraveno k zahájení utkání! Výkopu se ujmou hráči Slavie.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Masopust si netroufl vrhnout se do defenzivního bloku Příbrami. Následná přihrávka na Stancia přesná nebyla. Slavia se však opět dostává k míči.

2.

Provodova střela z otočky postrádala přesnost. Záložník Pražanů ale dostal na levé straně šestnáctky až nebezpečně moc prostoru.

3.

Přibram v prvních minutách utkání předvádí solidní poziční hru a Slavia i přes naprosté vládnutí nad balónem nemá šanci proniknout blíže k pokutovému území.

4.

Nový se ve vápně skvěle zorientoval a po jeho dobré práci měla Slavia aut. Krátce po něm následoval odkop brankáře Melichara, po kterém si Příbramští mohou alespoň na chvíli oddechnout.

6.

Ke vhazování se na druhé straně dostali také domácí a po jeho exekuci byl Bořil nucen faulovat. Příbram bude zahrávat standardní situaci.

7.

Antwi nezahrál volný kop vůbec špatně, před brankou Koláře se ale útočným faulem provinil Kvída a od vlastní branky tak budou rozehrávat sešívaní.

8.

Kvídova akce po pravé straně byla zazděna jeho nepřesným centrem, který bez větších potíží odvrací slávistická obrana.

9.

Coufal se dostal s míčem až do pokutového území, kde se také pokoušel o prudkou nahrávku před branku. Přízemní míč nakonec odvrátil na roh Nový. Z následné standardní situace nepřišlo žádné vážnější ohrožení Melicharovy branky.

10.

Hra v posledních vteřinách postrádá z obou stran přesnost a Slávisté tak opět operují s míčem na vlastní půli.

11.

Po zmatcích v obraně Příbrami se ke střele v pokutovém území dostal Stanciu. Jeho pokus skončil pouze na levé tyči Melicharovy branky. Odražený míč uklidil do branky Tecl, který však v momentě Stanciovy střely stál v ofsajdu!

12.

Příbram se díky standardní situaci nakrátko dostala k míči, z této hrozivě zahrané akce ale mistr těchto momentů a asistent trenéra Příbrami Pavel Horváth mít radost nebude.

14.

Masopust se snažil průnikovou přihrávkou uvolnit Tecla. Míč však nakonec končí až u brankáře Melichara.

15.

Masopust na půli atakoval Soldáta a domácí opět budou mít možnost pomýšlet i na útok.

16.

Provod neuspěl v souboji jeden na jednoho proti Antwimu a sešívaní si tak na další útočnou akci budou muset počkat.

16.

Polidar si na levé straně se svými spoluhráči vůbec nerozuměl a ze slibně se rozvíjející akce opět nic nebude. Domácí ale nadále zůstávají u míče.

17.

Rezek nebyl na souboj s Takácsem vůbec připraven. Jelikož byl těsně před tím písknut ofsajd Příbrami, o faul se nejednalo.

19.

Stanciu si za hranicí šestnáctky navedl míč na pravačku a vystřelil. Balón po jeho pokusu končí vysoko nad břevnem.

20.

Agilní Antwi předvedl padesátimetrový sprint, během kterého dokázal projít kolem dvou soupeřů, na víc si však nevěřil a míč raději přihrál dozadu.

21.

Zatím je velmi brzo na nějaké hodnocení, nicméně domácí prozatím zvládají defenzivní práci velmi dobře. Slavia se vůbec nemůže dostat do souvislejšího tlaku či kombinace.

22.

Příbram se pokoušela proniknout na útočnou polovinu. Krátce po přechodu půlící čáry ale jeden z pomezních zvedá praporek a signalizuje ofsajd.

24.

Rezek si dokázal sklepnout Kingueho prudký pas, nicméně míč nakonec nedokázal doběhnout a Slavia bude házet aut.

24.

Kúdela se po standardní situaci dostal díky nacvičenému signálu do zajímavé pozice, obrana Příbrami k němu ale dobře přistoupila a o míč jej obrala.

25.

Příbram dostala možnost zahrání standardní situace, a to téměř od rohového praporku. Po skvělém centru Antwiho se velmi vysoko do vzduchu dostal Kingue. Po jeho hlavičce však excelentně zahrál Coufal, který před Dramém odvrátil hlavou míč do bezpečí. Následná střela Rezka mířila hodně mimo.

28.

Stanciu skvělým pasem našel nabíhajícího si Masopusta, toho dobře dostihl Kingue a ani z této akce nezaprší.

30.

Příbram nepřesně rozehrála do šířky a Provodovi se otevřel prostor na středu hřiště. Záložník Slavie zavezl míč až do vápna, kde jej předložil Teclovi. Ten ale z plného náběhu nedokázal s míčem vymyslet nic kloudného. Pražané budou zahrávat alespoň roh.

31.

Exekuce rohového kopu se ujal Stanciu. Rumunský hráč svůj centr příliš přetáhl a Melichar tak bude odkopávat od branky.

32.

Kvída byl na půli až příliš aktivní a po jeho faulu budou rozehrávat Slávisté.

33.

Zima si při rozehrávce nerozuměl s Kúdelou, avšak hosté si nakonec s nepřehlednou situací poradili bravurně.

34.

Nový se snažil vysunout Zorvana přihrávkou po levé lajně. Druhému jmenovanému ale bylo okamžitě jasné, že tento míč stihnout nemůže.

35.

Jestli jsme od Slavie zvyklí spíše na kombinační hru, dnes jsou to rychlé brejky, kterými zatím hrozí nejvíce. Jeden z nich nepřesnou nahrávkou ukončil Traoré.

36.

Masopust poslal do vápna z pravé strany nadějný centr, nicméně nikdo z jeho spoluhráčů nakonec tak vysoko vyskočit nedokázal.

36.

Slavia nyní zamkla příbramské fotbalisty před jejich vápnem, kde se snaží najít volnou skulinku ve směru k brance Melichara.

37.

Přibramští si perfektně drží své posty a ani tentokrát sešívané nepustili blíže k brance. Je otázkou, jak dlouho domácí vydrží tento fyzicky náročný styl defenzivy praktikovat.

37.

Slavia bude zahrávat rohový kop.

38.

Na míč nedokázal dosáhnout ani jeden ze Slávistů, nicméně hosté budou zahrávat další rohový kop, tentokrát zprava. Zahrávat jej bude Provod.

40.

Polidar se ve vzduchu střetl s Kúdelou. Obránce Slavie se drží za hlavu a hra je na malý moment přerušena.

41.

Masopust se snažil proniknout kolem Kingueho. Toho očividně objal, což sudímu Pechancovi neuniklo.

42.

V Příbrami vládlo přes den poměrně vlídné počasí, to ale zřejmě změní blížící se bouřka.

42.

Slavia dokázala najít skulinku v obraně domácích. Traoré našel skvělou kolmicí nabíhajícího Tecla, jenž dokázal také zakončit. Melichar vytahuje náramný zákrok a vytěsnil míč na roh!

44.

Ani pátý roh sešívaných v první půli příliš vzruchu před Melicharem nenadělal.

44.

Bořil doběhl míč ještě před čárou a dokázal v nouzi poslat centr do ohně. Traoré si na míč dobře vyskočil, nakonec jej ale hlavou pouze zabil do země.

45.

Tecl byl nevybíravě sejmut Kinguem a možná i sám kamerunský hráč se diví, že za tento zákrok neviděl žlutou kartu. Slavia bude zahrávat standardní situaci z hranice vápna.

45+1.

Ani tato akce ale úvodní branku utkání nepřinese. K míči se po nepřesnostech hráčů Slavie dostali domácí.

45+1.

První poločas skončil.

První půle je minulostí. Přestože v ní branka k vidění nebyla, diváci v Příbrami a u televizních obrazovek se rozhodně nenudili. V 11. minutě nejprve dokázal skórovat Tecl, jenže ještě před tím odhalil čárový rozhodčí jeho ofsajdové postavení. Ve 25. minutě se ke slovu dostali také domácí, ale ani jejich dobře zahraná standardní situace se neujala. Protože na konci poločasu se svým pokusem neuspěl ani Tecl, bude se do druhého poločasu vstupovat za bezbrankového stavu.

žluté karty: 0 - 0.

Na Stadionu Na Litavce je vše připraveno k zahájení druhé půle.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Kvída si předkopl míč až příliš a ten se tak dostal až za čáru. Odkopávat od branky bude Kolář.

47.

Tregler raději zvolil narhávku dozadu na Dramého. Ten si pak v kombinaci se spoluhráči nerozuměl.

48.

Kolář nechtěl před dotírajícím Polidarem nic riskovat a raději odkopl míč do zámezí.

49.

Polidar neustál souboj se Zimou, bylo to však s faulem. Příbram bude rozehrávat volný přímý kop. K míči se stavi Rezek a Antwi.

49.

Rezek výborně našel Soldáta, jenž dokázal hlavou dobře zakončit! Míč nakonec směřoval o něco výš, než by si příbramský záložník přál.

51.

Kolář si vyměnil několik krátkých přihrávek s Coufalem, na jiné řešení rozehrávky si v tuto chvíli před dotírajícím Polidarem nevěřil.

52.

Kolář opět neměl na rozehrávku chvilku klidu a jeho dlouhý míč Bořila nenašel.

52.

Zorvan se průnikovou přihrávkou snažil oslovit Rezka, jeho pas však neměl potřebnou přesnost.

53.

Zimovi se vůbec nepovedla zpětná nahrávka na Koláře a Příbram se tak bez jakékoliv námahy dostává k rohovému kopu.

54.

Antwi zvolil místo centru střílenou nahrávku těsně nad zemí, kterou odvrací hned první bránící hráč v bílo-červeném dresu.

55.

Soldát dobře vnímal pohyb Antwiho, jeho nahrávka ale měla k ideálu hodně daleko.

57.

Rezek faulem zastavil Coufala, což se při rodícím se rychlém protiútoku zdá jako nejlepší řešení.

57.

Zorvan v rychlém brejku posunul míč na Rezka, nicméně provedení mahrávky bylo poněkud laxní a Příbram si na první střelu na branku musí dále počkat.

58.

U lavičky hostů je ke střídání připraven Patrik Hellebrand. Ten ve hře zřejmě nahradí Lukáše Masopusta.

59.

Je tomu skutečně tak. V předchozím zápase nahradil Hellebrand Masopusta v 65. minutě, dnes se tak na plac dostane ještě o trochu dříve.

60.

Hellebrand se po pár vteřinách pobytu na hřišti dostal k zakončení. Jeho střela v pádu neměla šanci na úspěch.

61.

Z pravé strany přišel vysoký centr Slavie, který byl příliš vysoký a Antwi míč v pohodě odvrací.

62.

Traoré se ve vápně dostal k centrovanému míči, který dokázal poslat na bránu z voleje. Melichar se fantasticky dokázal přemístit k pravé tyči a míč chytá.

64.

Kvída si připisuje další úspěšný skluz, po kterém budou Slávisté zahrávat aut.

65.

Kolář teď vyběhl pro míč téměř až k půlící čáře a ačkoliv to v plánu zřejmě neměl, míč dokonce dobře našel jednoho z jeho spoluhráčů.

65.

Hosté reklamují zákrok v pokutovém území, kde se k zemi zřítil Provod. Sudí však zůstává ledově klidný.

67.

Slavia rozehrávala standardní situaci, po které přišel útočný faul ve vápně Příbrami.

68.

Pavel Horváth přichystal hned dvojí střídání domácích. Emmanuela Antwiho nahradí Lukáš Pazdera, Jana Kvída pak Michal Škoda.

68.

Nezahálí ani Jindřich Trpišovský. Na straně sešívaných nahradí Ladislava Takácse Chorvat Petar Musa.

69.

Tecl vyslal zprava náramný centr, na který scházely Musovi pouhé centimetry! Chorvatský hráč však míč hlavou nezasáhl.

70.

Provod při přechodu do útoku fauloval Pazderu a je to paradoxně záložník Slavie, který z tohoto souboje vyšel hůře.

71.

Míč se k Michalu Škodovi nedostal a míč rychle do hry vrací Kolář. Příbram se stačila v obraně dobře zformovat.

72.

Hellebrand v pokutovém území prodloužil míč na Stancia, kterého ve vápně zasáhl Soldát. Sudí Pechanec však okamžitě rozpažil a i přes nevoli lavičky Pražanů penaltu pískat nebude.

74.

Slavia zahrávala z pětadvaceti metrů volný přímý kop. Exekuce se ujal Stanciu a míč po jeho pokusu končí na spojnici tyčí!

74.

Domácí připravili další střídání. Namísto Filipa Zorvana přichází na hřiště Miroslav Slepička.

75.

Slavia má v posledních chvílích více ze hry, nicméně Coufal nyní zahrál míč v útoku rukou a rozehrávat tak bude Melichar.

77.

Po rychlé akci a několika nahrávkách Slávistů nastaly v defenzivě Příbrami zmatky. Domácí hráči raději odvrací míč na roh.

77.

Na střílený centr Stancia si nabíhal jeden z jeho spoluhráčů. Před ním dobře zasáhl Tregler.

78.

Opět prudký centr do vápna, na který vyskočil Traoré. Je z toho další roh pro hosty.

80.

Aktivní Stanciu se dostal dnes k již několikátému střeleckému pokusu. Nyní si počínal velmi sobecky a namísto přihrávky na volného spoluhráče poslal míč vysoko nad branku.

81.

Na góly zatím čekáme, rohové kopy však na konto Slavie přibývají raketovým tempem. Neujal se ani další z nich.

82.

V pokutovém území se po zmatcích v obraně Příbrami nejlíp zorientoval PETAR MUSA, který tak po čtrnácti minutách pobytu na hřišti dokázal odčarovat kouzlo Melichara. Nový nechal chorvatskému útočníkovi až příliš mnoho místa a Musa se nohejbalovým kopem k levé tyči nemýlil.

83.

Zkušeného Jana Rezka vystřídá v závěru zápasu Mihailo Cmiljanović.

84.

V zápase končí také Karel Soldát. Toho nahradí Pavel Hájek.

86.

Střídat budou také hosté. Stanislava Tecla nahradí Júsuf Hilál.

86.

Střídat bude take Nicolae Stanciu, který odehrál perfektní utkání. Pro zbytek zápasu jej nahradí Michal Frydrych.

89.

Traorému se svezl míč po nártu a Melichar bude odkopávat od vlastní branky.

90+1.

Zápas bude nastaven minimálně o 4 minuty.

90+1.

Júsuf Hilál vidí po pár minutách pobytu na hřišti žlutou kartu. Sudí kartónkem ocenil tvrdý střet s Treglerem před střídačkami.

90+2.

Bořil před dotírajícím Dramém přiťuknul míč Kolářovi, ten s rozehrávkou samozřejmě nespěchá.

90+3.

Příbram se sice snaží dotírat na obranu Slavie, ta ale bez problémů odolává.

90+4.

Musa se provinil útočným faulem. Možná poslední akci domácích rozjede gólman Melichar.

90+4.

Sudí nenechal domácím ani vteřinku navíc a přesně po čtyřech minutách nastavení zápas ukončuje. Současně se závěrečným hvizdem ještě fauloval soupeře Hellebrand, za což obdržel žlutou kartu.

90+4.

Utkání skončilo.

Ve druhém poločase se obrázek hry dlouho neměnil. Slavia nadále držela otěže zápasu ve svých rukou, nicméně na vážnou šanci dlouho čekala. Ta přišla až šestnáct minut před koncem, kdy aktivní Stanciu trefil povedenou střelou zpoza vápna spojnici tyčí. Příbrami toto varování nestačilo a Slavia v 82. minutě poprvé udeřila. Petar Musa dostal ve vápně až příliš prostoru a střelou z voleje se nemýlil. Příbram se snažila nadechnout k závěrečnému tlaku, ten jí ale dobře organizovaná defenziva Slavie nedovolila.